Matko Boska Nieustającej Pomocy, miej w opiece naród cały, również tych, którzy nie kochają Polski aż tak mocno, jak my tutaj, tak jak cała Rodzina Radia Maryja” - mówił dziś w Toruniu premier Mateusz Morawiecki w trakcie obchodzonych dziś 27. urodzin Radia Maryja, których obchody rozpoczęły się Mszą Świętą.

Najważniejsza i największa rozgłośnia katolicka w Polsce rozpoczęła nadawanie 8 grudnia 1991 roku w dniu święta Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Dziś, po 27 latach słuchać jej audycji mogą Polacy we wszystkich rejonach kraju. Dziś do Torunia, poza tysiącami słuchaczy, przyjechali z tego powodu również między innymi premier Mateusz Morawiecki, szef MSWiA Joachim Brudziński i szef MON Mariusz Błaszczak. Swój list przesłał też prezydent Andrzej Duda.

Z okazji 27. Rocznicy powstania Radia Maryja na ręce Ojca Dyrektora Tadeusza Rydzyka składam najserdeczniejsze gratulacje, życzenia obfitego Bożego błogosławieństwa dla tego wyjątkowego dzieła oraz gorące podziękowania dla wszystkich, którzy od lat je współtworzą”

- napisał w liście prezydent.

W trakcie swojego przemówienia redemptorysta i twórca toruńskiej rozgłośni o. Tadeusz Rydzyk mówił między innymi:

Weźmy się bardzo mocno do tego, aby młodzież była przy Panu Bogu. To jest zadanie dla Rodziny Radia Maryja po 27 latach istnienia”.

O. Rydzyk podziękował też wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że Radio Maryja mogło powstać. Dodawał:

Wszyscy jesteśmy jedną wielką polską rodziną. Po Panu Bogu wszyscy kochamy Polskę, katolicką Polskę”.

dam/PAP,Radio Maryja