19-letnia Polka zamordowana w Niemczech. Sprawca? Były chłopak, Turek - zdjęcie
11.07.18, 12:48Zdj. Edward Kimmel, CC BY SA 2.0, Flickr

19-letnia Polka zamordowana w Niemczech. Sprawca? Były chłopak, Turek

Dramat nastoletniej Polki w Neustadt an der Weinstrasse. Sprawcą zabójstwa był prawdopodobnie 22-letni mężczyzna urodzony w Niemczech Turek jej były partner.

Ten sam mężczyzna już wcześniej odsiadywał wyrok roku i 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu. Wówczas miał on pobić, a następnie spróbować udusić dziewczynę.

Tragedia rozegrała się w poniedziałkową noc około godziny 23:00. Wtedy to policja odebrała telefon od sąsiadów, którzy wskazywali iż na korytarzu słychać krzyki kobiety, która wzywa pomocy. Jak się okazało przybyli na miejsce funkcjonariusze zastali zakrwawione zwłoki nad którymi siedział ranny 42-latek. Mężczyzna to jeden z sąsiadów, który próbował udzielić Polsce pomocy.

Według informacji lokalnych mediów kobieta miała otrzymać od napastnika kilka ciosów nożem co spodowało śmierć na miejscu.

Pościg za 22-latkiem nie trwał długo. W działaniach brał udział policyjny śmigłowiec, dzięki czemu szybko udało się namieżyć podejrzanego. Według wstępnych utaleń Turek chciał zamordować kobietę w związku z rozstaniem, do którego doszło przed kilkoma miesiącami.

mor/bild.de, Fronda.pl