- „Cieszę się, że mam możliwość osobiście podziękować Polsce za wszystko to, co dla nas zrobiliście od pierwszego dnia, od początku pełnowymiarowej wojny, wtargnięcia Rosji na Ukrainę. Byliście pierwsi, którzy zrozumieli, że ta wojna, to wojna nie tylko przeciwko Ukrainie”

- zwróciła się Ołena Zełenska do Polek i Polaków.

Podkreśliła przy tym, że trwająca na Ukrainie wojna jest „wojną o wartości” i zwróciła się do społeczności międzynarodowej.

- „Chciałabym wezwać wszystkie obecne tu osoby, żebyście nie bali się zająć takiego stanowiska jak Polska. To jest wojna przeciwko wartościom. Nie może być tak, żeby agresja stała się nowym językiem rozwiązywania problemów świata [...] Możemy wygrać tylko razem. Zróbmy to. Dla nas wszystkich”

- apelowała.

W ramach swojej wizyty w Warszawie Ołena Zełenska spotkała się również z pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą, z którą rozmawiała m.in. o przyjęciu przez Polskę osieroconych dzieci z Ukrainy.

- „Więcej niż współpracownik. Pierwsza Dama RP Agata Korhnauser-Duda jest dla mnie ucieleśnieniem samej Polski - bezinteresowna, przyjazna, otwarta na Ukraińców od początku ataku rosyjskiego, zdolna do kapitalnych działań”

- napisała po spotkaniu Zełenska.