To może być największa strata lotnicza Moskwy od czasów II wojny światowej.

Zniszczone samoloty wydają się być bombowcami Su-24 i wielozadaniowymi myśliwcami Su-30, powiedział Peter Layton, pracownik Griffith Asia Institute i były pilot Australijskich Sił Powietrznych, który zbadał zdjęcia satelitarne przed i po wybuchach. Wydaje się, że dwa kolejne samoloty bojowe zostały uszkodzone, powiedział Layton i dodał, że że ​​trzy lejki w ziemi wskazują, że lotnisko wojskowe raszystowskich okupantów zostało poddane atakowi rakietowemu.

Według ukraińskiego wywiadu na lotnisku zniszczono 9 samolotów, zginęło co najmniej 60 zbrodniarzy wojennych z rosyjskiego lotnictwa, a około 100 pilotów i techników terrorystycznego państwa-agresora zostało rannych.

W środę ukraińskie siły zbrojne dodały dziewięć samolotów do spisu rosyjskiego sprzętu wojskowego, który został zniszczony od czasu zakrojonej na dużą skalę agresji putinowsko-raszystowskiej Rosji na Ukrainę w lutym bieżącego roku.

W sumie od 24 lutego do 11 sierpnia br. Siły Zbrojne Ukrainy zniszczyły 232 samoloty i 193 śmigłowce putinowsko-raszystowskiego terrorystycznego państwa agresora, w tym dwie eskadry najnowszych myśliwców Su-35, czyli około 24 samolotów, informuje Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

Po potężnych eksplozjach na lotnisku wojskowym na Krymie zaczęła się panika, Rosjanie probują wydostać się z tymczasowo okupowanego ukraińskiego półwyspu, autobany są zakorkowane samochodami przestraszonych uciekających, o czym świadczą liczne zdjęcia i nagrania wideo w sieciach społecznościowych.

Jagiellonia.org