Znany i ceniony neurolog udowadnia: Śmierć mózgu to MIT!!! Szkodliwy mit - zdjęcie
07.06.19, 20:37Zdj. Pixabay, domena publiczna, CC0

Znany i ceniony neurolog udowadnia: Śmierć mózgu to MIT!!! Szkodliwy mit

45

Doktor Cicero G. Coimbra, brazylijski neurolog, profesor neuronauki na Federalnym Uniwersytecie São Paulo uważa, że "śmierć mózgu" jest kłamstwem szerzonym przez międzynarodowy, wart miliardy dolarów, przemysł pozyskiwania organów. 

Naukowiec bada tę sprawę od wielu lat i często spotyka się z dużymi problemami, również prawnymi.  W rozmowie z portalem „LifeSiteNews” profesor przekonuje, że od ponad dwóch dekad istnieją bezapelacyjne dowody obalające tezę o „śmierci mózgu”, jednak lekarze obawiają się o tym mówić, gdyż czują się zastraszeni przez niezwykle wpływowe lobby medyczne, które żeruje na pozyskiwaniu organów od tak naprawdę żywych pacjentów.

"Pod koniec lat 60. [XX wieku] pierwsza transplantacja serca wykonana przez chirurga Christiaana Barnarda w RPA wywołała potrzebę pozyskiwania możliwych do przeszczepienia pojedynczych niezbędnych organów od tych pacjentów, których uznano za „beznadziejnie pogrążonych w śpiączce”-tłumaczył Coimbra. Wówczas w Medycznej Szkole Harvarda zwołano komitet, który zdecydował, aby kondycję medyczną takich pacjentów określać mianem "śmierci mózgowej", co miało umożliwić usuwanie niezbędnych organów i przeszczepianie ich innym pacjentom. Pomogło to ominąć "wszystkie problemy prawne związane z pozbieraniem niezbędnych organów od pogrążonych w śpiączce pacjentów, którzy nie mieli szans na wyzdrowienie według przekonań i naukowej wiedzy medycznej dostępnej w tamtym czasie, to znaczy pod koniec lat 60."

Jak wskazał neurolog, uznawanie mózgów takich pacjentów za "nieodwracalnie uszkodzone" było "fundamentalnym błędem". Opierało się wyłącznie na ówczesnej- dość jeszcze ograniczonej w porównaniu do dzisiejszej- wiedzy w tym zakresie. 

"Uważano mianowicie, że jeżeli mózg nie daje żadnych znaków aktywności, to jedyną tego przyczyną może być brak krążenia krwi w tym organie. Brak krążenia tymczasem, sądzono, musi prowadzić do nieodwracalnego zniszczenia – i to w ciągu zaledwie kilku minut. Stąd zaczęto mówić o „śmierci mózgu”-tłumaczył naukowiec. Jak dodał, wszystko zaczęło zmieniać się w latach 80. 

"Praktyka przeszczepiania niezbędnych organów rozprzestrzeniła się już na świecie, ale w latach 1984 i 1985 eksperymenty przeprowadzone na zwierzętach – na gryzoniach – wykazały, że obniżenie przepływu krwi do mózgu o 50 procent sprawia, iż mózg się wycisza. Nie ma dość energii by podtrzymać to, co nazywamy „aktywnością synaptyczną”-podkreślił dr Coimbra, dodając, że brak tej aktywności wcale nie oznaczał obumarcia neuronów. Mózg pacjenta był uśpiony, lecz nie martwy! 

"Stąd jest jasne, że niektórzy z tych pacjentów [uznanych za martwych – red.] tak naprawdę żyją. Co mam na myśli mówiąc, że żyją? Ich mózg nie jest zniszczony; jest tylko wyciszony. System transplantacji pobiera organy od pacjentów, którzy mają tkankę mózgową mogącą teoretycznie wyzdrowieć. Tkanka mózgu nie jest zniszczona"-twierdzi neurolog. 

yenn/lifesitenews.com, Fronda.pl

Komentarze (45):

maria2019.06.12 15:44
Face News !!!!!!!! przeciwników transplantacji ratującej życie tym , którzy mają szansę żyć.
łubudubu2019.06.10 12:22
wielka szkoda, że pą doktą nie podał źródeł tych rewelacji, tzn.: nie opublikował sprawdzalnych, powtarzalnych wyników badań itd., itp. Próżno też szukać publikacji naukowych wybitnego pana doktora na ten i inne tematy... Coś tam o witamince D wraz z 10 innymi autorami. Nosz wybitny i szanowany, oh ah! Byłaby sensacja a tak jest pierdzenie "płaskoziemca" medycyny. Ku uciesze różnej maści fanatyków religijnych...
anonim2019.06.9 6:51
"Zapewniam panią, że nie chciała by pani wegetować w takim "wyciszonym" stanie." Dlatego POtrzeba więcej "pielęgniarzy" z Niemiec, pawuloniku bez recepty....... reklamy Bardzo Dobrej Śmierci....
Mirek2019.06.8 11:39
Już dawno wielu neurologów twierdziło że nie ma tzw śmierci pnia mózgu . Jest to bajka wymyślona na użytek cwaniaków . Bo jeżeli jest śmierć pnia mózgu to dlaczego przed pobraniem narządów od pacjenta podaje mu się ogólne znieczulenie ?. Przeszczepić to można nerkę bo człowiek ma je dwie ale żeby przeszczepić inny organ to zazwyczaj trzeba zabić drugiego człowieka . Już niedługo może okazać się że ci wszyscy słynni kardiochirurdzy są przestępcami .
R2019.06.8 12:31
Po to, żeby znieść automatyzmy obronne rdzenia kręgowego. Żaba pozbawiona głowy będzie uciekała kończyną zanurzoną w kwasie. Ekstrakcja narządu przy rzucającym się ciele na stole (mięśnie są jeszcze w pełni funkcjonalne, tak samo, jak receptory bólu skórne i trzewne) nie jest możliwa. Proszę ostrożnie ze słowami o przestępcach, nie sądzić, żeby nie być sądzonym.
Albert2019.06.8 10:00
Badanie EEG i tomografia pozytonowa są rozstrzygającymi kryteriami oceny śmierci mózgu. Jeśli proces przyswajania glukozy przez tkanki mózgu i krążenie krwi w tym organie zanikły, to mózg jest martwy i nie ma drogi powrotu z tego stanu. Niezależnie od bajania proliferskich przygłupów.
trucker2019.06.8 11:11
Albert - polactwo - wiejski przyglup
Albert2019.06.8 11:13
Cóż, jeśli nie ma się nic mądrego do powiedzenia, to zostają tylko inwektywy, prawda? Czyli typowo prawacki sposób prowadzenia dyskusji.
Andej2019.06.8 9:14
Dlatego chciałbym zostać skremowany lub wypatroszony na sekcji. Nie chcę się obudzić w trumnie, bo mam klaustrofobię.
ja2019.06.8 9:09
Przecież to oczywiste że narządy muszą być pobrane żywe , inaczej by były nie przydatne.
[email protected]2019.06.8 7:37
ludzie z Budzika już to udowodnili.. więc panowie lekarze : biznes czy etyka? wstrętne jest zabijanie jednego człowieka na części zamienne dla innego i usprawiedliwianie tego niesprawdzonymi teoriami
R2019.06.8 9:43
Proponuję najpierw rozróżnić pojęcie śpiączki, przeczytać, co to jest skala Glasgow, także dowiedzieć się co to trwałe, nieodwracalne zniszczenie pnia mózgu, a dopiero potem cwaniakować na frondzie.
Dominik2019.06.8 0:31
Dodajmy że znany i ceniony tylko na religijnych portalach, bo na próżno szukać jego dorobku naukowego.
Alojzy Cedzidło2019.06.8 0:23
Halo , halo halo ...Jest tam kto w tej Frodie ? Mam prawo chyba wiedzić ile Frinda zarobiła na tej reklamie pedziów .Dumnu to majętny facet. Ma kasę niech buli . W końcu jest prywata.....
Alojzy Cedzidło2019.06.8 0:15
Ten sam gatunek sprawy jak z aborcją . Nie ustalono jednoznaczinie od kiedy jesteśmy ludzmi , ale chodu ze skrobanką , bo to ameba nie człowiek/.. Tak i z przeszczepami . Śmierć mozgu ? A co to jest . ? Bo tak se ,,iuczony ustalił " , nie udowadniając . . Przeszczepy to fajna sprawa . Jak wykitukę , to pozwalam w trzecim dniu , po pogrzebie wyciąc wszystko . Z łysiną wlącznie . Taki jestem ofiarny.
JONASIK2019.06.7 23:52
Sprawa jest prosta. Śmierć następuje w momencie wyjścia duszy z ciała. Wystarczy sprawdzić gdzie jest dusza i można pobierać organy.
21:37 xD2019.06.7 23:40
"uważa, że..." - CZYLI NICZEGO NIE UDOWODNIŁ! WY-PIERDALAJCIE Z TYM CLICKBAITEM, WY ŻYWE GÓWNA Z REDAKCJI FRONDY!
Dominik2019.06.8 0:33
Dodatkowo nawet nei wiadomo czy jest lekarzem - bo jedyne co znajdziesz to jakieś farmazony o witaminie D, dorobek naukowy jego nei istnieje a jedynie jest znany na katolickich portalach.
Janusz2019.06.7 22:40
Reklamowanie parady równości na tej stronie jest przejawem całkowitego braku kultury i lekceważenia inaczej myślących ludzi.
Heterosapiens2019.06.7 23:52
to nie reklama... to spam
R2019.06.7 22:22
"Profesor neuronauki"... Aha
Agnostic Front2019.06.8 0:03
Pan Profesor to logicznie myślący gość, bo jak coś umiera to się psuje, a jak się psuje to sepsa murowana... więc skoro kilka lub kilkanaście miesięcy za pomocą odpowiedniej aparatury podtrzymywany mózg nie gnije to znaczy, że żyje... na pohybel lewackim ateistom, którzy liczą kasę...
R2019.06.8 9:38
Posocznica tzw. "sepsa" jest ogólnoustrojową reakcją na zakażenie bakteryjne, parciorkowcowe, gronkowcowe, HiB, czy też od innej bakterii. Śmierć mózgową stwierdza się na podstawie badania aktywności pnia mózgu, w którym zlokalizowane są ośrodki dla podtrzymywania krytycznych funkcji życiowych, m.in. oddechowy, regulacji krążenia, a także zdecydowana większość dróg przewodzących impulsację z receptorów obwodowych i wysyłających sygnały pobudzeniowe do mięśni. Kłamstwo o tym, że śmierć mózgowa nie istnieje zostało stworzone przez szarlatanów wykorzystujących rodziny ludzi w tak ciężkiej sytuacji, żeby dać im fałszywą nadzieję na wyjście z tej sytuacji i wyciągać od nich pieniądze.
trucker2019.06.8 11:10
Specjalisto od widel i grabi nie gdacz.
nikt2019.06.7 22:10
Parę dni temu oglądałam film dokumentalny o tym jak przemysł przeszczepowy działa w Chinach . Dawcami są więźniowie , buntownicy ( np. Tybetańczycy ) . Wyciąga się ich organy bez jakiegokolwiek uśpienia . Dawca wszystko czuje , widzi ( dopóki nie wyjmą mu oczu ) i słyszy zanim nie skona . Jest tylko związany i jak przypuszczam- zakneblowany . To dzieje się na ogromną skalę . Korzystają z tamtejszego przemysłu bogaci . Przede wszystkim Amerykanie . Nikt nie wie tego , czy człowiek będący w rzekomej śmierci mózgowej nie jest w takiej samej sytuacji . Czyż nie mam racji nazywając człowieka bestią ? Żadne zwierzę tak nie dręczy innego zwierzęcia . Zawsze byłam i nadal jestem przeciwko przeszczepowi organów . Nie przyjęłabym obcego organu do swego ciała już pomijając nawet fakt , że być może pochodzi od jeszcze żywego człowieka . Śmierć jest tylko przejściem w inny wymiar . Życie tu na Ziemi zaś tylko mgnieniem oka w Boskim Programie Życia .
Alabert2019.06.7 22:31
Kobieto nie rozważaj za dużo bo mózgu nie masz. Posprzątaj, ugotuj, popatrz na telenowele i tak spędz życie, przynajmniej nikomu nie zaszkodzisz
taro2019.06.7 23:23
przyglupi albert z mozgiem i bez namyslu, zglosil sie dobrowolnie i odda tobie wszystkie swoje organy.
tygrys2019.06.8 12:07
A co powiesz mądralo o zwierzątkach takich jak np. hiena albo inne większe koty, które żywą ofiarę zjadają za życia? Ona sobie leży i patrzy jak jej "kotek" odgryza udko albo wnętrzności? NIE ZA MĄDRA KOBIETO!
An, on i my2019.06.8 20:34
możesz się nazywac- alberthem ainszteinem kotkiem za zapłotkiem.... nie zmienia to faktu, że po słownictwie widać że to ta sama osoba. I nie zmienia to faktu , że to człowiek jest największym zbrodniarzem. Pani " Nikt" ma oczywiście rację. Pozdrawiam Panią
anonim2019.06.7 22:08
jak czegoś nie można udowodnić to się zwala na wpływowe lobby medyczne. Elvis żyje
Pan GO GO2019.06.7 21:23
Komu udowadnia???
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.7 21:18
🌈 https://www.paradarownosci.eu/pl/ 🌈 ❤️To już jutro kochani!❤️
taki se moher2019.06.7 21:18
"jest tylko wyciszony" Zapewniam panią, że nie chciała by pani wegetować w takim "wyciszonym" stanie.
NEOX2019.06.8 8:25
A skąd ty to możesz wiedzieć?
anonim2019.06.9 16:18
Z pracy.
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.7 21:17
🌈 https://www.paradarownosci.eu/pl/ 🌈 ❤️To już jutro kochani!❤️
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.7 21:17
🌈 https://www.paradarownosci.eu/pl/ 🌈 ❤️To już jutro kochani!❤️
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.7 21:17
🌈 https://www.paradarownosci.eu/pl/ 🌈 ❤️To już jutro kochani!❤️
Andej2019.06.8 9:12
Parada dewiacji. Szkodliwej dewiacji.
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.7 21:17
🌈 https://www.paradarownosci.eu/pl/ 🌈 ❤️To już jutro kochani!❤️
xxx2019.06.7 22:20
Czy wiesz kto wspiera i finansuje Twoje parady ? Czy wiesz, że podczas czarnych mszy najważniejsze są orgie homoseksualne ? Czy wiesz, że za bycie aktywnym homo stracisz życie wieczne. Czy wiesz, że Szatan istnieje i cieszy się z takich zwiedzionych ludzi jak ty. Żal mi ciebie
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.7 23:02
Orgie homo? Super! Smaka mi narobiłeś liczę na sexy chłopaków!
Heterosapiens2019.06.7 22:41
Kochanych szukaj na "Wybiórczo" włączonych forach Oneciku lub Fakciku... Odzew i plusy gwarantowane.
trucker2019.06.8 11:06
Ale co , ale co part of bike ?
Marcin2019.06.7 21:10
Śmierć jest przereklamowana ;P Boicie się tego co nie istnieje...