"Liczę na to, że Donald Trump będzie bardziej wsłuchiwał się w głos wojskowych z Pentagonu" - mówi w rozmowie z portalem "Niedziela.pl" prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski.

 

Zdaniem politologa i doradcy prezydenta Andrzeja Dudy, okres prezydentury Trumpa może być dość nieprzewidywalny. Prawdopodobne jest, że ten czas spróbuje wykorzystać Kreml. "W najbliższych miesiącach Putin będzie testował Trumpa i sprawdzał, na ile może sobie pozwolić. Jeżeli reakcja Białego Domu będzie stanowcza, to zrobi krok w tył" - powiedział profesor, dodając, że w przypadku braku stanowczej reakcji "Putin pójdzie dalej".

Żurawski vel Grajewski ostrzegł też przed wzmożoną aktywnością militarną Rosji w przyszłym roku, gdy we Francji i w Niemczech odbywać się będą wybory. "Istnieje realne zagrożenie, że Władimir Putin będzie chciał zdestabilizować scenę polityczną w Europie. Moim zdaniem czeka nas wzmożona aktywność militarna Rosji np. pomiędzy wiosennymi wyborami we Francji, a jesiennymi w Niemczech" - powiedział politolog.

ol/niedziela.pl