Wcześniej awans do finału wywalczyła wspomniana już Holandia, pokonując Francję z wynikiem 2:1. Zmierzą się z nią w niedzielę Anglicy, którzy wczoraj na boisku wyglądali zdecydowanie lepiej niż w dotychczasowych starciach turnieju.

Wczoraj najpierw zobaczyliśmy gola Holendrów, kiedy Xavi Simons uderzył z dystansu i pokonał Jordana Pickforda. Padła przepiękna bramka. Niestety dla „Oranje”, zaledwie sześć minut później Harry Kane wyrównał na 1:1 po rzucie karnym podyktowanym za zagranie Denzela Dumfriesa, który faulował napastnika drużyny Anglii.

Przez kolejne minuty Anglicy sprawiali wrażenie drużyny lepiej czującej się na boisku. Kolejnej bramki nie zobaczyliśmy jednak aż do 90 minuty, kiedy to zwycięskiego gola dla Anglii strzelił Ollie Watkins. Holandia miała już zbyt mało czasu na odrobienie straty i musiała uznać wyższość przeciwnika.

Finałowy mecz Euro 2024 zobaczymy już w najbliższą niedzielę. Spotkanie zostanie rozegrane na Stadionie Olimpijskim w Berlinie.