26 europosłów solidarnych z prof. Chazanem! - zdjęcie
28.10.14, 13:34Prof. Bogdan Chazan (fot. Razem.tv)

26 europosłów solidarnych z prof. Chazanem!

9

Deklaracja solidarności z prof. Bogdanem Chazanem:

Prawo do życia jest pierwszym z praw człowieka, bez którego nie jest możliwe korzystanie z wszystkich pozostałych. W większości państw Europy ustawodawstwo nie zapewnia ochrony tego prawa najbardziej bezbronnym – dzieciom nienarodzonym. Tym większe znaczenie ma indywidualna odpowiedzialność oraz wierność nakazom sumienia osób, w których rękach spoczywa ludzkie życie.

Dlatego wyrażamy najwyższe uznanie profesorowi Bogdanowi Chazanowi, który jako lekarz i kierownik placówki medycznej odmówił udziału w działaniu skierowanym przeciwko życiu dziecka, przywołując klauzulę sumienia. Wyrażamy pełną solidarność z jego postawą oraz najgłębsze ubolewanie z powodu represji administracyjnych, które Profesora dotknęły.

Do fundamentów cywilizacji europejskiej należy sokratejska wierność sumieniu. Dzięki niej ludzie sumienia przypominają społeczeństwu o obowiązywalności zasad moralnych, nawet jeśli zaprzecza im władza.

Żaden lekarz nie może być bezpośrednio i pośrednio zmuszany do udziału w zamachach na dzieci oczekujące na urodzenie. Postawa prof. Chazana powinna być przykładem dla wszystkich lekarzy, od których zależy bezpośrednio ratowanie i ochrona życia ludzkiego.

Posłowie do Parlamentu Europejskiego Sygnatariusze listu solidarności z Prof. Chazanem

Bas Belder (Holandia)
Ryszard Czarnecki
Andrzej Duda
Anna Fotyga
ArneGericke (Niemcy)
Beata Gosiewska
GyörgyHölvényi (Węgry)
Robert Iwaszkiewicz
Marek Jurek
Ryszard Legutko
Miroslav Mikolášik (Słowacja)
Waldemar Tomaszewski (Litwa)
TunneKelam (Estonia)
Zbigniew Kuźmiuk
Stanisław Ożóg
Alojz Peterle (Słowenia)
Mirosław Piotrowski
Algirdas Saudargas (Litwa)
Jean-LucSchaffhauser (Francja)
BranislavŠkripek (Słowacja)
Michaela Šojdrová (Czechy)
Beatrix Von Storch (Niemcy)
Kazimierz Ujazdowski
Jadwiga Wisniewski
Anna Záborská (Słowacja)
TomášZdechovský (Czechy)

MaR/Radiomaryja.pl/Jedenznas.pl


Komentarze (9):

anonim2014.10.28 13:38
Prosze bardzo. Jak złota łyzka za mlodu skrobal jak najety (nie liczac wlasnego dziecka) to juz nie pamietacie?
anonim2014.10.28 13:55
Po przynależności narodowej widać, komu jeszcze zależy na życiu. Z wyjątkiem paru eurodeputowanych z Niemiec sama Europa Wschodnia. Oto, gdzie jeszcze zipie chrześcijaństwo i tylko to jeszcze można uratować. Tak jak porównujemy upadek Europy do upadku cesarstwa rzymskiego, tak pamiętajmy, że wtedy upadło tylko imperium zachodfniorzymskie, wschodniorzymskie (czyli późćniejsze Bizancjum) trwało jeszcze 1000 lat. Teraz też tak może być.
anonim2014.10.28 13:58
@marian12321 Na tym polega chrześcijaństwo. Grzechy są odpuszczone, moźna zacząć nowe życie. Lewactwo boli to, że chrześcijaństwo daje człowiekowi nadzieję i podnosi go z błota.
anonim2014.10.28 14:37
@Sinobrody77 Nie wiem co to jest lewactwo. Co do chrzescijan - teraz sie wybacza, a kiedy palilo na stosie? Myslalem, ze ta Wasza wiara to przekazuje jakies ponadczasowe wartosci. Nie zabijamy, to nie zabijamy.
anonim2014.10.28 15:13
Od czegoś trzeba zacząć. Pan Jezus miał tylko 12 ludzi i zawojował świat.
anonim2014.10.28 15:53
Gender Diabeł i Bóg wykluczenie! wykluczenie! wykluczenie! cyfro siłę nam daj i mocą swoją rządź szyszynką mózgową masturbacja! masturbacja! masturbacja! cyfro siłę nam daj i mocą swoją gwałć ją gwałć scientio! potężna a za i wżdy policzysz mrówki na Ziemi?
anonim2014.10.28 16:35
Lufki Rozumiem że to taki troling ala łysy Lenin. Akurat bywam w szpitalu na odwiedzinach krewnej .Widziałem dziewczynę narkomankę w złym stanie zaniedbaną strasznie .Siostry zakonne ja myją zmieniają pościel itp. itd. Takich chorych cywilizacyjnie będzie przybywać .Może lewactwo wyśle do mycia kompania karmienia byłych swoichkoleżanek, kolegów którzy dzięki waszej ideologii sięgnęli dna .To kościół wyciąga do nich rękę i opiekę a wy co macie im do zaproponowania eutanazje czy co???
anonim2014.10.28 19:33
Az 26? Czyli tak dobry wynik jest dla Frondy zaskoczeniem?
anonim2014.10.28 21:17
Przykre ale i symptomatyczne, że ludzie pokroju @marian12321 nie potrafią pojąć istoty nawrócenia. Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych i nie ma takiego świństwa, podłości czy grzechu, którego by nie wybaczył. Jest jednak podstawowy warunek, żal i zadośćuczynienie. Prof. Chazan przyznał publicznie, że czynił zło, a swoją postawą stara się to naprawić. Ale oczywiście lewactwo musi go wyśmiać i niszczyć przywołując nieustannie jego zbrodnie. Bo termin "nawrócenie" nie mieści się w ich lewackich móżdżkach. To ich przerasta. Święty Paweł prześladował i mordował wyznawców Chrystusa, czy on również jest dla nich konformistą lub hipokrytą?