Polacy chcą, by Polską rządziła... Platforma
Na skompromitowaną partię Kopacz chce głosować 36 proc. Polaków – to wzrost o 2 proc. względem ostatniego sondażu. Nie zmieniły się notowania Prawa i Sprawiedliwości, które może liczyć na 33 proc. głosów.
Kategoria
Sekcja: Wiadomości
Na skompromitowaną partię Kopacz chce głosować 36 proc. Polaków – to wzrost o 2 proc. względem ostatniego sondażu. Nie zmieniły się notowania Prawa i Sprawiedliwości, które może liczyć na 33 proc. głosów.
Szefowie łotewskich struktur siłowych są zdania, że w ich kraju pojawiły się oznaki wojny hybrydowej. Jej przejawem ma być agresywna polityka rosyjskich kanałów informacyjnych i rozpowszechnianie wiadomości, podważających kompetencje władz państwowych.
Liderka najpopularniejszej obecnie partii we Francji zapowiedziała, że jeśli dojdzie do władzy, nie będzie możliwości zawierania „małżeństw” jednopłciowych, które tak bardzo promuje prezydent Francois Hollande. Front Narody chce znieść ustawę, pozwalająca na zawieranie „homo-małżeństw”, ale prawo nie działa wstecz, więc zawarte do tej pory związki nadal będą ważne. Le Pen ostro wypowiada się także na temat adopcji dzieci przez pary homoseksualne czy osoby samotne.
Rosjanie w przebraniu separatystów kontynuują najlepsze sowieckie tradycje przesłuchań. Tak jak za czasów czerwonego terroru, nie stronią od torturowania jeńców. TVN przytacza casus 19-letniego ukraińskiego żołnierza, Wasyla. Chłopak został schwytany przez Rosjan atakujących jego ojczyznę. Odrąbali mu siekierą prawą rękę. „Potem chcieli zestrzelić, ale jakimś cudem tego nie zrobili” – mówi Wasyl. I zapowiada, że nauczy się strzelać lewą ręką, żeby wrócić na front i bronić swojego kraju.
„Wybory 10 maja po prostu wygram” – zapowiedział podczas konferencji prasowej Andrzej Duda, kandydat PiS na prezydenta. Wezwał też Bronisława Komorowskiego do debaty. Stwierdził też, że sondaż CBOS, który nie daje mu szans na drugą turę, nie jest wiarygodny, bo CBOS to „rządowa sondażownia”.
Portal Fronda.pl: Państwo Islamskie rozprzestrzenia swoją działalność na kolejne kraje Bliskiego Wschodu. Ofiarami mordów dżihadystów stało się także wielu Europejczyków. Czy groźby, że podbiją oni Rzym, należy traktować poważnie?
Naukowcy z uniwersytetu w Londynie ustalili, że jedna z odmian marihuany powoduje choroby psychiczne. Takie wnioski wyciągnięto z badania przeprowadzonego na 780 osobach; wśród nich byli zarówno abstynenci, jak i palący marihuanę.
Wiceprzewodniczący rosyjskiej Dumy Państwowej Władimir Żyrinowski powiedział, że głównym celem Moskwy jest doprowadzenie do stanu, w którym Rosjanie nigdzie nie będą ginąć. Słowa te padły w programie „Lista Norkina” poświęconego porozumienia z Mińska.
- Deski miały zapalić się od razu w kilku miejscach - ponieważ były one pokryte łatwopalnym płynem zabezpieczającym je przed wilgocią, ogień szybko się rozprzestrzenił.
Andrzej Duda to kandydat o coraz silniejszej pozycji. Do niedawna był lekceważony, próbowano go pomijać, ale ponieważ okazało się, że nie da się go pominąć, media głównego nurtu i otoczenie związane z Bronisławem Komorowskim próbują go dyskredytować. Andrzej Duda prowadzi dobrą, dobrze zorganizowaną i dynamiczną kampanię wyborczą. Przede wszystkim jest bardzo aktywny, trafia ze swoim przekazem do ludzi. Jest w terenie, spotyka się z ludźmi, jest tam gdzie dzieją się ważne rzeczy, jak chociażby ostatnio w Jastrzębiu, gdzie pojechał do protestujących górników, zabiera głos w Europarlamencie w ważnych dla Polski sprawach. Miałam okazję jeździć z Andrzejem na te spotkania i widzę, jak ludzie reagują, jak podchodzą do niego na ulicy, nawet nie na oficjalnych spotkaniach, i mówią o swoim poparciu. W sondażach też zaczyna zyskiwać jako poważny kandydat. Wyborcy bardzo dobrze przyjęli jego Konwencję oraz spot wyborczy. Z tego powodu establishment zgromadzony wokół Bronisława Komorowskiego prób
Premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział, że jego rząd przedyskutuje oceniany na 46 mln dolarów plan zachęcania Żydów z Francji, Belgii i Ukrainy do przyjazdu do Izraela. - Fala ataków będzie dalej trwać. Żydzi zasługują na bezpieczeństwo w każdym państwie, a my mówimy naszym żydowskich braciom i siostrom: - Izrael jest waszym domem - powiedział Netanjahu.
Grupa amerykańskich badaczy UFO - jak twierdzi - posiada slajdy na których uwieczniono sceny z życia wyższych sfer. Jest podobno zdjęcie "obcej istoty" w "inkubatorze". Eksperci ustalili, że właściciele - tajemnicze małżeństwo - slajdów nie byli przeciętnymi obywatelami, a materiały pochodzą z roku 1947 - tego samego, w którym miało dojść do katastrofy UFO w Roswell…
Projekt Sojuszu Lewicy Demokratycznej przewiduje nowelizację ustawy o świadczeniach zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych. Partia chce dodać zapis o tym, że gdy lekarz poinformuje pracodawcę o odmowie wykonania świadczenia ze względu na klauzulę sumienia, ten umowę gwarantującą jego wykonanie będzie musiał podpisać z podwykonawcą.
Wielokrotnie kompromitują Polskę, jako jej główni przedstawiciele, a mimo to otrzymują stały poklask ludzi i ich wysokie noty w sondażach ocen. Skandale, które są z ich udziałem, nie szkodzą im w opinii publicznej, gdyż wiele osób widząc "moralny upadek władzy", znajduje w tym usprawiedliwienie dla swoich negatywnych postaw i zachowań. Antyautorytety - Aleksandra Kwaśniewskiego i Bronisława Komorowskiego - zamiast blednąć wciąż błyszczą i zachwycają "swojskością".
Takimi refleksjami dzieli się Janina Ochojska, która próbowała dziś dotrzeć z Krakowa do Warszawy pociągiem pendolino PKP Intercity. Szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej porusza się o kulach, dlatego chciała skorzystać z platformy dla niepełnosprawnych.