Wczoraj informowaliśmy o odkryciu zdewastowanej figury Jezusa Chrystusa w gdańskiej Oliwie. Dziś policjantom udało się zatrzymać sprawców.

To dwaj 16-latkowie, których wytropić udało się dzięki ich własnej głupocie. Na portalu społecznościowym umieścili nagranie z profanowania cmentarza, o czym policję poinformował jeden z mieszkańców Gdańska.

Potwierdzam, że nasi funkcjonariusze zatrzymali dwóch 16-latków, którzy są podejrzani o zniszczenie figury Chrystusa w Oliwie. Zatrzymani przyznali się do winy, ale nie byli w stanie wyjaśnić motywów swojego zachowania”

- powiedział portalowi trojmiasto.pl podkom. Krzysztof Kuśmierczyk, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdyni i dodał:

Zostaliśmy poinformowani przez pewnego gdynianina, że na jednym z portali społecznościowych opublikowano film, na którym grupa młodych ludzi bezcześci cmentarne krzyże. Zidentyfikowanie autorów nagrania nie nastręczyło większych trudności. Nasi funkcjonariusze od początku podejrzewali, że to nie pierwszy tego typu wyczyn tych młodych ludzi. Ich podejrzenia okazały się słuszne”

16-latkowie mają już postawionych 5 zarzutów. Dwa to kradzież z włamaniem, trzy – zbezczeszczenie miejsca pochówku. Za swoje czyny odpowiedzą przed sądem rodzinnym i nieletnich. Zatrzymań może być więcej:

Niewykluczone, że w najbliższych dniach będą miały miejsce kolejne zatrzymania. Nasi funkcjonariusze wnikliwie weryfikują, gdzie i kiedy miały miejsce podobne zdarzenia i kto dokładnie brał w nich udział” - dodał podkom. Kuśmierczyk.

dam/trojmiasto.pl,Fronda.pl