Żydzi byli sami sobie winni? Burza po wypowiedzi profesora PAN - zdjęcie
05.04.13, 10:11

Żydzi byli sami sobie winni? Burza po wypowiedzi profesora PAN

46

"Owe żydowskie bzdury i dane wzięte z sufitu o Żydach zamordowanych głównie przez polskich chłopów to właśnie projekcja zmierzająca do ukrycia największej żydowskiej tajemnicy. Otóż skala niemieckiej zbrodni była możliwa nie dzięki temu, co się działo na obrzeżach Zagłady, lecz tylko dzięki aktywnemu udziałowi Żydów w procesie mordowania swojego narodu" - powiedział pracownik naukowy PAN.

"Niestety żydów gubi brak umiaru we wszystkim i przekonanie, że są narodem wybranym. Czują się oni upoważnieni do interpretacji wszystkiego, także doktryny katolickiej. Cokolwiek byśmy robili i tak będzie poddane krytyce - że za mało, że źle, że zbyt mało ofiarnie. W moim najgłębszym przekonaniu szkoda czasu na dialog z Żydami, bo on do niczego nie prowadzi" - stwierdził Jasiewicz.

"Na Holokaust pracowały przez wieki całe pokolenia Żydów, a nie Kościół Katolicki. I Żydzi z tego - jak się wydaje - nie wyciągnęli wniosków" - grzmiał profesor.

To właśnie trzy wymienione wyżej wypowiedzi wywołały prawdziwe oburzenie. Jak informuje Onet.pl, krytycznych spostrzeżeń nie kryją przedstawiciele środowisk żydowskich. 

"A gdzie z tej opowieści zniknęli Niemcy? Nie było ich w gettach i obozach zagłady? Nie zmuszali Żydów do określonych zachowań? Nie tworzyli Judenratów w gettach albo Sonderkommand w obozach? Czyżby Żydzi sami się pozabijali na swoje własne rozkazy? - pisze Katarzyna Markusz z portalu jewish.org.pl.

Do sprawy odniósł się również szef Instytutu Studiów Politycznych PAN prof. Eugeniusz C. Król, który porównał wypowiedzi Jasiewicza do artykułów hitlerowskiego "Stuermera. - Być może to bezwiedna analogia, ale zabrzmiało obrzydliwie i fatalnie – komentuje sprawę prof. Król.

Jak poinformowała "Gazeta Wyborcza", Szef Instytutu Studiów Politycznych PAN przeprowadzi rozmowę z prof. Jasiewiczem. W sprawie naukowca  zbierze się też Rada Instytutu, a wcześniej pracownicy PAN mają wydać oświadczenie.

AM/Onet.pl/Focus Historia extra

Komentarze (46):

anonim2013.04.5 10:41
I tutaj wypada mi się tylko zgodzić.
anonim2013.04.5 10:45
Dotknij żyda i już cały świat huczy! Ten naród wybrany już stracił swój przywilej, bo odrzucił Chrystusa!
anonim2013.04.5 10:46
jak dla mnie sporo w tym prawdy można też stwierdzić: żeby Polacy się poddali(tak jak większość państw europy) pewnie bylibyśmy bogaci jak Niemcy hehe (przecież oni przegrali wojnę)
anonim2013.04.5 10:50
Panie prof.Jasiewicz obyś pan nie skończył jak dr Ratajczak... oni nie darują.
anonim2013.04.5 11:06
Żeby kogoś oskarżać, a przecież non stop czytamy oskarżenia różnych przedstawicieli lobby żydowskiego zarzucające Polakom mordy, w najlepszym wypadku obojętność i niewystarczającą pomoc, to trzeba samemu być czystym. A jak "czyści" byli Żydzi wobec Polaków, to wie każdy, kto czytał choćby historię okupacji Kresów po wkroczeniu Sowietów 17 września - witanie okupentów kwiatami, stawianie im bram, denuncjowanie polskiej inteligrncji, ofocerów, członków administracji, donosicielstwo, wysługiwanie się okupantom. Akurat prof. Jasiewicz doskonale to wie bo parę lat temu czytałem jego książkę o tym właśnie okresie. Więc nie powiedział nic, co nie miałoby oparcia w materiale faktograficznym i własnych mozolnych badaniach historycznych. Profesorze, niech się pan nie przejmuje oszczercami! A ten żałosny PAN to niech zajmie się tą paniusią, która pozwala sobie na szkalowanie pamięci żołnierzy Szarych Szeregów.
anonim2013.04.5 11:10
żydzi sami wymyślili tzw holocaust a teraz dokonują go na innych narodach w unii jewropejskiej.Kro finansował 2 wojnę światową jak nie miedzynarodowa finanansjera żydowska.To oni odpowiadają Za 2 wojnę
anonim2013.04.5 11:26
Profesora czeka JUS TALIONIS - prawo odwetu, "ząb za ząb". Oni nie darują.
anonim2013.04.5 11:31
Stanisłąw Michalkiewicz w jednym z felietonów pisał o przejęciu banków i przemysłu w Niemczech podczas kryzysu a potem blokowanie przez bodaj Lige Żydowska eksportu Niemiec, co spowodowało gwałtowny wzrost uczuć u Niemców. Powstaje pytanie, czy jest jakiś naród, u którego zagościli Żydzi w wiekszej ilości, a który tolerowałby ich bardziej niż Polacy ? Bo o lubieniu, to chyba raczej nie ma mowy. Oczywiście statystycznie, bo niejeden Żyd czy rodzina byli dobrymi, lubianymi ludźmi, ale opinię urabiają Ci najbardziej wpływowi.
anonim2013.04.5 11:37
Ciekawy jest fenomen antysemityzmu! Najstarszy tekst antysemicki pochodzi z IV wieku p.n.e. Od Afryki po Ural, na przestrzeni 2500 lat, niezależnie od ustrojów państw i religii! http://pl.wikipedia.org/wiki/Antysemityzm
anonim2013.04.5 11:44
Windows, sprawa jest banalna i wyszła po Zmartwychwstaniu, kiedy zaczęli prześladować uczniów i apostołów. Żydzi religijni nienawidzą chrześcijaństwa za odebranie im statusu ekskluzywności. " Nie ma już Żyda ani poganina, nie ma już niewolnika ani człowieka wolnego, nie ma już mężczyzny ani kobiety, wszyscy bowiem jesteście kimś jednym w Chrystusie Jezusie."
anonim2013.04.5 11:46
Samopotwierdzenie poprawności politycznej.P.Janicka konstruuje karkołomne konfabulacje o bohaterach narodowych i burzy nie ma.Krytyczna wypowiedź o zachowaniu Żydów w różnych momentach dziejowych - tajfun oburzenia.Czyżby dyrektywy p.Kudryckiej już działały?Okazuje się,że Holocaust wyklucza jakiekolwiek krytyczne opinie o Żydach.To tak jak dawne Żywoty świętych,gdzie żadna z postaci nie grzeszyła już od lat przedszkolnych.Dawno już napisano wiele biografii błogosławionych,gdzie są ludźmi z krwi i kośći ale o Żydach tak nie wolno!!!!!Dlaczego???????
anonim2013.04.5 12:01
Nie można się wiecznie zasłaniać antysemityzmem i plakietką z napisem: "Jestem Żydem- złego słowa na mnie nie możesz powiedzieć" Wszyscy podlegają tym samym regułom. Biały, czarny, żółty, czerwony, Żyd, Arab, hetero czy homoseksualista, chrześcijanin, muzułmanin, buddysta itd. wobec każdego obowiązują te same reguły. Szczególnie druga i trzecia z przytoczonych wypowiedzi mają w sobie słuszne uwagi chociaż może ujęte w nie do końca fortunny czy celny sposób.
anonim2013.04.5 12:16
Teraz czekam, na wielką akcję Frondy wymierzoną przeciw Jasiewiczowi (tytuły naukowe pomijam, bo chyba je ukradł) w celu odwołania go z katedry i w ogóle usunięcia z renomowanej instytucji państwowej. Tak jak było z tą dyrektorką teatru, panią profesor z KULu - tak teraz proszę! Duże pole do popisu.
anonim2013.04.5 12:18
Windows Ty mówisz że nie umiał przekonać a św Piotr kim był jak nie żydem przecież wszyscy jego uczniowie też byli żydami.Problem tkwił tutaj z elitami żydowskimi którym nie pasowało że Jezus mówił że niewolnik jest na równy z toba albo że bogatemu ciężko wejśc do królestwa niebieskiego.Czy negując wcześniejsze nauczanie jak obrzezanie czy mycie rąk konieczne do zbawienie.Także ten tekst pokazuje że najbardziej wpływowe i niebezpieczne są właśnie te elity wtedy miały wielki wpływ na kreowanie rzeczywistości jak i teraz czas płynie a niektóre rzeczy są takie same
anonim2013.04.5 12:21
Toc Dlaczego akcja on nie nazwał żydów wujem przez ch tylko przeanalizował pewien fakt.Nie wymierzył armat przeciwko jakiemuś rabinowi czy innej moralnej ikony
anonim2013.04.5 12:27
Zydzi maja swoj Holokaust, bo moze ludobujstwo nie egzystuje w ich jezyku. W moim jezyku jest takie slowo jak ludobujstwo i ono obejmuje wszystkich mordowanych ludzi.
anonim2013.04.5 12:27
@pawel.nn: "Rozumiem że kiedy Jan Paweł II przepraszał Żydów to się mylił. Dobre." Z których to przeprosin Żydzi wcale nie są zadwoleni. Nie działa to POniżej: "Kościół nie ponosi bezpośredniej odpowiedzialności za Holocaust, ale 16 wieków jego dziedzictwa stworzyło atmosferę, w której Zagłada stała się możliwa." A gdzie 9 wieków przed kościołem?
anonim2013.04.5 12:28
TOc. Dlaczego Fronda ma podejmować akcję ? bo nie kumam, Tam pseudoartystka zachowała się niekulturalnie, propagowała kłamstwo , nie widzi w tym własnej winy, nie przeprasza, jakaś pani profesor broni nazwijmy to po imieniu chamstwa - protest jak najbardziej wskazany. Tutaj profesor mówi jak najbardziej prawdę, znam to z relacji naocznych świadków w tym Żydów. Jak poszukasz to znajdziesz świadków jeszcze paru żyje..... a jeszcze jedno, babka mojej babki po kądzieli była najprawdopodobniej Żydówką i od krewnych którzy uważają się za Polaków Żydowskiego pochodzenia znam te fakty.
anonim2013.04.5 12:28
Pan Jasiewicz nie rozumie że dla Żydów fakty się nie liczą.
anonim2013.04.5 12:32
@szonpol: Cha cha cha ... Nie musiał nazywać - TOc wie jaką ma opinię. Potwierdzenie POniżej ... "(tytuły naukowe pomijam, bo chyba je ukradł)" Jak z tym gościem co rozrzucał czyste kartki papieru na Placu Czerwonym ...
anonim2013.04.5 12:39
Focus to chyba niemieckie czasopismo?
anonim2013.04.5 13:01
Windows, a to też proste: Bóg nie stosuje "nieskończonych możliwości perswazji" bo szanuje naszą wolność, którą sam nam dał. :-) Ro raczej domena jego wrogów. ;-)
anonim2013.04.5 13:04
Jestem zdruzgotany, że osoba wykształcona i w ogóle każda myśląca, może mówić takie brednie.
anonim2013.04.5 13:06
Stary skecz Juliana Tuwima zawiera genialną przepowiednię kryzysu na rynkach finansowych. "Mistyka finansów" Osoby: Goldberg i Rapaport - Goldberg: Dzień dobry panu, panie. - Rapaport: Jak ja pana widzę u siebie, to już o "dzień dobry " nie może być mowy. - Kiedy ja pana rozumiem - Ale jak pan już tu jest, to siadaj pan. Jak pan tu wszedł? Służąca nie powiedziała panu, że mnie nie ma w domu? - Powiedziała, moja służąca też czasem mówi, że mnie nie ma, jak jestem. - Patrz pan, jak ta służba nauczyła się kłamać? - A jak byś pan nie był w domu, to ona by przecież też powiedziała, że pana nie ma, co za różnica ?! - Swoją drogą! - Panie Rapaport, pan mnie oddaje pieniądze czy nie? - Wiele jestem panu winien? - Osiemset. - Ładna sumka. - W razie pan oddaje - to ładna, nawet bardzo ładna. W razie mnie nie oddaje nie jest taka ładna. Otóż ja się pana zapytowywuję jeden z ostatnich razów: czy pan mnie oddaje moje osiemset złotych? - Naturalnie, że oddaję. - Czy pan mi nie może odpowiedzieć po ludzku? - Przecież mówię panu od pół roku, że nie mam pieniędzy. - To co ja mam robić? - Upominać się! - Co mi to pomoże? - Nic! - Szanowny panie Rapaport. Przecież pan rozumie, że osiemset złotych to nie jest suma, której można nie oddać. Można nie oddać dziesięć złotych. Jak się jest bardzo wielki łobuz, to można nie oddać dwudziestu złotych, ale od stu złotych w górę każdy dług się robi honorowy. Pan to rozumie, przecież pan jest kupiec. - Panie Goldberg szanowny, ja mam inny pogląd na tę sprawę. Dla mnie osiemset złotych to jest właśnie suma, której nie można oddać. Oddać można dziesięć złotych. Jak się jest bardzo lekkomyślnym, to można oddać dwadzieścia złotych. Ale od stu złotych w górę to każdy dług staje się fikcyjny! Pan to wie! Przecież pan jest kupiec. - Słodki panie -, więc ja się pana pytam, co ja mam robić? - To ja się pana zapytam co innego, ale pan mi daje słowo honoru, że pan mnie odpowie całą prawdę! - Oficerskie słowo honoru. - Ja wolę kupieckie. - Niech będzie kupieckie. - Otóż pan przychodzi do mnie, żebym panu oddał osiemset złotych. Dajmy na to ja wstaję, podchodzę do kasy i powiedzmy, wyciągam osiemset złotych i, przypuśćmy, panu je daję. To co by pan o mnie pomyślał? - Ech! panie Rapaport! - Kotuchna! Słowo pan dałeś! Pomyślałbyś pan, że jestem a myszygene kopf? - wariat - No, zaraz a myszygene - Pomyślałbyś pan tak? Tak czy nie! - Tak! - Dziękuję panu! - Złocisty panie Rapaport. Teoretycznie pan jest kryty, ale w praktyce pan nie masz racji. Pan mnie musi oddać! - Dla samego oddania? - Nie! Ja jestem winien Gutmanowi osiemset złotych! - Gutman może poczekać! - Gutman nie może poczekać, bo jego dusi Rajtman. - Rajtman też zaczeka. - Rajtman absolutnie nie zaczeka bo on jest winien Maliniakowi. - Maliniak też może poczekać. Chociaż nie, Maliniak nie może czekać. - Dlaczego? - Bo on jest winien mnie, a ja nie mogę czekać. - Pan nie może czekać? - Bo przecież pan chce, żebym panu oddał osiemset złotych, a ja ich nie mam. Bo ja pożyczyłem Maliniakowi, Maliniak Rajtmanowi, Rajtman Gutmanowi, Gutman pożyczył panu, a pan mnie, nikt ich nie wydał, bo każdy drugiemu pożyczył i nikt ich nie ma. To ja się pana pytam, gdzie się podziały te osiemset złotych? - A czy ja wiem?! - O, widzi pan, to jest ta mistyka finansów. I stąd się wziął ten cały kryzys ogólnoświatowy! - Nie rozumiem. - Ja panu wytłumaczę. Ameryka pożyczyła Anglii, Anglia Niemcom, Niemcy pożyczyli do Włoch, Włochy pożyczyli Szwajcarii, Szwajcaria pożyczyła Francji, Francja pożyczyła Anglii, a Anglia pożyczyła Ameryce! - To kto ma te pieniądze? - Teoretycznie wychodzi, że myśmy powinni mieć te pieniądze. - Co myśmy? - Bo myśmy nikomu nie pożyczyli i nam nikt nie pożyczył. Sytuacja jest bez wyjścia! - Ja mam jedno wyjście. - Jakie? - Przez drzwi, do domu! - Widzisz pan, panie Goldberg. Nareszcie dorósł pan do sytuacji. Przyjdź pan kiedyś znowu się upomnieć - porozmawiamy. - Najlepiej nie zastać pana w domu. - Niech pan się nie obawia. Jak tylko będę miał pierwsze pieniądze, to zaraz pana zawiadomię przez służbę, że mnie nie ma w domu. Nie do zobaczenia się z panem, pa! - Pa. - Pa! Paszoł won!
anonim2013.04.5 13:07
Stary skecz Juliana Tuwima zawiera genialną przepowiednię kryzysu na rynkach finansowych. "Mistyka finansów" Osoby: Goldberg i Rapaport - Goldberg: Dzień dobry panu, panie. - Rapaport: Jak ja pana widzę u siebie, to już o "dzień dobry " nie może być mowy. - Kiedy ja pana rozumiem - Ale jak pan już tu jest, to siadaj pan. Jak pan tu wszedł? Służąca nie powiedziała panu, że mnie nie ma w domu? - Powiedziała, moja służąca też czasem mówi, że mnie nie ma, jak jestem. - Patrz pan, jak ta służba nauczyła się kłamać? - A jak byś pan nie był w domu, to ona by przecież też powiedziała, że pana nie ma, co za różnica ?! - Swoją drogą! - Panie Rapaport, pan mnie oddaje pieniądze czy nie? - Wiele jestem panu winien? - Osiemset. - Ładna sumka. - W razie pan oddaje - to ładna, nawet bardzo ładna. W razie mnie nie oddaje nie jest taka ładna. Otóż ja się pana zapytowywuję jeden z ostatnich razów: czy pan mnie oddaje moje osiemset złotych? - Naturalnie, że oddaję. - Czy pan mi nie może odpowiedzieć po ludzku? - Przecież mówię panu od pół roku, że nie mam pieniędzy. - To co ja mam robić? - Upominać się! - Co mi to pomoże? - Nic! - Szanowny panie Rapaport. Przecież pan rozumie, że osiemset złotych to nie jest suma, której można nie oddać. Można nie oddać dziesięć złotych. Jak się jest bardzo wielki łobuz, to można nie oddać dwudziestu złotych, ale od stu złotych w górę każdy dług się robi honorowy. Pan to rozumie, przecież pan jest kupiec. - Panie Goldberg szanowny, ja mam inny pogląd na tę sprawę. Dla mnie osiemset złotych to jest właśnie suma, której nie można oddać. Oddać można dziesięć złotych. Jak się jest bardzo lekkomyślnym, to można oddać dwadzieścia złotych. Ale od stu złotych w górę to każdy dług staje się fikcyjny! Pan to wie! Przecież pan jest kupiec. - Słodki panie -, więc ja się pana pytam, co ja mam robić? - To ja się pana zapytam co innego, ale pan mi daje słowo honoru, że pan mnie odpowie całą prawdę! - Oficerskie słowo honoru. - Ja wolę kupieckie. - Niech będzie kupieckie. - Otóż pan przychodzi do mnie, żebym panu oddał osiemset złotych. Dajmy na to ja wstaję, podchodzę do kasy i powiedzmy, wyciągam osiemset złotych i, przypuśćmy, panu je daję. To co by pan o mnie pomyślał? - Ech! panie Rapaport! - Kotuchna! Słowo pan dałeś! Pomyślałbyś pan, że jestem a myszygene kopf? - wariat - No, zaraz a myszygene - Pomyślałbyś pan tak? Tak czy nie! - Tak! - Dziękuję panu! - Złocisty panie Rapaport. Teoretycznie pan jest kryty, ale w praktyce pan nie masz racji. Pan mnie musi oddać! - Dla samego oddania? - Nie! Ja jestem winien Gutmanowi osiemset złotych! - Gutman może poczekać! - Gutman nie może poczekać, bo jego dusi Rajtman. - Rajtman też zaczeka. - Rajtman absolutnie nie zaczeka bo on jest winien Maliniakowi. - Maliniak też może poczekać. Chociaż nie, Maliniak nie może czekać. - Dlaczego? - Bo on jest winien mnie, a ja nie mogę czekać. - Pan nie może czekać? - Bo przecież pan chce, żebym panu oddał osiemset złotych, a ja ich nie mam. Bo ja pożyczyłem Maliniakowi, Maliniak Rajtmanowi, Rajtman Gutmanowi, Gutman pożyczył panu, a pan mnie, nikt ich nie wydał, bo każdy drugiemu pożyczył i nikt ich nie ma. To ja się pana pytam, gdzie się podziały te osiemset złotych? - A czy ja wiem?! - O, widzi pan, to jest ta mistyka finansów. I stąd się wziął ten cały kryzys ogólnoświatowy! - Nie rozumiem. - Ja panu wytłumaczę. Ameryka pożyczyła Anglii, Anglia Niemcom, Niemcy pożyczyli do Włoch, Włochy pożyczyli Szwajcarii, Szwajcaria pożyczyła Francji, Francja pożyczyła Anglii, a Anglia pożyczyła Ameryce! - To kto ma te pieniądze? - Teoretycznie wychodzi, że myśmy powinni mieć te pieniądze. - Co myśmy? - Bo myśmy nikomu nie pożyczyli i nam nikt nie pożyczył. Sytuacja jest bez wyjścia! - Ja mam jedno wyjście. - Jakie? - Przez drzwi, do domu! - Widzisz pan, panie Goldberg. Nareszcie dorósł pan do sytuacji. Przyjdź pan kiedyś znowu się upomnieć - porozmawiamy. - Najlepiej nie zastać pana w domu. - Niech pan się nie obawia. Jak tylko będę miał pierwsze pieniądze, to zaraz pana zawiadomię przez służbę, że mnie nie ma w domu. Nie do zobaczenia się z panem, pa! - Pa. - Pa! Paszoł won!
anonim2013.04.5 13:15
prawda boli.....klamstwo jest przyjmowane jak chleb powszedni... tylko czy zakalec to jeszcze chleb ?
anonim2013.04.5 13:29
"Jak się jest bardzo wielki łobuz, to można nie oddać dwudziestu złotych." Psują wszystko co napędza rozwój cywilizacji. Pieniądze i media już POpsuli ... Zero instynktu samozachowawczego ...
anonim2013.04.5 14:12
Pani K. Markusz słuszne zauważa że Żydów Niemcy i Rosjanie zmuszali do określonych zachowań. Polaków tez przecież zmuszali do takich zachowań. I pytanie, czy Polacy też byli aż tak podatni na dokładne wypełnianie zbrodniczych rozkazów? Ilu Żydów uratowało życie Polakom z narażeniem na śmierć własnej rodziny? Wychodzi na to że w Judenratach i Sonderkommandach byli obywatele Polacy (narodowości żydowskiej) i zabijali Żydów na rozkaz. Ten zabity już nie ma obywatelstwa. Przecież jest Żydem. Dlatego Żydzi są niewinni. Mordowali Niemcy i Polacy a Żydzi wypełniali tylko rozkazy. Cała filozofia Holokaustu.
anonim2013.04.5 14:23
wreszcie ktoś powiedział prawde o zydach
anonim2013.04.5 14:37
Odważny ten pan profesor, tyle prawdy i publicznie? Tak, jakby popełnił samobójstwo... Chapeau bas! Jak będzie trzeba podpisywać jakiś list w jego obronie, zrobię to z największą przyjemnością.
anonim2013.04.5 14:45
Myślozbrodnia! Już jeden taki był, to potem zaparkował samochów przed marketem będąc martwym i grzecznie się tam rozłożył. Ciekawe, co pozoliło p. Profesorowi na szczerość? Nieuleczalna choroba? Emerytura na horyzoncie?
anonim2013.04.5 15:31
Polecam książkę prof. Jerzego Roberta Nowaka "Żydzi przeciw Żydom", poza tym warto poczytać co Talmud mówi o gojach.
anonim2013.04.5 16:30
Pan profesor ma rację. Żydzi do dzisiaj nie chcą zmierzyć się ze swoją historią. Wolą ją fałszować,naginać fakty do swoich potrzeb. Terroryzują niezależnie myślących,co w przypadku pana profesora skutkuje ostracyzmem. I tak wzbiera fala upokorzeń,jakich doznają Polacy od "onych" od 1945 roku. Oni zapominają,że Pan Bóg,którego odrzucili i nie są już narodem wybranym (zdecydowana część Izraelitów przyjęła chrześcijaństwo), nie są stanowczo "starszymi braćmi w wierze", bo odrzucili Biblię i tradycję mojżeszową z Dekalogiem na czele. Dla nich istnieje jeden "autorytet" -Talmud (jerozolimski z 400 i babiloński z 500 roku P.C.) zbiór nauk i bla,bla,bla na użytek judaistów ,jako rasy panów rządzącej "bydłem i insektami". Nie porozumiewają się na płaszczyźnie logiki rozumu (tezy pana profesora) a na płaszczyźnie Talmudu,obcego dla wychowanych w kulturze filozofii greckiej i prawa rzymskiego. Żadne próby dialogu z Judaizmem nigdy nie przyniosą skutku w postaci wzajemnego zrozumienia. Talmud wyklucza dogadanie się z gojem.
anonim2013.04.5 18:07
czyli wedlug Jasiewicza Hitler mial racje palac Zydow w piecach, bo sami sobie na to zasluzyli? ... niezly psychol...
anonim2013.04.5 18:38
@Madziar. Szanowny pan nie rozumie po polsku chyba albo ma zły nick, bo zinterpretował wypowiedź profesora typowo po żydowsku, czyli na opak. Jasiewicz nic nie pochwala, ani nie gani, jedynie beznamiętnie wskazuje na przyczyny takich, a nie innych postaw różnych narodów wobec Żydów na przestrzeni dziejow. Według mnie Jasiewicz popełnił sepuku, jesli nie złozy samokrytyki jest skończony. Założę się, że wyleci z PAN. W tym kraju bezkarnie można mówić brzydko tylko o papieżu i popierać osoby to czyniące, nawet z pozycji pracownika "katolickiego" uniwersytetu. Ja powiem nawet więcej i może niezgodnie z obecną "linią" Kościoła, ale to, o czym myśli zapewne wielu (przez wieki była to tez wykładnia Kościoła): Krew Jego na nas i na dzieci nasze. Plus niewyobrażalna pycha narodu niegdyś wybranego. No i mamy to, co mamy. Można też niedole Żydów interpretować starotestamentowo - wybraństwo narodu żydowskiego zawsze było okupione licznymi przykrościami, jakie go spotykały. Ot, surowy Ojciec, to miłujący Ojciec. Więc o co chodzi. Z Bogiem.
anonim2013.04.5 19:44
nie sadze, ze Bog zeslal Hitlera, by nauczyc Zydow pokory; to "raczej" dzialanie szatana; Bog do tego dopusil, a dlaczego do tego dopuscil pozostanie tajemnica - sorry za brak polskich czcionek; pozdrawiam
anonim2013.04.5 19:45
No cóż. Idąc tokiem myślenia profesorka (bo profesor to za dużo dla tego idioty), to można by rzec, że Polacy zasłużyli na rozbiory, potem też na I i na II wojnę światową, a potem na komunizm, a potem jeszcze na PO... Absurd!
anonim2013.04.5 20:05
Panie Madziar, w przytoczonym fragmencie nie jest napisane, że Hitler miał rację. Napisane jest tylko, że "[...] skala niemieckiej zbrodni była możliwa nie dzięki temu, co się działo na obrzeżach Zagłady, lecz tylko dzięki aktywnemu udziałowi Żydów w procesie mordowania swojego narodu".
anonim2013.04.5 21:06
w każdym narodzie są psychopaci - to jest oczywiste; wypowiedź jest celowo sensacyjna jak z rynsztokowego brukowca, tak sformułowana by móc ją interpretować na wiele sposobów, nie wnosi ona nic istotnego z punktu widzenia faktów
anonim2013.04.5 22:37
alilllka I bardzo dobrą drogą poszłaś/poszedłeś. Trzeba tylko trochę skorygować. Porównanie do rozbiorów jest najlepsze bo z wojnami i komunizmem to już nieadekwatne raczej. Ale jeżeli o rozbiory chodzi to tak, sami sobie je ściągnęliśmy na głowy lub inaczej pisząc sami się o nie prosiliśmy i później zebraliśmy tego efekty. Nie "zasłużyliśmy" jak piszesz, bo i profesor nie pisze, że Żydzi zasłużyli, gdyż tak powiedzieć nie można, lecz sami mamy swój udział w tym co się stało i gdybyśmy my zachowywali się inaczej to być może do rozbiorów by nie doszło. My potrafiliśmy jednak wyciągnąć z tego wnioski ( przynajmniej te teoretyczne, bo z praktycznym ich stosowanie raczej słabo w pewnych sytuacjach) i widzimy zarówno swoje błędy z przeszłości-błędy wewnętrzne Rzeczpospolitej jak i przyczyny zewnętrzne. Natomiast jak napisał pan profesor: "Na Holokaust pracowały przez wieki całe pokolenia Żydów, a nie Kościół Katolicki. I Żydzi z tego - jak się wydaje - nie wyciągnęli wniosków"
anonim2013.04.5 22:43
alilllka I to żaden absurd. To tylko ciąg przyczynowo-skutkowy.
anonim2013.04.6 0:03
Nie jestem antysemitą, po prostu obiektywnie podchodzę do tematu, czyli w tym wypadku krytycznie wobec Żydów (szczególnie tych zaangażowanych w tworzenie Judeopoloni, tak, tak chcieli coś takiego u nas stworzyć), a postępowcy bojący się narazić lobby żydowskiemu od razu zdyskredytują mnie nazywając, zwyczajnie antysemitą. Absurd, czyż nie? To samo w przypadku homoseksualistów. Ale o tym się już wiele mówiło, więc niczego nowego nie odkryłem.
anonim2013.04.6 1:37
Towarzystw sraczki dostało: http://wyborcza.pl/1,75478,13680831,Naczelny__Focusa__przeprasza_za_antysemicki_wywiad.html#TRrelSST "Towarzystwo Dziennikarskie (Blumsztajn, Ordyński) złożyło doniesienie do prokuratury." http://naszeblogi.pl/37463-hierarchia-wartosci-polskich-elit-intelektualnych?utm_source=niezalezna&utm_medium=glowna&utm_campaign=blogi W kraju POdobno bez Żydów, najbardziej agresywnym nacjonalizmem jest nacjonalizm żydowski.
anonim2013.04.6 8:31
Popatrzcie jak bardzo jesteśmy manipulowani. Fakty historyczne, które można zweryfikować, nic nie znaczą. A każdy, kto w sposób krytyczny wypowie się na temat postawy Żydów, wrzucany jest z automatu do warka z wrednymi antysemitami. Zapytam więc czym się różni mur w Strefie Gazy, od tego w getcie warszawskim ? CI wspaniali Żydzi, przejęli metody swoich oprawców, udoskonalili je do tego stopnia, że teraz to mur dobry jest. Dlaczego bez żadnych konsekwencji mogę powiedzieć, że nie lubię Niemców czy Włochów, lecz gdy powiem, że nie lubię Żydów to od razu wielkie łaaa. Dużo można dywagować. pozdrawiam hmm dawno nie zaglądałem na frondelka - dużo pracy, czy nadredaktor Terlikowski ma się dobrze ?
anonim2013.04.6 12:31
"Widmo krąży nad Polską, widmo donosicielstwa" POLECAM: http://prlbis.blogspot.com/2013/04/widmo-krazy-nad-polska-widmo.html
anonim2013.04.6 12:31
"Widmo krąży nad Polską, widmo donosicielstwa" POLECAM: http://prlbis.blogspot.com/2013/04/widmo-krazy-nad-polska-widmo.html