20-letni Polak w finale. 15 lat pracy nie poszło na marne - zdjęcie
17.10.15, 09:36

20-letni Polak w finale. 15 lat pracy nie poszło na marne

1

W finale XVII Konkursu Chopinowskiego znalazł się Polak. 20-letni Szymon Nehrling pochodzi z Krakowa, na fortepianie gra od 5. roku życia.

W finale zagra dziesięciu pianistów. Dostali się do niego również: Seong-Jin Cho (Korea Południowa), Aljoša Jurinić (Chorwacja), Aimi Kobayashi (Japonia), Kate Liu (Stany Zjednoczone), Eric Lu (Stany Zjednoczone), Georgijs Osokins (Łotwa), Charles Richard-Hamelin (Kanada), Dmitry Shishkin (Rosja), Yike (Tony)Yang (Kanada).

Przesłuchania trzeciego etapu konkursu zakończyły się wczoraj. Polskę reprezentowało w nim trzech uczestników: Łukasz Krupiński, Krzysztof Książek i Szymon Nehring. Wśród gości piątkowych koncertów zasiadła m.in. Beata Szydło, kandydatka PiS na stanowiska premiera w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

Przesłuchania finałowe rozpoczną się już jutro i potrwają dwa dni. Nazwisko zwycięzcy poznamy w nocy z 20 na 21 października.

Konkurs Chopinowski odbywa się co pięć lat. Zainaugurowany w 1927 r. z inicjatywy profesora Jerzego Żurawlewa, jest dziś jednym z najstarszych i najważniejszych konkursów pianistycznych na świecie.

KJ/telewizjarepublika.pl

Komentarze (1):

anonim2015.10.19 8:22
Max49 jak zwykle fałsze i bzdety. Większość pianistów na świecie Konkurs uważa za n a j w a ż n i e j s z y monograficzny konkurs pianistyczny świata. I nie dlatego, że zauważył to Prezydent RP czy kierownictwo PiS. Odwrotnie.