Ziobro i Gowin piszą list do Kaczyńskiego. "Zwycięstwo prawicy jest możliwe"  - zdjęcie
12.07.14, 17:14Jarosław Gowin i Zbigniew Ziobro (fot. Wikipedia)

Ziobro i Gowin piszą list do Kaczyńskiego. "Zwycięstwo prawicy jest możliwe"

8

Warszawa, 12 lipca 2014

Szanowny Pan Prezes Jarosław Kaczyński
Szanowni Uczestnicy Konwencji Zjednoczeniowej Organizacji i Środowisk Patriotycznych

Szanowny Panie Prezesie, Szanowni Państwo,

Polska znalazła się w stanie głębokiego kryzysu. 3 miliony Polaków wyemigrowało. Liczba urodzeń spadła do katastrofalnie niskiego poziomu. Gospodarka od lat dotknięta jest stagnacją. Mamy dwucyfrowe bezrobocie. Polacy zarabiają średnio 4 razy mniej niż mieszkańcy Europy Zachodniej. Jednocześnie rośnie skala korupcji, a opinia publiczna ciągle dowiaduje się o nowych aferach. Za ten fatalny stan rzeczy odpowiada rząd Donalda Tuska. Odsunięcie od władzy obecnej koalicji rządowej to pilna racja stanu. Jesteśmy przekonani, że dokonać tego może tylko zjednoczony obóz środowisk prawicowych i patriotycznych. Dlatego z uznaniem przyjmujemy inicjatywę zorganizowania dzisiejszej Konwencji. Reprezentowane przez nas partie gotowe są włączyć się w budowę koalicji, która odsunie od władzy szkodzący Polsce i Polakom rząd PO-PSL. 

Jednocześnie uważamy, że zwycięstwo prawicy jest możliwe po spełnieniu całego szeregu warunków. Oprócz podstawowego, jakim jest zjednoczenie sił partii i środowisk prawicowych, niezbędne jest przedstawienie nowej oferty programowej, skierowanej zwłaszcza do młodych wyborców. Jesteśmy przekonani, że bardzo wielu młodych Polaków gotowych jest udzielić poparcia obozowi zjednoczonej prawicy, jeżeli dostrzegą w jego programie realne propozycje poprawy sytuacji gospodarczej, zapewnienia godnego życia polskim rodzinom i przywrócenia elementarnej uczciwości w życiu publicznym. 

Wśród różnorakich propozycji za szczególne istotne uznajemy:

- likwidację podatku PIT, dzięki czemu każdy pracujący Polak zarabiać będzie o 20% więcej (towarzyszyć temu musi ograniczenie rozrzutnych wydatków publicznych).

- przygotowanie pakietu wsparcia dla mikro i małych polskich firm, w ramach, którego podstawowym elementem będzie wprowadzenie obniżonej składki na ZUS, powiązanej ze zryczałtowanym podatkiem dochodowym. Kwota obciążeń dla osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą nie powinna przekraczać 400 zł miesięcznie.

- szczególne wsparcie dla młodych Polaków zamierzających rozpoczęcie prowadzenia własnego biznesu, między innymi poprzez wprowadzenie dwuletniego zwolnienia z konieczności ponoszenia jakichkolwiek danin publicznych.

- wprowadzenie rozwiązań ograniczających ekspansję zagranicznych sieci handlowych między innymi poprzez opodatkowanie osiąganego przez nie obrotu.

- przywrócenie w obrocie gospodarczym zasady, że wszystko, co nie jest zakazane, jest dozwolone oraz kontynuację działań deregulacyjnych.

- jak najszybsze wyrównanie dopłat bezpośrednich dla polskich rolników.

- zmianę polityki na rzecz rodzin poprzez uznanie, że wsparcie państwa powinno koncentrować się na dzieciach, niezależnie od ich liczby w rodzinie i niezależnie od formalnego charakteru związku, w jakim pozostają rodzice. W wymiarze praktycznym postulujemy wprowadzenie bonu wychowawczego na każde dziecko w wysokości 500 zł miesięcznie.

- wsparcie dla młodych Polaków przy zakupie własnego domu i mieszkania. Pomoc finansowa w tym zakresie powinna być skierowana bezpośrednio do nich, a nie do banków czy deweloperów.

- wdrożenie zmian w systemie ochrony zdrowia, które premiować będą efektywną, szybką i skuteczną pomoc pacjentom.

- wprowadzenie zmian w sądownictwie i szerzej w wymiarze sprawiedliwości, których efektem będzie skrócenie i uproszczenie procedur, ale przede wszystkim przywrócenie służebnej roli wymiaru sprawiedliwości wobec obywatela.

- zdecydowaną walkę z przestępczością i korupcją.

Wymienione propozycje to tylko przykłady działań, do których powinny zobowiązać się przed wyborcami partie polskiej prawicy i środowiska patriotyczne. Jeszcze raz deklarujemy gotowość przyłączenia się do wszelkich działań, które przywrócą Polakom nadzieję na godne życie i sprawiedliwe państwo.

Życząc Uczestnikom Konwencji twórczych obrad, kierujemy przyjacielskie pozdrowienia.

Jarosław Gowin
Prezes Polski Razem                                                                                               

Zbigniew Ziobro              
Prezes Solidarnej Polski  

Oprac. MaR                                                                                                                                                                    

 

Komentarze (8):

anonim2014.07.12 17:28
Przepraszam, że nie na temat. Przed chwilą pozwoliłem sobie w grzecznych acz ironicznych słowach skomentować tekst p. Marii Patynowskiej "O Maryi która pokonała księżyc". Zwróciłem p. Marii uwagę na katastrofalne błędy interpunkcyjne niegodne historyka sztuki. Po chwili mój komentarz został usunięty (błędów w tekście nie poprawiono). Zablokowano tez możliwość wystawiania komentarzy. Szanowna Redakcjo - nie tędy droga. Usuwanie krytycznych (ale grzecznych) komentarzy nic nie da. To jak pudrowanie pryszcza. Niechlujstwo językowe i pogarda dla naszego ojczystego języka jest nieakceptowalna. Serdecznie pozdrawiam.
anonim2014.07.12 17:40
Panie Marku, niestety Redakcja Frondy jest głucha na konstruktywną krytykę. Zamiast zafundować niektórym redaktorom korepetycje z polskiego, wycina się krytyczne komentarze.
anonim2014.07.12 18:23
Fajne postulaty, ale i tak zagłosuję na Korwina.
anonim2014.07.12 18:49
Przestępcy liberalno - lewicowi notorycznie destrukcyjnie oddziałują na Polskę to większość Narodu pozostaje w swego rodzaju letargu przyglądając się jak zaledwie garstka czerwońców destabilizuje kraj wdrażając wyniszczające metody. Co dziwniejsze niektóre jednostki są do tego stopnia otumanione że bronią tej nieudolnej władzy ponieważ Donald T. umożliwia złoczyńcom prowadzenie nielegalnych interesów i kiedy PIS wreszcie otrzyma większość to zajmie się takimi gamoniami co to wyłącznie złodziejstwem się trudnią.
anonim2014.07.12 20:12
Majestic - "kiedy PIS wreszcie otrzyma większość" - tylko że PiS nie otrzyma większości.
anonim2014.07.13 0:05
Panowie Ziobro i Gowin, piętrzycie problem na prawicy. Nikomu jest to niepotrzebne.
anonim2014.07.13 10:44
sraty taty tym dwóm gościom zależy na własnej dupie i na niczym więcej
anonim2014.07.13 18:44
Prawie jak Korwin, ale wolę oryginał