Żydzi wbrew prawu dokonują uboju rytualnego? - zdjęcie
21.02.14, 15:03

Żydzi wbrew prawu dokonują uboju rytualnego?

6

Jak podaje rp.pl, o sprawie poinformowała Żydowska Agencja Telegraficzna (JTA). Stwierdziła, że w Polsce cały czas dochodzi do uboju rytualnego, pomimo prawnego zakazu. Ma o tym świadczyć pismo Michaela Alpera, koordynatora naczelnego rabina Polski do spraw koszerności, które przesłał polskim służbom weterynaryjnym. „Piszę z prośbą o zgodę na przeprowadzenie uboju 250 sztuk bydła w dniu 23 listopada 2013 r., z użyciem prądu elektrycznego w celu pozbawienia zwierząt świadomości” – pisał według JTA Alper.

Zdaniem Agencji do rzeczywistego użycia prądu nie dochodzi. Oznacza to, że w Polsce dokonuje się uboju rytualnego, choć prawo tego zabrania.

Naczelny rabin Polski Michael Schudrich powiedział „Rz”, że Alper został zawieszony w swoich obowiązkach. Oficjalnie dlatego, że Alper według swojego pisma chciał dokonać uboju wbrew prawu żydowskiemu, najpierw ogłuszając zwierzęta.

Zdaniem Jarosława Naze nie jest jednak możliwe przeprowadzenie w Polsce uboju rytualnego. „Na terenach zakładów stały nadzór nad dobrostanem zwierząt prowadzą służby weterynaryjne. Badają m.in., czy prąd elektryczny ma odpowiednie parametry, by ogłuszyć zwierzę” – powiedział „Rz”.

Poseł PO Paweł Suski stwierdził, że sprawą powinna zająć się prokuratura, bo być może dochodzi do łamania przepisów ustawy.

Rabin Michael Schudrich powiedział „Rz”, że w Polsce prawo jest sprzeczne. „Konstytucja oraz ustawa o stosunku państwa polskiego do gmin wyznaniowych żydowskich gwarantuje nam prawo do przeprowadzania uboju rytualnego. Prawo o ochronie zwierząt koliduje z Konstytucją– stwierdził.

Prawa oczywiście nie można łamać. Miejmy jednak nadzieję, że rządzący zmienią swoją decyzję i pozwolą Żydom w spokoju praktykować ubój rytualny. W Polsce musi być respektowana wolność religijna!

pac/rp.pl

Komentarze (6):

anonim2014.02.21 16:06
Duńczycy się sprzeciwili ubojowi rytualnemu. Jeżeli ustawa stanowi zakaz to należy ją respektować. Przegłosowana większością rządzących.
anonim2014.02.21 16:57
gdzie jest polska prokuratura? powinni ścigać z urzędu tych żydowskich hochsztaplerów.
anonim2014.02.21 17:38
Nie będą z bydła, ect. Zieloni Zwolennicy Socjalizmu robić z zwierząt tego czym nigdy nie będą tj. bogów który należy czcić tak jak to czyniono w starożytnym Egipcie i innych także współczesnych państwach pgańskich- bałwochwalczych
anonim2014.02.21 23:30
aasseeww1234 Potomkowie "szmalcowników" ginęli za ojczyznę! A ci drudzy za co?
anonim2014.02.22 11:17
Mam nadzieje, ze barbarzynski obrzed uboju rytualnego zostanie na nadal zakazany. Nie wiem, dlaczego Fronda jest w tej sprawie taka glupia!!! Czy Panstwo naprawde nie widza, ze obraz Boga wylaniajacy sie z ubojur rytualnego nie ma nic wspolnego z miloscia. I niech wreszcie Pan Terlikowski i cala Fronda odp.... sie od tego tematu. Bo nie maja pojecia, o czym pisza. Zwierze cierpi- w imie religijnych barbarzynskich praktyk. I tego faktu nie zmieni TPT i cale reszta.
anonim2014.02.22 12:05
I jeszcze jedno: w d....mam taka wolnosc religijna, jezei przez nia cierpia zwierzeta. Modle sie o dar rozumu dla pana TPT i calej Frondy, zeby wreszcie zrozumieli, ze wolnosc relgijna konczy sie tam, gdzie zaczyna sie cierpienie- nie tylko ludzi!!!