Bardzo obrzydliwy wpis umieścił na Twitterze Michał Kowalówka, który jest asystentem jednej z posłanek Lewicy Darii Gosek-Popiołek. Stwierdził on, że rzecznik prasowy Jan Kanthak rzekomo wielokrotnie proponował mu seks oralny. Do tego ataku w bardzo ostrych słowach odniósł się redaktor Rafał Ziemkiewicz.

We wpisie na Twitterze Kowalówki czytamy:

- Po wstrętnych atakach J. Kanthaka wymierzonymi w LGBT+ podjąłem decyzję (nie znoszę hipokryzji i szczucia na mniejszości) o ujawnieniu faktu: przed laty w 2011r. w krk klubie Kitsch Janek - wtedy mi nieznany - wielokrotnie i obcesowo nagabywał mnie swoją ofertą seksu oralnego.

Z kolei tak to skomentował redaktor Ziemkiewicz:

- Jeśli nie wyraziłem się wystarczająco jasno: wyrażam mocno wsparcie dla @JanKanthak którego prywatność została obrzydliwie zaatakowana przez politycznych pedryli. Nb. gdyby naprawdę był homo, stanowiłby tylko kolejny pozytywny przykład, że homoseksualista może być wartościowym człowiekiem i obywatelem, a nie tylko, jak w ideologii LGBT, popier****ną ciotą i naturalnym wrogiem społecznego ładu, religii oraz podstaw cywilizacji

mp/twitter