Znamy pierwsze ustalenia ws. pogrzebu Kornela Morawieckiego - zdjęcie
01.10.19, 11:20Zdj. screen Youtube/Telewizja Republika

Znamy pierwsze ustalenia ws. pogrzebu Kornela Morawieckiego

7

"Pan premier był bardzo związany ze swoim tatą. Przez te najbliższe dni w sposób oczywisty będzie wyłączony z kampanii"-powiedział w programie "Tłit" w telewizji WP szef Kancelarii Premiera, Michał Dworczyk.

Minister ujawnił również, że pogrzeb Śp. Kornela Morawieckiego, Marszałka Seniora sejmu RP VIII kadencji, legendarnego opozycjonisty czasów PRL i ojca szefa polskiego rządu, będzie miał charakter państwowy. Daty ostatniego pożegnania polityka jeszcze nie ustalono. 

Dworczyk poinformował ponadto, że Kornel Morawiecki spocznie na Powązkach Wojskowych w Warszawie. 

"Pan premier był bardzo związany ze swoim tatą. Przez te najbliższe dni w sposób oczywisty będzie wyłączony z kampanii. Teraz będziemy przygotowywać się do uroczystości pogrzebowych"-podkreślił szef KPRM. Polityk dodał, że w najbliższym czasie zapadnie decyzja w sprawie daty i godziny pogrzebu, który będzie miał charakter państwowy. Organizacją uroczystości pogrzebowych zajmie się Kancelaria Premiera. 

Założyciel Solidarności Walczącej, Kornel Morawiecki zmarł w poniedziałek w wieku 78 lat. Polityk od miesięcy walczył z rakiem trzustki. W zeszły czwartek w ciężkim stanie trafił do szpitala, a informacje o pogorszeniu stanu zdrowia ojca potwierdził premier Mateusz Morawiecki na piątkowym spotkaniu z wyborcami. 

yenn/Wp.pl, Fronda.pl

Komentarze (7):

Magda2019.10.1 13:09
pan Kornel kochał Polskę i Polaków jak mało kto to był wspaniały człowiek cześć jego pamięci
Polak2019.10.1 12:17
Zasłużony kombinatorstwem i głosowaniem na dwie ręce. Ale cóż, PiS każdą okazję i każdego trupa wykorzysta do politycznej hucpy i podkreślania swej nienawiści do Polski.
Triphala2019.10.1 13:00
Lepiej by było byś nie nazywał sie Polakiem, bo nim nie jesteś, gdyż nie jest prawdziwy
hm2019.10.1 11:47
Będzie go żegnać państwo polskie i własny syn jako przedstawiciel tego państwa - premier RP. Zasłużył na to jak mało kto, przyznają to nawet przeciwnicy polityczni. Może chociaż jedno wydarzenie w tym kraju będzie przebiegać w zgodzie, czyli tak jak by sobie zmarły życzył.
www2019.10.1 12:03
Nie ma obaw, jak PiSowcy nie będą gwizda, jak to mają w zwyczaju na pogrzebach, na przykład Kuronia, to nikt nie bedzie. bydło jest tam gdzie obecna władza.
hm2019.10.1 12:48
Bydło? Jestem za obecną władzą, Kornel też był. Każda okazja jest dobra do obrażania innych?
JR2019.10.1 12:10
Oby tak było, ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że nawet na ten czas totalni staną się ludźmi. Tyle było okazji (różne uroczystości państwowe, wizyty wybitnych przedstawicieli różnych państw itd. itd.) nie widać było polityków tzw. opozycji. Wstyd i żenada tego światka. Widać ich było natomiast w różnych spędach, słychać ich było atypolskie i antynarodowe wystąpienia. Podłość na każdym kroku. Nawet jak zdobbywali się na heroiczny "wysiłek" to trwał krótko. Fałszywcy, powinni gnić w więzieniach za pieniactwo przeciwko Polsce i Polakom.