Znamy prawdopodobne przyczyny pożaru katedry Notre-Dame w Paryżu - zdjęcie
27.06.19, 08:10screenshot Youtube

Znamy prawdopodobne przyczyny pożaru katedry Notre-Dame w Paryżu

18

Katedra Notre-Dame w Paryżu nie została podpalona – ustalili francuscy śledczy badający pożar paryskiej świątyni. Jak poinformowała wczoraj prokuratura:

Źle ugaszony papieros lub awaria instalacji elektrycznej – to dwie najbardziej prawdopodobne przyczyny kwietniowego pożaru paryskiej katedry Notre-Dame”.

Przesłuchanych zostało łącznie kilkaset osób, przeanalizowano dziesiątki hipotez. Teraz sprawę prowadzić będzie trzech sędziów śledczych wyposażonych w nadzwyczajne prerogatywy. Postarają się oni ustalić konkretny powód, który doprowadził do zajęcia się katedry ogniem.

Nie ma dowodów na poparcie hipotezy, że pożar był wynikiem działania przestępczego”

- przekonuje prokuratura.

dam/rmf24.pl,Fronda.pl

Komentarze (18):

Jon2019.06.27 17:18
Lub tez upadek meteoru. Dokladnie nie wiadomo.
OTO2019.06.27 15:51
To jest oczywiste kłamstwo dyplomacji Francji
andrzejhahn32019.06.27 15:02
to kara dla zbrodniczego kosciola za jego zbrodnie
Spoko2019.06.27 13:55
Skoro to był niedopałek, to pochodził od robotnika z północnej Afryki i był tam rzucony gdzie dużo latwopalnych materiałów !
Johan2019.06.27 12:44
W ostatnim czasie tak dużo pali się tam kościołów, że mowa o przypadku jest tu dla mnie wielką farsą !! To widać, że wzmożyły się na całym świecie działania satanistów, a Francja jest już w takim stadium upadku, że czują oni że mają duże szanse do przejęcia tego kraju. Dla nich uderzyć w byłą matkę kościoła byłoby dużym sukcesem. Biedaki nie wiedzą tylko o tym, że KTOŚ czuwa i ON nie dopuści do tego. Z Bogiem !
Mikołaj 2019.06.27 11:27
Dziwi mnie , że jeszcze nikt nie wyciągnął należytego wniosku z tego ,że pożary te mają cechę wspólną : Powstają na wieżach kościołów !. A co tam jest ?- tam są dzwony , które obecnie poprzerabiano na funkcjonowanie automatyczne na zespole elektro-magnetycznym . Ich działanie opiera się na pobudzaniu prądem stałym , który w dość grubym uzwojeniu elektromagnesów wytwarza strumień magnetyczny wciągający zworę przymocowana do serca dzwonu i w ten sposób wywołuje bicie dzwonu . Po uderzeniu wyłącznik krańcowy przerywa obwód prądu a sprężyna cofa zworę w położenie powrotne. I tak powtarza to bicie według zaprogramowanej na daną godzinę ilości uderzeń . Sęk w tym że prąd stały któremu przerywa się obwód indukcyjny wytwarza ogromny skok napięcia rzędu kilku do kilkunastu tysięcy wolt , a to skutkuje przeskokiem silnej iskry która sukcesywnie niszczy styk stycznika w tym obwodzie . Do czasu - gdy uszkodzi całkiem srebrną główkę obu styków , oba styki ulegają spieczeniu , czyli spojeniu stopionym metalem. Co wtedy ?. Pomimo że minął czas dzwonienia i obwód prądu powinien być rozwarty , prąd nadal płynie a uzwojenie elektromagnesu tym razem nagrzewa się jak zwykła spirala grzejna . Zabezpieczenia prądowe nie zadziałają bo wraz z nagrzewaniem się uzwojeń , rośnie ich oporność rzeczywista , więc prąd nie rośnie drastycznie . Tak od tego uzwojenia zapewne zapala się puszka urządzenia , a od puszki więźba dachu. Tam należy szukać przyczyny !.
Man f Stragan2019.06.27 11:13
To sprawka Szatana, którego miłosierny Bóg użyczył jako swego narzędzia, żeby ostrzec zlaicyzowana środowisko francuskie.
ed2019.06.27 10:50
To bardzo dziwne wnioski z dochodzenia. Po pierwsze, gdy sprawa była na topie, rozmawiano z elektrykiem, który tam wymieniał instalację elektryczną i twierdził, że teraz stosuje się specjalne bezpieczniki, które natychmiast odcinają pobór prądu, tak więc jakieś iskrzenie kabli nie wchodziło w grę. Po drugie, widziałem na you tube filmik zrealizowany przez Francuza, któremu udało się zdobyć ogromną belkę 300 letnią, dębową, którą poddał działaniu ognia za pomocą jakiejś specjalistycznej lampy lutowniczej (?) , która wypuszczała snop ognia o b. wysokiej temperaturze. Trzymał ten snop ognia na belce z boku, przez, chyba kwadrans...i nic! Tak stare drewno jest uodpornione na ogień, tylko paru milimetrowa na grubość warstewka uległa zwęgleniu, ale płomień nie przeniósł się na belkę. To podobno cecha drewna dębowego, starego, a z takiego właśnie były krokwie Notre dame. A podpalenie od niedopałka to już jakiś żart.
Marcin2019.06.27 11:16
Takie belki były moczone w solankach przez co ich struktura się zmieniała, to drewno praktycznie zamieniało sie w stal... oczywiście ogromne i długotrwałe pożary doprowadziły by do zwęgleń, ale do tego potrzeba wiele godzin, oraz materiały które sie wczesniej paliły, musiały być bardzo energetyczne Raczej tam składu wegla kamiennego nie mieli ;) ...są nagrania gdzie jakieś dziwne postacie po budynku sobie spacerują... plany były do całkowitej zmiany kadtedry na obiekt handlowy, odpowiednie słuzby sie tym zajeły A teraz oglądamy kabaret typu, dobro Narodowe ;)
Jan Radziszewski2019.06.27 10:31
Pouczenia Pana Jezusa i Orędzia dla Polski, Kościoła, świata środa, 17 kwietnia 2019 17 IV 2019 Katedra Notre Dame została podpalona (La cathédrale Notre-Dame a été incendiée) - internet translate,The Notre Dame cathedral was set on fire / Co powiedział Pan Jezus w tych Orędziach o Smoleńsku 17 kwietnia 2019 Tuż po północy - Tak dziecko, katedra Notre Dame została podpalona. - Kto to uczynił Panie Jezu? - Przedstawiciele Islamu za przyzwoleniem masonerii białych ludzi. - Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste. - Czy Macron maczał w tym palce? - Tak, jako mason, ważny mason wiedział o tym. - Chwała Tobie Chryste. Otrzymał Cyprian Polak (Krzysztof Michałowski) 17 avril 2019 Juste après minuit - Oui enfant, la cathédrale Notre Dame a été incendiée. - Qui a fait ce Seigneur Jésus? - Représentants de l'islam avec le consentement des francs-maçons des Blancs. - Merci Jésus. Louez-moi, Christ. - Macron avait ses doigts dedans? "Oui, en tant que franc-maçon, un franc-maçon important le savait. - Louez-moi, Christ. April 17, 2019 Just after midnight - Yes child, Notre Dame cathedral was set on fire. - Who did this Lord Jesus? - Representatives of Islam with the consent of the freemasons of white people. - Thank you, Jesus. Praise me, Christ. - Did Macron have his fingers in it? "Yes, as a freemason, an important freemason knew it. - Praise me, Christ.
Młot na katolicyzm2019.06.27 10:09
Nie zdziwiłbym się, gdyby to jakiś bezmyślny katolik rzucił kiepa.
Glaudiusman2019.06.27 9:27
To musiało być celowe podpalenie, reszta to ściema.
Młot na katolicyzm2019.06.27 10:08
Celowo to podpalili twój mózg, zje.bie kure.wski!
Jan Radziszewski2019.06.27 10:36
co ? + jak widzę po wypowiedziach - twój dawno już się spopielił w ogniu piekielnym do którego na 100% trafisz
retro2019.06.27 9:26
OD PAPIEROSA ! ALA JEJA. TO TAK JAK U NAS PANCERNA BRZOZA ROZWALIŁA 80 TONOWY SAMOLOT. głupole to kupią.
Marcin2019.06.27 8:45
Myślę że katedra jako istota samoświadoma, sama się podpaliła, solidaryzując się z setkami samochodów osobowych, które same z siebie również się palą na ulicach Paryża, ku radości gawiedzi złożonej z inżynierów oraz lekarzy... oraz lewackiego motłochu zmieszanego z zielonym polipem walczacym z CO2, który zagraża drzewom, bo jak wiadomo, drzewa są zbudowane z krzemu, i brzydzą się tlenkami węgla... Belki mające po kilkaset lat równie dobrze sie palą jak i nafta lotnicza w WTC, gdzie niby topiły się stalowe belki, a temperatura miała wynosic tysiace stopni... lecz na nagraniach gdzie jest"otwór" po Boeingu, widać kobiecą postać błagającą o pomoc... tam gdzie niby piekło szaleje
anky2019.06.27 8:44
To jest znana gadka od niedopałka eksplodował Siewieromorsk ( kilkaset sowieckich rakiet) również ileż tam kościołów. Jak nie wiadomo lub nie chce się by było wiadomo to zwala się na człowieka a czasem teraz na komputer.
Srali muchi będzie wiosna, jedzie mi tu czołg? 2019.06.27 8:40
Niech to koniowi na ramię zamelduja!