Do przerażającego zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę na parkingu przy dyskotece we Wtórku. Policja została zaalarmowana, że przed lokalem pobito mężczyznę. W stanie krytycznym został on przetransportowany do szpitala. Niestety, lekarzom nie udało się uratować jego życia. Poszkodowanych zostało również dwóch jego kolegów. Doznali oni obrażeń, które nie wymagały leczenia dłuższego niż 7 dni.  

W toku śledztwa ustalono, że napastnicy, którzy zaczepili poszkodowanych, to nastolatkowie.  

- „W dyskotece zażądali od pokrzywdzonych opuszczenia lokalu. Kiedy wyszli, napastnicy udali się za nimi i pobili ich. Na nagraniu widać, że pokrzywdzeni nie atakowali, tylko bronili się od zadawanych im ciosów”

- przekazał prokuratur.

Dziś Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim zdecydował o tymczasowym aresztowaniu trzech 17-latków, którzy usłyszeli zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Czterech pozostałych podejrzanych w wieku od 14 do 16 lat, decyzją sądu trafiło na trzy miesiące do młodzieżowego ośrodka wychowawczego.

To kolejne podobne zdarzenie w ostatnim czasie. Prokuratura w Sosnowcu wyjaśnia sprawę brutalnego pobicia 28-latka w czasie Sosnowiec Fun Festival. W tej sprawie zatrzymano trzech 16-latków.