Litza, Maleo, Budzy, Drężmak czy Kmieta – to czołówka polskiej sceny alternatywnej. Wykonawcy wywodzą się z różnych nurtów muzycznych: od reagge po ciężki rock, od folku po fusion i punk. Różnorodność ta widoczna jest na płytach zespołu: bardziej punkowa "888" nastąpiła po idącej w kierunku metalu płycie "Dementi", a "Pasha2000" to elektroniczne reemixy szlagierów z poprzednich płyt. Każdy członek zespołu wnosi coś od siebie, zwłaszcza, jeśli jest głównym wykonawcą danego utworu. Mimo to muzykom udało się stworzyć spójne brzmienie, tak charakterystyczne dla Tymoteusza.

                Legendarny zespół we wrześniu 2012 wznowił swoją działalność. Po śmierci perkusisty Piotra STOPY Żyżelewicza muzykom udało się znaleźć jego następcę. Jest to Kacper Rynek z Maleo Reagge Rockers.

                W Warszawie Tymoteusz wystąpi z repertuarem wielkopostnym. Będą to głównie Psalmy, które są wizytówką 2TM2,3. Wśród piosenek będzie także wykonany nowy utwór, pod tytułem "Wszystkie moje źródła są w Tobie". Utwór ten to utrzymany w tonacji akustycznej Psalm 81. Emanuje ciepłem i pokojem, co wynika ze  spokojnego i dokładnego wykonania, dlatego wymagający fani zespołu nie powinni być zawiedzeni.

                Utwór "Wszystkie moje źródła są w Tobie" zapowiada studyjny krążek Tymoteusza, który już niebawem będzie do kupienia w dobrych sklepach muzycznych.

                Tak o nowej płycie mówił w jednym z wywiadów Robert Friedrich "Litza": "Płyta jest eksperymentalna, odważna i ekstrawagancka w formie. Mimo że gramy na akustycznych instrumentach, czasami jest bardzo dynamicznie, a stylistyka wykonywanej muzyki jest bardzo różnorodna: od folkowej do rockowej. Słychać, że gra to 2Tm2,3, ale jest to zupełnie nowa jakość".

Koncert 2 TM2,3 został włączony w ramach warszawskiego Tygodnia dla Życia. 

Czytaj więcej: II Tydzień dla Życia

                Zespół wystąpi w Dobrym Miejscu przy ul. Dewajtis 3 w Niedzielę Palmową. Koncerty zaplanowane są o 17.00 oraz o 20.00. Bilety w cenie 40 zł są do nabycia w Sklepie Chrześcijańskie Granie przy ul. Dewajtis 3 oraz za pośrednictwem strony internetowej www.ChrzescijanskieGranie.pl.