Zgadzam się z feministkami. Ta kampania uwłacza kobietom i mężczyznom - zdjęcie
11.12.13, 19:02Fot. Drogizaufania.pl

Zgadzam się z feministkami. Ta kampania uwłacza kobietom i mężczyznom

16

Nie mam wątpliwości, że plakat promujący akcję Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad jest zwyczajnie żenujący i uprzedmiatawia kobiety. „Kobieta jest tutaj zredukowana do swojego biustu, co powiela szkodliwe stereotypy i jest wyrazem braku szacunku dla kobiet” - podkreśliły polskie feministki w liście skierowanym do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, minister Agnieszki Kozłowskiej-Rajewicz i Komisji Etyki Reklamy. A ja choć zazwyczaj się z nimi nie zgadzam, tym razem muszę przyznać im rację. Tak, ten plakat jest wyrazem braku szacunku dla kobiet, i sprowadzeniem ich wyłącznie do poziomu przedmiotu do zaspokajania męskich pragnień.

Inna sprawa, że plakat ten obraża także mężczyzn, którzy na mało śmiesznym filmiku przestawieni są wyłącznie jako zwierzaki, które nie są w stanie powstrzymać wzroku lecącego im na kobiece piersi. Nie wiem, jak autorzy tego „cuda”, ale ja z taką wizją zredukowanej męskości i kobiecości się nie zgadzam. I dlatego także, jak feministki (sam jestem przerażony, że zgadzam się z prof. Moniką Płatek, Kingą Dunin czy Wandą Nowicką), uważam, że GDDKiA powinno przeprosić, a sprawą powinna zająć się Komisja Etyki Reklamy.

Tomasz P. Terlikowski

Komentarze (16):

anonim2013.12.11 19:12
I na takie szpetne reklamy o zgrozo są wydawane pieniądze normalnych ludzi zamiast w końcu zacząć przynajmniej remontować trasy będące dosłownie w rozsypce. Wyjątkowo feministki tym razem pokazowo zareagowały bo przecież one kobietom nie pomagają tylko realizują plany lewackich mocodawców.
anonim2013.12.11 20:04
Uważam że tu nie ma dyskryminacji mężczyzn. Prawie wszyscy tak reagują.
anonim2013.12.11 20:47
Majestic ma rację - w ogóle, z jakiej racji państwowa firma wydaje kasę na głupawe reklamy? A co do feministek - ilekroć im chodzi o RÓWNĄ godność obu płci, to każdy katolik jest ZA.
anonim2013.12.11 20:54
Tak, bo w całej tej ideologii to rzeczywiście o dobro kobiety chodzi:) http://www.wiz.pl/8,395.html Może to i nawet słuszny tok rozumowania, bo im mniej oczów do wymydlenia wzniosłymi hasełkami, tym lepiej dla całego świata.
anonim2013.12.11 20:59
Panie Tomaszu, mnie w tych reklamach najbardziej obraża to, że masa pieniędzy państwowych idzie na takie reklamy, które kompletnie niczemu nie służą (poza chwaleniem się), a nie np. na budowę chodników (szczególnie w terenach wiejskich) żeby dzieci bezpieczniej mogły chodzić do szkoły. Ale jak wiadomo te reklamy to płacenie mediom za przychylność. Podobnie było z reklamami "oszczędności ciepła" z S. Tymem, funduszy europejskich itp. I naprawdę obrazki są mało ważne. Rządzący wydają grube miliony dla przychylnych mediów (na nic nie wnoszące kampanie reklamowe), a ciągle słyszę, że jakieś ośrodki dla dzieci potrzebują zbiórek na podstawowe funkcjonowanie. PS. Ostatnio "Radiowa Trójka" zbierała na Zakład Leczniczo-Opiekuńczy dla Dzieci w Piszkowicach prowadzony przez zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej, który nie miał środków na OGRZEWANIE(!!!) i podstawowe rzeczy dla chorych, porzuconych dzieci. To jest właśnie oburzające, że w państwie gdzie jest tak wiele potrzebujących (i do zrobienia), ktoś urządza bezsensowne kampanie reklamowe za grube miliony, które trafiają do mediów, które później TYLKO dobrze mówią o naszej władzy.
anonim2013.12.11 21:19
Ciekawe ile ta kampania kosztowała... już dość długo trwa i głupawa jest i prymitywna jak "władcy much"? ciekawe jaką korzyść dała ? i komu?
anonim2013.12.11 21:32
"Gender to jest właśnie to - tolerancja, szacunek i równość płci a nie żadne aborcje, pederastia i homoseksualizm." Hahaha następny :) Skoro faktycznie jest tak jak napisałeś, to dlaczego taka "osoba waginododatnia" jak Judith Butler dla gender studies jest mentorem? Przecież jej teorię są jak żywcem wzięte z artykułu Terlikowskiego:)
anonim2013.12.11 21:55
"Nie wiem co to "osoba waginodajna" Waginododatnia. Takie nowe nazewnictwo, zacznij się przyzwyczajać... "wiem że "zagrożenie ideologią gender" to zasłona dymna wypuszczona w media przez Episkopat by mniej mówiono o pedofilii księży" No popatrz, a dziennikarzom GW i TVN nawet to nie przyszło do głowy. Może zrób dobry uczynek i ich o tym zawiadom. "Kto wymyślił "zagrożenie ideologią gender" to PR-owski geniusz. Pewnie też dostał za to niemałą sumkę. " Takie wybitne publikacje "Gender Trouble" albo "Le Deuxième Sexe" i reszta ustaleń tej błyskotliwej "nauki" są dostępne dla każdego. Naprawdę taki wódz jak Dawkins nie każdemu jest potrzebny i są jeszcze ludzie którzy sami najlepiej wiedzą co mają myśleć:)
anonim2013.12.11 22:23
O zagrożeniu gender nie mówi się tylko u nas. No chyba, że nieocenione wpływy naszego Episkopatu sięgają daleko poza polskie granice.
anonim2013.12.11 22:48
Taki plakat? Co za wstyd. W pełni popieram zarówno feministki, jak i p. Terlikowskiego w tej sprawie.
anonim2013.12.12 0:31
@Fan_Piogala - to tylko przypadkowa, malutka część wspólna zbioru o nazwie "Ty, pan Terlikowski i feministki" i nie świadczy to jeszcze o rozsądku, czy sensowności "genderu". A tolerancję, szacunek i równość płci gwarantuje Konstytucja, nie potrzeba do tego "gender", bo ta ideologia służy do czego innego.
anonim2013.12.12 2:00
@Piogal //Mam więc napisać do Papieża list z zapytaniem dlaczego Papież uparcie milczy na temat// Napisać zawsze możesz. Papież na pewno nie ma nic innego do roboty, jak tylko czytać milion listów dziennie. W pierwszej kolejności czyta te od opętańców, niedojrzałych, chorych umysłowo i lewaków.
anonim2013.12.12 2:03
Fan Piogala Ideologię gender wymyśliła neomarksistowska lewica, pokolenie 68 roku. http://www.youtube.com/watch?v=D47LVOTa5kw&ytsession=G97eXH641gSeMIWnYMicbOsJwFYagIOhpSmZNoo_4U23MDRtwCVBveJ4RbRAZWsH7a66J8CFOYkM9W_2T4VorvJfyzkKJ16LXsSnTU1DCC7IRVXxpidZNQMiC0xP4k0jLbL4WrzO_f7cbzZeSzPV8CK0UHqcZXOE0JoRxtc3QXJhVOLIR-_XHoU-SGCdCFBmaDLtv8E_Q2VbcQXeu1PYuBBrEkvMKNYpG0w1ixw9gAaNHHQ9MuNhuy3jxXwx0_bSaSeIrVf3gWAKKIHvaAqvAXIMJhcUTiwuDJH9KGT6dXo
anonim2013.12.12 9:52
@AirWolf - a no wicie, wicie...
anonim2013.12.12 11:51
Wiadomo facet musi sobie czasem ulżyć, a że kobieta stworzona aby jemu służyć to nie powinno dziwić podejście do tematu. Panie Terlik skąd ta nagła zmiana frontu?
anonim2013.12.12 16:27
Jako "podwójny szpieg" dobrze Tomek pracujesz. Warto działać w imię zmniejszenia wypadków na drodze. Feministki nie pomagają z własnej inicjatywy, to niech chociaż się obrażą. No bo co one zrobiły żeby nikt nie zginął pod kołami?