Poparcie dla Komorowskiego spada na łeb na szyję - narasta zdenerwowanie w jego zapleczu - zdjęcie
19.02.15, 08:46Bronisław Komorowski (fot. Prezydent.pl)

Poparcie dla Komorowskiego spada na łeb na szyję - narasta zdenerwowanie w jego zapleczu

19

1. Zaprzyjaźniona z rządzącymi telewizja TVN24 opublikowała sondaż, który pokazuje dramatyczny spadek poparcia dla prezydenta Komorowskiego w ciągu ostatniego miesiąca aż o 18 punktów procentowych (z 65% do 47%) czyli głowa państwa utraciła ponad 1/4 swojego dotychczasowego poparcia.

Z kolei kandydat Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Duda w stosunku do badania sprzed miesiąca zyskał 6 punktów procentowych (wzrost poparcia z 18% do 24%) czyli poparcie dla niego wzrosło aż o 1/3.

Gdyby ta tendencja się utrzymała to zwycięstwo Andrzeja Dudy w II turze wyborów jest coraz bardziej prawdopodobne.

2. Stąd coraz ostrzejsze wypowiedzi dotyczące Andrzeja Dudy najbliższych współpracowników prezydenta Komorowskiego ale także samej głowy państwa, choćby ta o mistrzu i czeladnikach.

Przypomnijmy tylko, że w przemówieniu do prezydentów miast popierających Komorowskiego prezydent użył stwierdzenia, że rządzenie krajem to jak to „poetycko” określił „nie jest praktyka dla czeladników” sugerując, że on jest mistrzem, a pozostali kandydaci to czeladnicy”.

To porównanie szczególnie w odniesieniu do kandydata Prawa i Sprawiedliwości Andrzeja Dudy, było jak "strzał kulą w płot".

Bo czy można nazwać czeladnikiem nauczyciela akademickiego Uniwersytetu Jagiellońskiego, doktora nauk prawnych, człowieka który był wiceministrem sprawiedliwości, ministrem w Kancelarii Prezydenta, wreszcie posłem na Sejm RP, a obecnie posłem do Parlamentu Europejskiego i to należącym do tych najaktywniejszych.

3. Z kolei w "Kropce nad i" prezydent Komorowski wrócił do oskarżenia Andrzeja Dudy o chęć wysłania polskich żołnierzy na Ukrainę.

Mimo tego, że Duda parokrotnie już tę rzecz wyjaśniał i stanowczo zaprzeczył, że kiedykolwiek miał taki zamiar, prezydent Komorowski zdecydował się napiętnować tę wymyśloną wypowiedź.

Próbowała nawet interweniować prowadząca program Monika Olejnik, mówiąc, że Duda tak jednak nie powiedział ale prezydent Komorowski nie zrażony tą uwagą jednak potępił kandydata Prawa i Sprawiedliwości .

4. Niezwykle brutalnie i nieprawdziwie o Andrzeju Dudzie wypowiada się prezydencki doradca Tomasz Nałęcz.           

Zarzuca mu brak kompetencji w tym także w zakresie prawa w tym nieznajomość Konstytucji RP, choć akurat Andrzej Duda będąc ministrem w Kancelarii śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego zajmował się właśnie badaniem zgodności z Konstytucją RP przedkładanych mu do podpisu projektów ustaw.

Wręcz drwił, z domagania się przez Andrzeja Dudę debat kandydatów na prezydenta przed I turą wyborów, twierdząc, że poglądy urzędującego prezydenta są powszechnie znane więc niech debatują ze sobą pozostali kandydaci.

Tak się jednak składa, że pytani o tę sprawę Polacy uważają, że takie debaty kandydatów (w tym także prezydenta Komorowskiego), powinny się jednak odbyć przed I turą wyborów (tak uważało aż 68% badanych).

Krytyka Nałęcza dotyczyła także braku doświadczenia Andrzeja Dudy w polityce zagranicznej i w tym kontekście prezydencki doradca podkreślał sukcesy Komorowskiego w tym zakresie tyle tylko, że trudno było je wymienić.

A już budowanie przyjaźni z byłym już prezydentem Ukrainy Janukowyczem, który okazał się zdrajcą własnego narodu (a być może nawet rosyjskim agentem), to raczej przykład na totalną klęskę polityki wschodniej prezydenta Komorowskiego, a nie sukces.

Kolejne badania pokazują gwałtowny spadek poparcia dla prezydenta Komorowskiego, narasta więc zdenerwowanie zarówno jego jak i jego najbliższego otoczenia.

Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze (19):

anonim2015.02.19 9:01
Bój to będzie ostatni!! Potem przyjdzie czas na deubekizację, lustrację elit i sądów, rozliczenie złodziei i odzyskanie zagrabionych dóbr przez mafię PO/PSL. Nie wykluczone, że będą oskarżenia o zdradę.
anonim2015.02.19 9:10
I tak wygra małą ilością głosów bo Polacy wybrali spokój - taki tekst będzie po kolejnych z fałszowanych wyborach ! Ta opcja polityczna rządzona przez masonerię nie oda władzy po dobroci bez walki i jedynie Cud może przemienić serca ludzi chodzących drogami demonów. Całe te tajne stowarzyszenia, marionetkowe rządy sługusi Rockefellerów, Sorosa , sfory wilków tresowane w WSI czy w innych bandyckich organizacjach na nic się zdadzą. KK jest był i będzie bo tak powiedział Pan Jezus a wszelki zło które czynią to czynią na swoją zgubę. A Polska się nie ostoi jeżeli nie zastosujemy się do tego o czym pisał w liście 20.04.1939 r Generała O.O. Paulinów z Jasnej Góry w Częstochowie, Księdza dra Piusa Przeździeckiego do Księdza Kardynała dra August a Hlonda Prymasa Polski.
anonim2015.02.19 9:18
Komorowski to jeden z najgorszych prezydentów w historii tego kraju. Co takiego dokonał przez okres swojej kadencji? Marionetka partii rządzącej rozdająca państwowe ordery jak leci przychylnym dziennikarzom itd.
anonim2015.02.19 9:21
Tak tak sondaże są super jak pokazują poparcie dla Dudy. A jak Komor wygra w I turze to co poniektórym tak piana z pyska poleci, że się nią udławią.
anonim2015.02.19 9:22
@exi- Ty byś się nadawał na proroka-D A jeśli chodzi o te debaty, to ja mam dosyć słuchania Bredzisława.
anonim2015.02.19 9:24
@Sidi3pl Episkopat powinien dać imprimatur na objawienia w Siekierkach, wystosować list pasterski do Narodu i zorganizować nieustające modlitwy w intencji intronizacji Chrystusa na Króla Polski. Czas się kończy.
anonim2015.02.19 9:25
Tak mamy szanse , tym bardziej ze zaproszono OBWE do obserwacji.Trudniej będzie manipulować.
anonim2015.02.19 9:30
@marekwu- Tyle w temacie!
anonim2015.02.19 9:57
AMC Śnisz i marzysz. Obudż się co prędzej.
anonim2015.02.19 10:03
Marekwu Siekierki dotyczyły 44 roku. Tearz raczej sprawdzaja sie słowa Jana Pawła II " Polska jest narodem bez przyszłości" wypowiedziane po uchwaleniu ustawy aborcyjne. Śnisz i marzysz. Obudż się co prędzej.
anonim2015.02.19 10:27
@Przeciw_gender Ty sobie nie pozwalaj demoludzie za duzo ! Polska była , jest i będzie katolicka.A twoje zdanie napisz sobie na wybiórczej.
anonim2015.02.19 10:43
Mylisz się, wystarczy większość sejmowa zwykła. Na chwilę obecną niemożliwe, ale w przyszłości?
anonim2015.02.19 10:49
już Po-wska swołocz szaleje po forum. mam nadzieję, że zrzędnie im mina w maju i na jesieni.
anonim2015.02.19 11:48
@ Spike co niby robi źle? za mało kradnie?
anonim2015.02.19 11:49
@PG Problem z takimi jak Ty polega na tym, ze macie zawężoną perspektywę. Proponuję wziąć na warsztat rok bazowy 1000 BC, i tak co 500 lat przelecieć po historii do dzisiaj. Co działo się z mocarstwami, potęgami, narodami... W takich interwałach wygląda to zdecydowanie inaczej i aspekty militarne, i gospodarcze również. Oczywiście powstrzymam się z komentarzem na temat "zapracowanego sejmu".
anonim2015.02.19 12:31
@ Spike wyobrażasz sobie Majdan w Warszawie, bo ja nie; niestety co niektórym wystarczy pełna miska do szczęścia. ale faktycznie POlacy są zbyt ugodowi co pokazał rok 1989 i niestety płacimy za to ogromną cenę.
anonim2015.02.19 12:42
Komor nie dość że śmierdzi kupą to jeszcze podstaw ortografii nie zna ...ot cały pierdy zydent Polski
anonim2015.02.19 21:29
Jak tak dalej będzie liczył to mu wyjdzie, że Duda dostanie w pierwszej turze minimum 120% głosów i każdy niższy wynik będzie oczywiście dowodem oczywistego fałszerstwa wyborczego... Żałuję tylko, że Dr Duda nie czeka wciąż na oficjalny akt zgonu prezydenta Lecha Kaczyńskiego wydanego przez władze Rosji, czego brak świadczył o zamachu stanu i nielegalnym przejęciu obowiązków prezydenta przez marszałka sejmu... Mógłby choć zacząć coś o tym znowu mówić...
anonim2015.02.22 12:25
Wygra chłopo - baba w gendwrowej intelektualnej kiecy w wyniku fałszerstw wyborczych. Tak jak sfałszował wybory samorządowe tak i te sfałszuje. Atutem decydującym jest palikotowe narzędie.