Ziemkiewicz, Pospieszalski i inni ekspertami PISF - zdjęcie
15.12.15, 15:33

Ziemkiewicz, Pospieszalski i inni ekspertami PISF

3

Minister Kultury prof. Piotr Gliński zaakceptował listę kandydantów na nowych ekspertów Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Wśród niemal czterystu nazwisk znalazło się miejsce m.in. dla Rafała Ziemkiewicza, czy Piotra Semki.

Polski Instytut Sztuki Filmowej, którego głównym zadaniem jest rozdzielanie funduszy na dofinansowanie polskiej produkcji filmowej, podlega bezpośrednio wiceministrowi kultury, którym jest Jarosław Sellin. Proponowana lista ekspertów PISF przesłana mu przez dyrektor instytutu Magdalenę Srokę liczyła 376 nazwisk. Wykreślono z niej kilkanaście z nich (m.in. Kazimierę Szczukę), a dodano około 30 nowych kandydatów. 

Na liście znaleźli się m.in. Rafał Ziemkiewicz, Piotr Semka, Piotr Zaremba, Jan Pospieszalski, Ewa Stankiewicz, Robert Tekieli, Jan Polkowski, czy Antoni Krauze. 

Samo gremium ekspertów PISF, choć wydaje opinie, nie decyduje jednak jednoznacznie o przyznaniu dotacji na konkretny film. Tu więcej do powiedzenia mają liderzy poszczególnych komisji eksperckich, a także inni członkowie tychże komisji dobierani do nich przez liderów, zaś ostateczna decyzja należy do szefowej PISF, którą niedawno została Magdalena Sroka. Wśród nowo wybranych liderów komisji możemy znaleźć nazwiska takich twórców jak Jan Jakub Kolski, Magdalena Piekorz, Tomasz Bagiński, Joanna Kos-Krauze, czy też Alessandro Leone - reżyser "Bitwy pod Wiedniem".

emde/tvn24.pl/filmweb.pl

 

Komentarze (3):

anonim2015.12.15 15:55
Mam nadzieję, że tak jak za poprzednich rządów dopuścili świeżej krwi do opanowanej przez mafii gildii prawniczej tak i teraz przewietrzą trochę "naszą" pożal się Boże - "kulturę". Jak na razie to co powinno być filarem cywilizacji jest tak przegniłe, że nie ma się co dziwić upadkowi cywilizacyjnemu. To tak ogólnie. Naszą specyfiką jest używanie kulturwy do opluwania i zaszczuwania Polaków. gnIDA, POgroSSie itp GWna to część większej akcji : http://www.fronda.pl/forum/antypolonizm,58271.html M.in. : "..."Messanger" - pismo żydomasońskiej elitarnejorganizacji syjonistycznej - B-nai- B-rith, donosiło: "Polacy wymordowali większość Żydów."
anonim2015.12.15 17:39
^ Dlatego zamiana czerwonych s...synów na naszych chłopaków jest trochę lepszą sytuacją, ale szczerze, to wolałbym wyeliminowanie przyczyny, a nie skutku, czyli likwidacje tego socjalistycznego sponsora słusznych filmów.
anonim2015.12.16 7:47
Wrzeszczcie przedstawicielka Narodu Wybranego Odorowitz nie będzie miała głosu decydującego.