Zmiany w rządzie. 'Wszystkie decyzje już zapadły' - zdjęcie
31.05.19, 18:46Zdj. Krystian Maj,Kancelaria Premiera, CC0

Zmiany w rządzie. 'Wszystkie decyzje już zapadły'

6

"Według mojej wiedzy wszystkie decyzje już zapadły"-powiedział w rozmowie z Polsat News szef Kancelarii Premiera, Michał Dworczyk. 

Polityk był pytany o rekonstrukcję rządu, która ma nastąpić w przyszłym tygodniu, w związku z faktem, że duża część rządu Zjednoczonej Prawicy dostała się do Parlamentu Europejskiego. 

'O rekonstrukcji poinformuje premier. Były spotkania ciał statutowych naszej formacji, było spotkanie z koalicjantami. Według mojej wiedzy wszystkie decyzje już zapadły"- mówił Michał Dworczyk w Polsat News. Minister dodał, że rekonstrukcja „może być odrobinę szersza” niż początkowo się spodziewano. 

"To jest naturalne, że część polityków przechodzi na inne odcinki, ale nie uprzedzajmy faktów"-podkreślił szef KPRM. W programie odżyły również stare spekulacje o tym, że Dworczyk miałby zostać ministrem obrony narodowej. Co odpowiedział polityk, który za czasów Antoniego Macierewicza był sekretarzem stanu w tym resorcie?

"Nie będę szefem MON, nigdy nie aspirowałem do tego stanowiska. Od półtora roku podkreślam, że pracuję dla premiera Morawieckiego i mam nadzieję, że tak pozostanie"-skomentował gość Polsat News. 

Michał Dworczyk ocenił, że zmiany w rządzie na pewno będą ciekawe, jednak Prawo i Sprawiedliwość "nie będzie miało problemu z zastąpieniem odchodzących ministrów godnymi następcami". 

yenn/Polsat News, Fronda.pl

Komentarze (6):

Rozbawiony2019.06.1 6:13
Prezes powiedział kogo z listy do koryta tym razem uszczęśliwić.? Przecież zwykłych p Polaków ta lista następnych złodziei zupełnie nie rusza
anonim2019.05.31 20:21
Roszady przy korycie, PiS nazywa "rekonstrukcją rządu"! Ministrem finansów ma zostać o.Rydzyk :)
Jurek2019.06.1 9:48
Ty tak głupi sam z siebie jesteś czu ktoś Ci te słowa dyktował :)
Marcin2019.05.31 20:15
Rozumiem że po "kosmetyce" już nie będzie wiecej nieporozumień, i cały "rząd" bedzie się składał tylko i wyłącznie z Żydów... oby gwiazdka pomyslności nigdy nie zagasła, nigdy nie zagasła... a kto z nami wypije, tego obrzezamy, i damy resztki z pańskiego stołu ;P A nie obrzezanych na ulice, bo naszych są już kamienice... znaczy się, zaraz bedą, momencik!
krzysztof 54+2019.05.31 23:16
slyszalem ze zlotousty co bajki opowiada bedzie ministrem finansow , to dopiero zacznie gnoj w tym kraju rzadzony przez zmijowate plemie frondziarska propaganda probuje temu zaprzeczyc , uwaza ze to sa polacy
krzysztof 54+2019.05.31 20:08
TO KORYTO JEST DNEM