Komitet Obrony Demokracji wymyślił sobie dość ciekawy sposób na wyrażenie niezadowolenia z rządów Prawa i Sprawiedliwości. Aktywiści opozycji totalnej postanowili "ubierać" pomniki w koszulkę z napisem "KONsTYtucJA". Działacze KOD stoją na stanowisku, że samo to słowo irytuje rządzących. 


Niestety, w tym konkretnym przypadku najwyraźniej dali wyraz swojej niewiedzy historycznej, na co zwracają uwagę internauci. W niedzielę działacze KOD ubrali bowiem w "konstytucyjną" koszulkę... Króla Zygmunta III Wazę. "Wracajcie do szkoły, nieuki!"- skomentował na Twitterze poseł Wolnych i Solidarnych, Adam Andruszkiewicz. 

"Króla Zygmunta III, który chciał silnej władzy monarszej w Polsce (więc raczej nie był wielkim zwolennikiem demokracji) - KODziarze ubrali w koszulkę...konstytucja. Doprawdy, KOD to stan umysłu, wracajcie do szkoły nieuki! A sam Król Zygmunt to by z wami szybko porządek zrobił"- napisał parlamentarzysta. 

A może KODziarzom jest już po prostu wszystko jedno? Za każdym razem w takiej sytuacji nasuwa nam się pytanie, ilu protestujących przeciwko rządowi, krzyczących "Konstytucja" nawet na uroczystościach państwowych, w obecności bohaterów II wojny światowej, w ogóle kiedykolwiek przeczytało Konstytucję, a ilu bezrefleksyjnie powtarza to słowo. 

yenn/Twitter, Fronda.pl