Znamy datę ostatniego pożegnania poseł Jolanty Szczypińskiej - zdjęcie
11.12.18, 17:59

Znamy datę ostatniego pożegnania poseł Jolanty Szczypińskiej

W sobotę 8 grudnia zmarła posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Jolanta Szczypińska. Znana jest już data ostatniego pożegnania parlamentarzystki. 

Zmarła w wieku 61-lat polityk spocznie na cmentarzu komunalnym w Słupsku. Uroczystości żałobne odbędą się w poniedziałek 17 grudnia 2018 r. w Słupsku. Najpierw, w Kościele Mariackim o godzinie 11:30 odbędzie się nabożeństwo żałobne. Po Mszy Świętej nastąpi przejście na cmentarz komunalny. 

O terminie ostatniego pożegnania posłanki poinformowała rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości, Beata Mazurek. 

Poseł Jolanta Szczypińska w czasach PRL była działaczką Solidarności. Jak wspominał w jednym z wywiadów prezes PiS, Jarosław Kaczyński, doświadczyła brutalnych represji ze strony komunistycznych władz. Jeszcze na początku lat 90., ze względu na działalność opozycyjną w czasach PRL, Szczypińska miała problemy ze znalezieniem pracy w zawodzie pielęgniarki. Od lat 90. należała do Porozumienia Centrum, później była współzałożycielką Prawa i Sprawiedliwości.

Od 2004 roku nieprzerwanie zasiadała w polskim parlamencie. Choć przez lata zmagała się z ciężką chorobą, nie przeszkadzało jej to w pomaganiu potrzebującym. W 2017 r. Wirtualna Polska napisała, że Jolanta Szczypińska bardzo pomagała poszkodowanym w nawałnicach, które przetoczyły się latem przez Polskę. Portal zwrócił uwagę, że nie robiła tego pod okiem kamer, pomagała bez udziału mediów. 

"Całe życie czyniłam to bez kamer i świateł jupiterów. Tak mnie wychowano i tak zostanie"- napisała wówczas na Twitterze.

 

yenn/Twitter, Fronda.pl