Znamy konkretną datę utworzenia nowego rządu - zdjęcie
29.10.19, 21:06Zdj. P. Tracz, KPRM, Flickr, domena publiczna CC0

Znamy konkretną datę utworzenia nowego rządu

2

"Myślę, że to będzie ten tydzień, kiedy będzie pierwsze posiedzenie Sejmu"-stwierdził rzecznik rządu, Piotr Müller, pytany na antenie Telewizji Republika o prawdopodobną datę powołania nowego składu Rady Ministrów. 

Jak wyjaśnił Müller, rozmowy o składzie nowego rządu przebiegają dobrze. Nowych ministrów poznamy najprawdopodobniej między 11 a 15 listopada. Na 12 listopada zaplanowano z kolei pierwsze posiedzenie Sejmu RP IX kadencji. 

"Raczej wcześniej pełnego składu rządu nie będziemy prezentować"-tłumaczył gość Telewizji Republika. Rzecznik rządu ujawnił, że jasna jest już organizacja ponad połowy resortów, zaś rozmowy nt. nowego gabinetu politycznego przebiegają dobrze. 

"Są rozmowy dotyczące udziału poszczególnych partnerów ze Zjednoczonej Prawicy. Oczywiście PiS jest największą partią i to PiS rozdaje karty, ale wiadomo, że Porozumienie Jarosława Gowina i Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry również chcą mieć swoją reprezentację, co jest naturalne"-wskazał Piotr Müller.  Polityk poinformował, że rozmowy dotyczą nie tylko kwestii personalnych. Dyskutowana jest również ewentualna nowa organizacja struktury rządu. 

Wśród priorytetów na następną kadencję rzecznik wymienił politykę klimatyczną, gospodarkę i kwestie związane ze środowiskiem.

"W związku z tym, tutaj też pewne korekty będą dokonane"-poinformował Piotr Müller. Jednocześnie gość Telewizji Republika podkreślił, że nie będzie połączenia Ministerstwa Finansów z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju lub resortem Przedsiębiorczości i Technologii.

yenn/Telewizja Republika, Fronda.pl

Komentarze (2):

Marzena2019.10.29 22:30
" ja cię nie mogę..." Oj, widzę, że kogoś tu głupota nie boli! Tylko gorzej masz z nią żyć !
anonim2019.10.29 22:01
ja cię nie mogę ja cię nie mogę ja cię nie mogę rym cym cym