Już w niedzielę w warszawskich kinach będzie można zobaczyć film "Zerwany Kłos" opowiadający piękną historię bł. Karoliny Kozkówny.

Film będzie można zobaczyć w warszawskim kinie Luna o g. 14:30, w kinie Wisła o g. 16:00 oraz w kinie Praha o g. 13:00.

Właściwa premiera filmu będzie miała miejsce 17 lutego, więc pokazy przedpremierowe będą stanowić unikatową okazję, by już teraz poznać tę niesamowitą historię.

Jest to dramat historyczny o męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny w reżyserii Witolda Ludwiga. W rolę bł. Karoliny wcieliła się Aleksandra Hejda, a jej ojca – Dariusz Kowalski.

Trwa I wojna światowa. Carskie oddziały panoszą się w okolicach Tarnowa. 16-letnia Karolina Kózkówna, ponosi śmierć męczeńską w obronie wiary. Jej ojciec obwinia się za śmierć ukochanej córki. Dzieje bohaterów dopełnia Teresa, która nosi w sercu tajemnicę o gwałcie zadanym przez kozaka.

Bł. Karolina pozostaje szlachetnym wzorem do naśladowania w obliczu prześladowania katolików na całym świecie. Ta prosta, wiejska dziewczyna ustrzegła swej dziewczęcej godności i dochowała wiary w Jezusa Chrystusa. Jest drogowskazem dla świata, w którym Boga próbuje zatrzeć się w ludzkim sercu, a samego człowieka odrzeć z jego godności.

Tu można przeczytać NASZĄ RECENZJĘ tego filmu. 

emde