Zełenski o separatystach z Donbasu per ,,powstańcy''. Ostra reakcja Poroszenki - zdjęcie
20.04.19, 07:20screenshot Youtube - Студия Квартал 95 Online

Zełenski o separatystach z Donbasu per ,,powstańcy''. Ostra reakcja Poroszenki

9

Kim jest naprawdę kandydat na prezydenta Ukrainy, Wołodymyr Zełenski? Ten do niedawna telewizyjny gwiazdor określił prorosyjskich separatystów z Donbasu mianem „powstańców” w trakcie debaty na Stadionie Olimpijskim w Kijowie.

Odczytał wówczas pytanie z kartki twierdząc, że zadali je użytkownicy internetu:

Dlaczego pańskie cukierki do dziś można swobodnie kupić w sklepach w Moskwie? Czy to prawda – a ja tak nie twierdzę – że cukierki Roshen znajdują się w suchym prowiancie powstańców z ŁRL i DRL (samozwańczych Ługańskiej i Donieckiej Republik Ludowych)?”

Poroszenko odpowiedział mu:

Wszystko, co mówi pan Wołodymyr, to kłamstwo”

Przypomnijmy – chodzi o żołnierzy, którzy od pięciu lat dzięki dostarczanej przez Rosję broni kontrolują część dwóch obwodów w Donbasie na wschodzie Ukrainy. Swojego oburzenia słowami Zełenskiego nie krył Petro Poroszenko, urzędujący prezydent i kontrkandydat w obecnych wyborach. W trakcie „jednoosobowej debaty” telewizyjnej (Zełenski na nią nie przyszedł) powiedział:

Panie Zełenski, to nie są powstańcy. Mamy rosyjską agresję, naszym wrogiem jest (prezydent Rosji Władimir) Putin i potrzebujemy silnego głównodowodzącego, proukraińskiego prezydenta, który będzie w stanie obronić Ukrainę”.

W najbliższą niedzielę obaj kandydaci zmierzą się w drugiej turze wyborów prezydenckich. Obecnie jednak według sondaży Zełenski wybory wygra.

dam/PAP,Fronda.pl

 

Komentarze (9):

Alfred2019.04.20 13:13
My kiedyś mieliśmy wybór (między dżumą, a cholerą) Tymiński czy Wałęsa a podobnie jest teraz na Ukrainie. U nas niby tyle lat demokracji, a wyborcy często nie widzą oczywistości, a na Ukrainie...?!
Marian2019.04.20 12:53
Ten jak wygra to poprowadzi ukraincow jak Chmielnicki.Do ruskiej niewoli
Bizon2019.04.20 10:46
Uważam, że jeśli wygra Zełenski, na co się zapowiada, Polska będzie miała z tego podwójną korzyść. Po pierwsze nastąpi dialog pomiędzy Ukrainą i Rosją, a chyba każdy zgodzi się, że lepszy jest dialog i próba znalezienia porozumienia niż wojna - sensu stricto lub zimna wojna. Po drugie, urzędu pozbawiony zostanie Poroszenko, który nie zrobił absolutnie nic, kiedy na Ukrainie w ostatnich latach dochodziło do antypolskich ekscesów, mimo, że rząd warszawski prowadził politykę na kolanach wobec Kijowa.
Marian2019.04.20 12:55
Ja jestem zdania ze ta wojna jest dla nas korzystna
Irena2019.04.20 8:30
Pan Zełeński ma problem z odróżnieniem fikcji od fikcji od prawdy, i nie odróżnia żołnierza armii ukraińskiej od najemnika na usługach Moskwy
JR2019.04.20 10:11
I pomyśleć, że taki nieokrzesany fircyk może zostać prezydentem Ukrainy. To coś na wzór Francji.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.20 8:06
Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już 10890zł! - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować."
martin2019.04.20 12:24
funk you
Cipak2019.04.20 8:00
Powstańcy - to MY - kiedy chcemy się od kogoś/czegoś oderwać.Banda najemnych zbirów - to ONI - kiedy chcą oderwać się od nas.