10 kandydatów do papieskiego tronu wg BBC - zdjęcie
09.03.13, 20:03

10 kandydatów do papieskiego tronu wg BBC

10

Komentatorzy Portalu Poświęconego najczęściej stawiali (a może raczej życzyli sobie?) że nowym Biskupem Rzymu powinien zostać któryś z grona przychylnych Tradycji hierarchów. Choć na liście BBC nie brakuje nazwisk, które stanowią serce na miód konserwatywnych wiernych (jak choćby kard. Marc Oulett czy kard. Peter Turkson), większy nacisk położono na kandydatów liberalnych, jak choćby kard. Schoenborn (dla mniej wtajemniczonych: hierarcha od "Mszy balonikowej").

A oto lista kandydatów wytypowanych przez BBC:

Joao Braz de Aviz

Timothy Dolan

Marc Ouellet

Gianfranco Ravasi

Leonard Sandri

Odilo Scherer

Christoph Schoenborn

Angelo Scola

Luis Tagle

Peter Turkson

***

Charakterystyki hierarchów można przeczytać na portalu TVN24

AM

Komentarze (10):

anonim2013.03.9 20:46
Dlaczego linkujecie do tvn24? Już nie ma innych źródeł? Nie wstyd Wam?
anonim2013.03.9 22:14
Na wiadomość, że wśród Papabille pojawił się Kardynał Schoenborn zaczynam się szczerze martwić. Przytoczę mój komentarz z 15.02.2013: PabloKraków napisał(a):Lut 15, 2013, 9:51 rano " Myślę, że scenariusz któremu swoją abdykacją spróbował zapobiec Ojciec Święty Benedykt XVI wygląda jak poniżej: @katol82 - świetny link http://www.fronda.pl/blogi/kosciol-i-swiat/benedykt-xvi-kontra-schoenborn-gdzie-lezy-posoborowa-prawda,1250.html dobrze obrazujący sytuacje Ojca Świętego Benedicta XVI w konfrontacji z "modernistami". Uważam, że własnie kard. Schönborn jest najbardziej prawdopodobnym kandydatem "Modernistów zza murów Watykanu." Jego wybór byłby niesamowicie niebezpieczny dla Kościoła. Poza akceptacją czynnych homoseksualistów w strukturach Kościoła (np. w Radach Parafialnych), ostatnio zaproponował dewastację struktur parafialnych przez zastąpienie ich (a jakże, w związku z brakiem wystarczającej ilości Księży) przez ponadparafialne "komuny", gdzie w niedzielę nie będzie się odprawiało Mszy Świętych tylko jakieś "nabożeństwa". Jeżeli szatan ma jakiegoś kandydata na Tron Piotrowy, to ten "wilk w owczej skórze" jest kandydatem nr. 1 pomimo tego że nie jest Papabille. Jego wybór będzie znakiem, że kolejny krok Apokalipsy za nami. Uczestniczyłem dwa tygodnie temu w Mszy Świętej w Wiedniu - Składały się na nią proboszczowe pogadanki o wspólnocie, miłości pokoju, etc we wstępie, ulotna modlitwa eucharystyczna i a jakże Komunia święta na rękę z umoczeniem Ciała Pańskiego w kielichu trzymanym przez panią pomocnicę Księdza. Ksiądz był ubrany w luźną albę bez ornatu, ale ze stułą, ołtarz bez Krzyża, obok niego też nie, choć świeciła się jakaś osamotniona świeca z jego boku. Z Mszału Ksiądz korzystał na podniesienie, w całej Mszy Świętej pominął 2/3 przepisanych tekstów. Porażka, serce boli gdy się widzi taki "Kościół Katolicki Schönborna" - dlatego brawa dla Benedicta XVI jeżeli zagrał "va banque" - Mężny Pasterz Owczarni Chrystusowej - Kefas naszych czasów :-) ".
anonim2013.03.9 22:31
Panie, daj nam Twojego Pasterza! Ave Maria, Mater Ecclesiae!
anonim2013.03.9 22:45
Fronda odsyła do tvn24?
anonim2013.03.9 23:25
kard. O'Malleya to mój faworyt, w sercu mam nadzieję, że ten syn świętego Franciszka zostanie przyszłym papieżem. Jest to kapłan, który przejął diecezję w której było bardzo wiele przypadków pedofilii. Nie dość, że zatrzymał ten proces, to jeszcze umiał prosić o wybaczenie ofiary tych tragedii tak by nie zwalano winy na cały Kościół Boży. No i pieniądze na odszkodowania (bo w USA tak to się w większości kończyło) zdobył z własnego ubóstwa, sprzedał kurię i zamieszkał w jakimś mieszkanku w blokach! Kapłan niezwykle wymagający od swoich współpracowników a jednocześnie bardzo ciepły. Miałem okazję go słuchać i byłem bardzo mile zaskoczony.
anonim2013.03.10 1:31
Ja też nie kapuję po co nas męczyć spekulacjami BBC? To nie jest wiarygodne źródło w takich sprawach.
anonim2013.03.10 1:50
@mareknocny A tobie nie znudziło się wklejanie propagandy z tej (jak sugerują inne wpisy) antykatolickiej stronki?
anonim2013.03.10 2:37
Biorąc pod uwagę źródło informacji, jako poważne kandydatury prognozuję: Marc Ouellet - arcybiskup Quebecu Gianfranco Ravasi - przewodniczący Papieskiej Rady ds. Kultury. Odilo Scherer - arcybiskup Sao Paulo Christoph Schoenborn - arcybiskup Wiednia Angelo Scola - arcybiskup Mediolanu Na Klarcinego nosa - któryś z powyżej podanych zostanie wybrany na papieża. Jednak "Klarciny nos" nijak się ma do decyzji, jaką podjął założyciel Kościoła - Jezus Chrystus.
anonim2013.03.10 6:42
Z tych tu papabile to Ravasi, Scola, lub Tagle.. W miarę ortodoksyjni i poważni. Co do reszty to ujdzie, poza jednym - broń Boże Schoenborn! To by była zagłada! A tak naprawdę to najbardziej mnie osobiście na papabile odpowiadaliby kard. Raymond Burke z USA, J. Em. Malcolm Ranjith ze Sri Lanki, kard. Antonio Cañizares Llovera Hiszpania, lub kard. kard. Franc Rodé ze Słowenii. Ale pamiętajmy-kto wchodzi na konklawe papieżem, ten wychodzi kardynałem;)
anonim2013.03.10 15:33
a co do kard. Shoenborna to podczas konklawe w 2005 r. A. Szostkiewicz z TP wymieniał go wśród faworytów. Na szczęście wtedy przepadł, ale jak będzie tym razem to zobaczymy.