Zderzenie kulturowe w UE. Czy Polska ma szansę? [ZAPRASZAMY!] - zdjęcie
09.10.20, 07:50

Zderzenie kulturowe w UE. Czy Polska ma szansę? [ZAPRASZAMY!]

29

W krajach Unii Europejskiej w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat doszło do całej serii przemian o podłożu kulturowym, które mają rzeczywisty wpływ na codzienne życie całych społeczeństw. Zmiany te mają różne oblicza i w wielu państwach przybierały odmienne formy i skale.

Konferencja “Zderzenie kulturowe w UE” to inicjatywa, dzięki której będziemy mieli okazję podsumować dotychczasowe zmiany w Polsce na tle innych europejskich państw, a także nakreślić możliwe scenariusze zderzenia kultur w najbliższych dekadach. Czy zmiany te zajdą tak daleko jak w innych krajach Unii Europejskiej? Czy mamy szansę uchronić się przed szkodliwymi konsekwencjami przemian kulturalnych, bazując na doświadczeniach innych?

Serdecznie zapraszamy do śledzenia transmisji na żywo z całego wydarzenia!

Portal Fronda.pl objął organizowaną przez Europejskich Konserwatystów i Reformatorów konferencję swoim patronatem medialnym. Poniżej program całego wydarzenia.

Jednocześnie przypominamy:

Ze względu na wprowadzenie tzw. “strefy żółtej” na terenie m.st. Warszawy od 10 października br., oraz związane z tym faktem obostrzenia mające na celu ograniczenie epidemii COVID-19, uprzejmie informujemy, że w dniach 15-16 października 2020 r., udział w konferencji “Zderzenie kulturowe w UE” będzie możliwy tylko w formie online.

 

Komentarze (29):

Brawo Polska!2020.10.15 13:02
TAK, dla gospodarczej Unii WĘGLA i STALI!!! NIE, dla Unii IDEOLOGICZNO-POLITYCZNEJ!!!!
Anonim2020.10.12 12:20
Polska i Polacy nie mają wyjścia i wygrają tą walkę z ideologią gender i quer. W innym wypadku Normalni Polacy będą traktowani przez odmieńców jako ludzie II -giej kategorii i zwalczani na wszelkie możliwe sposoby. Nie ma wyjścia trzeba postawić tamę tej rewolucji tak jak w 1920 roku.
Moly2020.10.12 2:56
Szanse na co? Zeby miec wplyw na bieg historii ogolnoswiatowej/ europejskiej: nie. Historia nie idzie do tylu. Trudno dzis sobie wyobrazic zeby rasizm ( otwarty) byl telerowany gdziekowiek. Zdecydowanie nalezy na zapleczu budki z piwem. W Polsce: przez jakis czas ; moze. Pod wplywem terroru
Zawi2020.10.10 23:30
tutaj główna strona magistratu - zobacz, nawet dziś, pierwszą informację https://adeje.es/
Zawi2020.10.10 23:24
Pamiętasz Boże Ciało, bo to był jedyny dzień (obok sierpniowego Wejścia, ale tylko w Częstochowie), kiedy religia mogła wyjść na ulice. Uwierz mi, że za żalazną kurtyna takich dni było znacznie więcej. I pewnie nie uwierzysz - teraz także. W mojej gminie (na Zachodzie) procesje mamy średnio 2x w miesiącu i to na koszt magistratu i z jego udziałem.
Anonim2020.10.12 12:22
Jeżeli piszesz prawdę to podaj nazwę tej Gminy, bo jak nie podasz to łżesz !
Zawi2020.10.15 19:39
Adeje. Info ze strony UM. Niedzielna msza bedzie transmitowana na 3 stacjach TV i w radiu https://www.adeje.es/cultura/agenda/11060-misa-romera
buda!2020.10.15 12:52
Zawi - ało gebelskowską propagandą i POpaprańczą nowomową! tęczowe parady to NIE PROCESJE! ty chazarski aszkenaziku
Olej2020.10.10 23:11
......Pamiętam. Jeśli nawet ktoś chodził do kościoła, to był przykładem cepelii i zacofania....... A ja pamiętam procesje Bożego Ciała i młodych chłopaków w oficerkach i bryczesach w bluzach od przedwojennych mundurów, którzy podtrzymywali baldachim nad trzymającym monstrancję księdzem. Pamiętam tłumy ludzi, z twarzy inteligentnych z przedwojenną elegancją i obyciem. Pamiętam gdyż sam chodziłem jako dziecko trzymając obrazek z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej. I te procesje były piękne swoim kolorytem, niezwykłością trwania w tradycji, swoją autentycznością wiary i duchowego uniesienia. Ci wszyscy ludzie niczego nie udawali, byli sobą. W przeciwieństwie do tych co teraz w imię tzw. postępu próbują ośmieszać wiarę i wszelką ludzką duchowość i religijność. Ośmieszać te wszystkie nasze narodowe cechy, które nas wyróżniały i czyniły z Polaków naród wyjątkowy.
Zarabiaj Nawet 200$ dziennie2020.10.10 7:45
Hej, Zacznij zarabiać prawdziwe pieniądze w domu na Akcjach Amazon,Fb, Nrtflix, Google, Apple i innych Dosłownie nic nie robiąc! Nie pytaj jak- Zobacz na własne oczy! Wystarczy się zapisać tutaj: ----- https://bit.ly/3iLLkB8 ---- Zapisz sie na konto Free (Konto free nie zarabia na im poznasz platforme)! Lub Pro a Analitycy zrobią wszystko już za Ciebie! Nawet 300% zwrotu w miesiąc!
ktoś2020.10.12 6:58
Won stad oszuści.
Polak2020.10.9 22:20
Bawi nie retoryka "Postępowy, laicki Zachód vs tradycyjna, katolicka Polska". Jeśli młodzi ludzie się na nią nabierają tzn, że nie znają historii. Otóż to w Polsce, przez 3 pokolenia panowała totalna laicyzacja, demoralizacja, dehumanizacja, dekrystianizacja, relatywizm, dialektyka, poprawność polityczna i cenzura. Pamiętam. Jeśli nawet ktoś chodził do kościoła, to był przykładem cepelii i zacofania. Na terenie Polski nie rozwijała się (bo nie mogła) żadna kultura chrześcijańska, rozwijała się za to podejrzliwość, bo bliski mógł donosić. Jeśli z tego bagna wyrosło coś dobrego, tzn, że z każdego innego - też może wyrosnąć
meg2020.10.9 20:47
ono wygra szanse bo pis jest po ich stronie a nie po stronie polaków
Wszystko ok, ale....2020.10.9 16:18
Dlaczego wśród prelegentów nie ma Krzysztofa Karonia? Przecież Karoń wie więcej o problemach które mają być omawiane, niż ci wszyscy (bez urazy) razem wzięci. Dlaczego się go pomija? On sam mówi, żeby nie patrzeć na kogoś poprzez pryzmat "kto mówi, tylko co mówi" W dziedzinie kultury, a właściwie antykultury która owładnęła Zachodem, Karoń jest ekspertem, przy którym inni sztycha nie robią. Co pycha wam nie pozwala zaprosić kogoś bez tytułu "dr, prof." czy "red." przed nazwiskiem?....
Ja, Szatan2020.10.9 15:22
Instrukcja dla moich wiernych pachołków: „katolicka kretynizacja polski”, „Po 11…”, „Natalja Siwiec”, „Polak Ateista Dumny Gej” i wielu innych z tej samej szajki ----- 1. Ja sam nigdy bym się nie odważył bluźnić Tej, która, zgodnie z wolą Boga zmiażdży mi głowę, a tym bardziej Jej Synowi. Więc róbcie to wy. ----- 2. Szukajcie niewygodnych dla Kościoła pojedynczych faktów, wyolbrzymiajcie je i hałaśliwie nagłaśniajcie; gdy takich nie ma – stwarzajcie kłamliwe plotki, rozgłaszajcie i obłudnie rozdzierajcie szaty z oburzenia: „Co to się teraz dzieje w tym Kościele!…”. ----- 3. Nieliczne (a często naciągane) przypadki pedofilii wśród kleru rozciągajcie na CAŁY kler. 4. Udawajcie rozsądnych i racjonalnych („Przecież mamy XXI wiek!”), ironizujcie („Wziąłeś dzisiaj pigułki, dziadku?”), w ostateczności przeklinajcie (tego chyba nie muszę was uczyć). ----- 5. Biblię przestawiajcie zawsze jako naiwne bajki, praktyki religijne – jako prymitywne zabobony, ewidentne cuda – jako wymysły dla łatwowiernych, a piekło – jako fikcję wymyśloną przez przebiegły kler dla straszenia i podporządkowania naiwnych prostaków. ----- Gdy już to wszystko zrealizujecie, to niektórzy wpadną na całą wieczność w moje sidła. A wtedy powiem im z satysfakcją: „Już za późno. Trzeba było słuchać księży!” (–) Szatan
Po 11 ...2020.10.9 13:50
Jak widzę ten zestaw uczestników imprezy do dochodzę do wniosku, że to nie będzie konferencja ale zwykłe bukkake. Ale, ale, czy w tym zestawie "mędrców" jest choć jedna kobieta?
Anonim.to2020.10.9 14:20
Spadaj pederasto!
Suweren2020.10.9 13:14
https://en.wikipedia.org/wiki/Roter_Frontk%C3%A4mpferbund#/media/File:Roter_Frontk%C3%A4mpferbund.svg
Olej2020.10.9 12:34
Do odejścia przygotowuje się pokolenie, które przeżyło komunę i wie czym ta zaraza była. Pokolenie odporne na wszelkie ,,izmy'' I niestety pokolenie które nie przygotowało młodych po sobie, nie przekazało dostatecznej informacji i ostrzeżenia czym jest marksizm i komunizm i jakie konsekwencje niesie. Nie zapobieżono temu co się w obecnej chwili dzieje. Trwa proces odbierania Polakom duszy, wiary, kościoła i tradycji. Po nim przyjdzie utrata wolności, a na koniec nastąpi utrata państwa. Wszystko jest rozłożone w czasie, brakuje Polakom przywództwa rozumiejącego sytuację i skutecznie podejmującego przeciwdziałanie. PiS oddał inicjatywę wrogom Polski i już tej inicjatywy nie zdoła odzyskać. Pozostanie karkołomne polskie piekło, z którego wrogowie Polski wyprowadzą cios.
Jerzy2020.10.10 16:29
Z perspektywy czasu widze, ze komuna nie byla taka straszna jak prawicowe media ja maluja. Pod wieloma wzgledami stala na wyzszym cywilizacyjnym poziomie niz obserwujemy to dzisiaj. Elita kulturalna , naukowa i chyba kazda inna reprezentowala soba konkretne rzadkie przymioty. Dzisiaj wszystko jest podrobka i udawaniem, a prymitywizm gora.
Olej2020.10.10 21:11
Z jednym się można zgodzić w polemice postrzegania komuny, że była sprawna w rządzeniu państwem, a sprawna dlatego gdyż skutecznie spacyfikowała społeczeństwo sprowadzając je do urabianej masy. Co do kultury była afirmacją komuny i całego systemu władzy. Kulturalny i naukowy był ten kogo partia wybrała i wypromowała jako swój produkt, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. W krajach wolnych weryfikacja wybitnych jednostek jest naturalnym procesem społecznym wynikającym z rywalizacji, posługując się terminem chemicznym, i rektyfikacj najbardziej doskonałych warstw społecznych, generujących inteligencję i intelektualistów. Po 1945 r. naturalny proces tworzenia elit został przerwany, oderwaniem polskiemu narodowi głowy i zastąpieniu jej bolszewickim łbem. I z tym łbem mamy obecnie problem. Jaki zapyta pan panie Jerzy ? A no taki, że calakulturalna warsiwaka, urzędnicy i tzw. umysłowi /termin wytworzony przez komunistów/ kultura w służbie narodu i nauka plasująca się gdzieś na szarym końcu naukowości mierzonej światem postępu, nie zmieniła znacząco swojej pozycji od czasów rzeczonej komuny. Jest jak było. Dla zobrazowania podam przykład nauki polskiej w przededniu II wojny i obecnie. W zaangażpwaniu technologicznym i technicznym przemysłu zbrojeniowego. I śmiało można rzec, że polskie uzbrojenie poza jego ilością nawiązywało ściśle do wszystkiego co produkowały fabryki i robiły biura projektowe w krajach wysoko rozwiniętych. Proszę spojrzeć na te proporcje dzisiaj i wyciągnąć stosowne wnioski.
Anonim2020.10.9 11:11
To wszystko co się dzieje w Europie na naszych oczach od dziesiątków lat do dzisiaj to nic innego jak krok po kroku wypełnianie zapisów opisanych w Protokołach Mędrców Syjonu. Najważniejsze jest na dzisiaj to, aby jak najwięcej Polaków zapoznało się z Protokołami. Otworzą się Wam oczy i trzeba zacząć przeciwdziałać póki nie jest jeszcze za późno. TO NIE ŻARTY !!!
Wejście do Parlamentu Europejskiego2020.10.9 10:28
w Brukseli, nazwane jest imieniem Altiero Spinelli. Mało kto wie, że to włoski komunista-trockista, który napisał "manifest z Ventotene" który jest dokumentem programowym białej księgi Unii Europejskiej. A w nim, m.in.: zniesienie granic, wspólne prawo, likwidacja wiary, religii, ogólnie dostępna aborcja, eutanazja, in vitro, i, co chyba najważniejsze - ZNIESIENIE WŁASNOŚCI PRYWATNEJ!!!! (jak to w komunizmie, oczywiście komisarze ludowi stanu posiadania nie zmienią). Dziw jednocześnie bierze, jak większość tych wszystkich biznesmenów, adwokatów, lekarzy itp. którzy zgromadzili ogromne majątki, tak ochoczo opowiadają się za tzw. liberalną-demokracją, która jest po prostu emanacją komunizmu, w którym wszystko jest "wspólne". To oczywiście nie stanie się z dnia na dzień, ale przecież już słychać głosy, o tym żeby pozbawić bogatych neipotrzebnego im majątku. A to pierwsze koty za płoty, za kilka lat, przyjdzie komuś pod rezydencje prekariat (dzisiejszy proletariat) i zażąda od jakiegoś bogatego jegomościa, domu, samochodów, sprzętu AGD, TV czy wreszcie żony... Oglądaliście akcje BLM w USA, jak milionerzy musieli się bronić z bronią automatyczną przed zdziczałą tłuszczą, bo policja była bezsilna? To, jak się nie przebudzimy, szybko nastąpi, a następne pokolenie będzie tak już ogłupione grami, porno, zabawą i "róbta co chceta" że nawet nie zakuma kiedy będzie w nowym kieracie i komunistycznym łagrze... PS 1. https://www.youtube.com/watch?v=CiIZTVuSUiY PS 2. Oglądajcie czym jest marksizm, prelekcje dla zwykłego Kowalskiego https://www.youtube.com/watch?v=uF63OWKRTbc
Konfederata2020.10.9 10:10
a rasiju eto kulruraja azyji
Natalja Siwiec2020.10.9 8:48
Same perełki i pisowskie Goebbelsy.
UWAŻAJ trollu2020.10.9 10:00
piszesz te swoje quasi śmieszne kretynizmu, szczujesz, blużnisz, profanujesz, kpisz drwisz, wszystko pod wieloma nickami, a nawet nie wiesz że już ciebie i twych kumpli namierzają. CYBERKOMPONENT!!! Kiedyś wam też rachunek wystawią
katolik2020.10.9 10:21
JPIII, katolicka kretynizacja, Natalja Siwiec, Lech Keller, po 11..., anonim, matis86, f23 - to jest jedna i ta sama osoba. Już dawno została namierzona, pisze z jednego adresu.
Polak2020.10.9 8:24
Do niemców należy strzelać, a jak są już trupami, to można wtedy do nich mówić (Janko Malić - dowódca jugosłowiańskich górskich oddziałów partyzanckich).
Włodzimierz Nechamkis2020.10.9 8:10
Cud stał się na oczach naszych! Cud prawdziwy! Nasz dobroczyńca i jedyny przyjaciel, Pan Prezydent Donald Trump został cudownie uzdrowiony w ciągu trzech dni. Modliłem się żarliwie do naszego świętego Jana Pawła II i to zapewne za jego wstawiennictwem miało miejsce to cudowne wydarzenie. Teraz będę modlił się do Papieża Polaka w intencji wygrania prze niego wyborów. Prawdziwi Polacy! Wspierajcie mnie w moich modlitwach!