Policjanci z koszalińskiej komendy otrzymywali zgłoszenia o kradzieży dokumentów, portfeli, kart bankomatowych, gotówki oraz telefonów. Najczęściej do ich utracenia dochodziło podczas wykonywania przez pokrzywdzonych prac na terenie swoich ogrodów działkowych. Sprawca, wykorzystując ich chwilową nieuwagę zabierał pozostawione bez nadzoru mienie. Kryminalni w trakcie czynności ustalili, że mężczyzna dokonywał płatności kartami bankomatowymi oraz podejmował próbę wypłacenia niewielkich kwot gotówki. Jak ustalili policjanci sprawca działał nie tylko na terenie powiatu koszalińskiego.

W wyniku czynności operacyjnych sprawca został zatrzymany, to 35-latek z województwa podlaskiego. Mężczyzna posiadał przy sobie telefony oraz część dokumentów pochodzących z kradzieży.

W trakcie zatrzymania i sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się również, że mężczyzna poszukiwany jest trzema listami gończymi przez Prokuraturę Rejonową we Włodowie, Prokuraturę Rejonową w Zabrzu oraz Sąd Rejonowy w Białymstoku do odbycia kary 7 lat pozbawienia wolności.

Zgromadzony przez kryminalnych z I komisariatu materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie łącznie 31 zarzutów kradzieży, kradzieży z włamaniem i posługiwania się czyimś dokumentem, do których się przyznał.

Policjanci po wykonaniu czynności procesowych z 35-latkiem przewieźli go do wskazanego w liście gończym aresztu.

Koszalińska policja apeluje, aby opuszczając swoją nieruchomość zamknąć okna, sprawdzić, czy dobrze zabezpieczone są drzwi. Należy zadbać, aby wartościowe przedmioty były dobrze zabezpieczone. Nie należy zostawiać dokumentów, kart oraz gotówki bez nadzoru w widocznym miejscu lub w otwartym pojeździe. Jeśli widzisz kogoś obcego, który kręci się przy posesji nie wpuszczaj go, jeśli nie jest to konieczne.