18.09.18, 19:20Zdj. Cezary P. CC BY SA 4.0, Wikimedia Commons

ŻENADA! KODziarze pod Białym Domem!!! 'Za Dudą podąża trup polskiej Konstytucji'

Działacze KOD postanowili- zapewne w ramach troski o wizerunek Polski za granicą- pokrzyczeć "Konstytucja" również... pod Białym Domem. 

""Trup" polskiej Konstytucji podąża za prezydentem Andrzejem Dudą. Dla Andrzeja Dudy to klątwa. Jeszcze nie Trybunał Stanu, ale już piekło. I nie da się tego odczarować. Nie istnieje magiczne słowo, przynoszące ulgę"- czytamy na facebookowym profilu organizatora protestu, Polish Freedom Network Polonia USA. 

"Nie ma takiego miejsca na ziemi, gdzie mógłby znaleźć schronienie wielokrotny gwałciciel Konstytucji - Andrzej D."-czytamy pod zdjęciami z wydarzenia. Organizatorzy opubllikowali również na Facebooku plan swojego protestu oraz postulaty, którymi się kierują.

"PRAWO KONSTYTUCYJNE W POLSCE. ŚCIĄGAWKA DLA PREZYDENTA RP, ANDRZEJA DUDY"- zatytułowano grafikę na Facebooku. W poszczególnych punktach widzimy takie hasła, jak "sądy muszą pozostać niezależne, niezawisłe", "sędziowie są nieusuwalni", "trójpodział władzy- zawsze!", "prezydent nie może być pieczątką lidera partii rządzącej". 

Dziwne, że dla protestujących jest tak ważne, aby ośmieszyć polskiego prezydenta przed tak znienawidzonym przez nich amerykańskim przywódcą, Donaldem Trumpem. 

yenn/Facebook, Fronda.pl