Ziobro ostro o Grodzkim. ,,To proszenie się na kolanach. Polacy mają swoją godność'' - zdjęcie
04.01.20, 12:21(fot. flickr/K. Tracz)

Ziobro ostro o Grodzkim. ,,To proszenie się na kolanach. Polacy mają swoją godność''

12

- My uważamy, że Polacy mają swoją godność i mają swoją kulturę prawną – powiedział na antenie TVP Info minister sprawiedliwości, odnosząc się do planów marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, który 8 stycznia wybiera się do Brukseli na spotkanie z wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej odpowiedzialną za praworządność, Verą Jourovą. 

 

– To jest takie proszenie się na kolanach: „Pozwólcie nam, proszę, na to abyśmy reformowali nasze sądownictwo. Czy się zgadzacie na takie rozwiązania? A jeżeli nam, Polakom nie wolno, to co nam wolno? – zastanawiał się Zbigniew Ziobro.

Jak zaznaczył,  Polacy mająnie tylko swoją godność, ale także swoją kulturę prawną.

– Tu czasem przyjeżdżają przedstawiciele nauki niemieckiej i nas pouczają, że mają wyższą kulturę prawną. Ja mam różne doświadczenia z niemiecką kulturą prawną i niemiecką demokracją. Nie chcę być złośliwy w stosunku do tego rodzaju doradców. Również z Komisji Weneckiej, bo tam również przedstawiciele nauki niemieckiej i austriackiej mówili, co nam wolno, a czego nie, bo oni są wyższej kultury prawnej. Resort sprawiedliwości już korzysta z budynków, w których – w wyniku działania niemieckiej demokracji – niemiecka kultura prawna była kiedyś wprowadzana w życie. My nie chcemy tego rodzaju doradców, nie chcemy tego rodzaju argumentów – mówił

 

Pytany o komentarz do wypowiedzi marszałka Senatu, który stwierdził, że "pan minister nie będzie trzeciej osobie w państwie dyktował, co ma robić", mówił:

- To się nazywa ego – podkreslił Ziobro

 

 

mn/TVP INFO

Komentarze (12):

Foster2020.01.5 10:16
Czy Unia Europejska to dla Polski zagranica ?. Myślę, że od dnia przyjęcia Polski do tej organizacji jesteśmy jej członkami.Mozna by nawet w dużym uproszczeniu powiedzieć, że jesteśmy również obywatelami Unii Europejskiej.
Franek2020.01.5 8:36
Tak, panie Ziobro, Polacy mają swoją godność, i nie dopuszczą do powrotu PRL-u, kiedy to partyjniacy sędziami ręcznie sterowali. W PRL-u władza ludowa zawsze miała rację, a w praktyce oznaczało to że tak zwana Milicja Obywatelska (MO) jak miała ochotę komuś w ciemnej ulicy pałami wpier*olilć, to to zrobili, nawet dla zabawy, potem okradli, a jak delikwent miał odwagę zapytać „za co?”, to całkiem trzeźwego zamknęli do ‘izby wytrzeźwień’, a tam co wcześniej dzielnicowy nie znalazł w kieszeniach delikwenta to było już oczyszczone poprawnie. Potem niektórzy naiwni szli do sądu po sprawiedliwość, a tam dowiadywali się, że sąd z automatu „wierzy” w niewinność Milicji, bo takie było partyjne zamówienie. Tak, odgórny nakaz był, że Milicja Obywatelska w sądzie ludowym zawsze miała być niewinna, a upokorzony obywatel, to posłuszny obywatel, i koniec gadki. Panie Ziobro, dlaczego wy otwarcie ludziom nie mówicie, że tęsknicie za komuną?
Polak Ateista Dumny Gej2020.01.4 14:33
Ziobro i godność? Przecież to ZERO nie ma w sobie za grosz honoru. Prawniczy nieudacznik, który na plecach Kaczora został ministrem ds. burzenia polskiego porządku konstytucyjnego.
Rafal2020.01.5 3:28
Geju !Kellerze ! A może najpierw powiesz, gdzie u ciebie geju honor i godność ?? Jakim trzeba być zbokiem, żeby dzieci gwałcić, pedalić? I ty śmiesz pisać o honorze i godności! Pokaż gdzie u ciebie chociaż jej cień !? Kto siedział w kiciu za pedałowanie ? Kto się brał za siostry dzieci????? No, słucham !
Sergej2020.01.4 13:22
Mężczyźni! Znalazłem fajny serwis randkowy dla seksu, wiele dostępnych dziewcząt i kobiet z mojego miasta! Może być przydatny dla kogoś innego ---> http://russex.xyz
To dlaczego nie masz dzieci?2020.01.4 13:05
@Katolicka Kretynizacja Polski pisze: - "tak robią ludzie z jajami! " - A ty je masz, jaja? To dlaczego nie masz dzieci?
......2020.01.5 0:29
On ma wydmuszki nie jaja
Katolicka Kretynizacja Polski2020.01.4 12:52
A jak z honorem u ciebie panie zero?! ożeniłeś sie pan z gwiazdeczką porno która obciągała faje i robiła inne rzeczy przed kamerami!
ups2020.01.4 12:42
Ziobro i godnosc? Niezly zart.
nick2020.01.4 12:39
kupując gazetę wybiórczą wspierasz eksterminację palestyńczyków
Albert2020.01.4 12:27
"przedstawiciele nauki niemieckiej i austriackiej mówili, co nam wolno, a czego nie, bo oni są wyższej kultury prawnej." Po bliższym kontakcie z czymś takim jak Ziobro to nawet przedstawiciel Burkina Faso dojdzie do wniosku, że w jego ojczyźnie panuje wyższa kultura prawna. "odnosząc się do planów marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, który 8 stycznia wybiera się do Brukseli na spotkanie z wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej odpowiedzialną za praworządność, Verą Jourovą. " Pani Jouvorowa po prostu nie ma w zwyczaju rozmawiać o czymkolwiek z jakimiś Ziobrami, którzy mogą u niej najwyżej trawnik podlewać, albo basen czyścić. Marszałek Senatu to trochę inna półka.
marianl2020.01.4 12:24
Honor to sprawa odpowiedzialności za to czynię i wszelkie konsekwencje.Sprawy Polski w pierwszej kolejności należy załatwić w kraju!