Jak się okazało, podjęte działania doprowadziły do ustalenia, iż osobą tą jest mężczyzna objęty tzw. nadzorem prewencyjnym dla osób stwarzających zagrożenie dla życia, zdrowia i wolności seksualnej innych osób, potocznie zwanych „bestią”. Pomimo ciążącego na nim obowiązku prewencyjnego, mężczyzna był przekonany, iż w dobie powszechnej cyfryzacji i nowatorskich technologii informatycznych oraz nowoczesnych możliwości komunikacji elektronicznej będzie całkowicie bezkarny.

Współpraca pomiędzy jednostkami Policji i szybkość działania (zgłoszenie miało miejsce w dniu 26 maja 2023 roku) skutkowała zatrzymaniem w dniu 31 maja br. wspomnianego mężczyzny. To 48-letni mieszkaniec Warszawy, skazany w przeszłości za przestępstwa seksualne między innymi z art. 200 kk., objęty stałym nadzorem w związku z tzw. Ustawą o Bestiach – czyli ustawą o postępowaniu wobec osób z zaburzeniami psychicznymi stwarzających zagrożenie życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych osób z dnia 22 listopada 2013 r.

Mężczyzna był mocno zaskoczony zatrzymaniem, będąc w przeświadczeniu, iż poprzez korzystanie z jednego z komunikatorów internetowych, jest nieuchwytny dla organów ścigania.

W wyniku przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez mężczyznę ujawniono i zabezpieczono szereg nośników elektronicznych, które zostaną poddane dalszym badaniom. 

Dalsze czynności w sprawie prowadzić będzie Wydział Dochodzeniowo-Śledczy KWP w Gorzowie Wielkopolskim pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Strzelcach Krajeńskich.