Zbliża się jedna z OSTATNICH zmian czasu! - zdjęcie
16.03.19, 08:00Zdj. Pixabay, domena publiczna, CC0

Zbliża się jedna z OSTATNICH zmian czasu!

8

Zbliża się zmiana czasu zimowego na letni. Jak się okazuje, może to być jedna z ostatnich zmian w historii. Europosłowie z komisji transportu PE zaproponowali, aby zmiana czasu zniknęła ostatecznie w roku 2021. Państwa członkowskie UE powinny do tej pory wybrać czas letni lub zimowy, który obowiązywałby już przez cały rok. 

Państwa, które wybiorą czas letni ostatnią zmianę czasu odnotowaliby w marcu 2021 zaś państwa, które wybrałyby czas zimowy, jako obowiązujący, ostatni raz zegarki zmieniliby w czasie zmiany czasu w październiku 2021. Projekt poparło 23 europosłów, a przeciw niemu opowiedziało się 11. Propozycja trafi teraz na sesję plenarną Parlamentu Europejskiego, a ostateczną odpowiedź powinniśmy znać w marcu lub kwietniu b.r. 

W tym roku zegarki z godziny 2:00 na 3:00 przesuniemy w nocy z 30 na 31 marca. 

Zniesienie zmiany czasu planowane jest m.,in z powodu jej negatywnego wpływu na nasz organizm.

Aby uniknąć problemów, warto przygotować się do zmiany czasu, kładąc się wcześiej spać lub... odpoczywając i leniuchując w niedzielę. 

yenn/Fronda.pl

Komentarze (8):

JR2019.03.17 13:15
Próbuję też przekonać osoby, które są odpowiedzialne za wprowadzenie idiotycznej zabawy w udowadnianie, że nie jest się wielbłądem (w tym przypadku robotem). Apeluję też o zaprzestanie kolejnej idiotycznej zabawy w zakreślanie kwadratów. Jak do tej pory bez skutku. Czy to takie trudne, czy iloraz inteligencji nie pozwala osobom za to odpowiedzialnym na podjęcie takiej decyzji? Ciekawy jestem co sądzą na ten temat inni internauci?
JR2019.03.17 13:04
Czas obecny jest czasem słonecznym i on powinien pozostać czasem stałym, nie podlegającym zmianom. Tak było zawsze. Apeluję więc do tych, którzy mają więcej do powiedzenia ode mnie aby taką decyzję podjęli. Czas obecny to nie żaden czas zimowy. Ta nazwa tak się przyjęła tylko dlatego, że został wprowadzony tzw. czas letni.
Jack Em2019.03.16 21:08
To ostatnich zmian czasu jest kilka ...hmmm.
Kopka2019.03.16 19:53
Zmiana czasu nie jest taka zła. Pewnie zostanie u nas czas letni, żeby był taki sam jak w Europie. Zimą bedzie ciemno do 08.30. Jak dzieci maja wstawać i iść do szkoły po nocy? A latem czas letni jest przyjemny.
Auferetur Inferunt Insaniam2019.03.16 9:32
Tak napiszę, bo coś mi się wydaje, że na frądlu ludzie nie ogarniają tych zmian czasu. Po pierwsze to czas zimowy to ten standardowy czas strefowy. Więc pewnie do takiego wrócimy, aby obowiązywał przez cały rok. Jaki z nim problem? Podam mój osobisty przykład. Kiedyś pracowałem na etacie w firmie, która kończyła pracę o 16. Jestem z trójmiasta i jak było lato i ładna pogoda, to jechaliśmy po pracy na plażę. Można było jeszcze załapać z 1,5 godziny słońca i kąpieli. Po powrocie do czasu zimowego, będzie o godzinę mniej słońca i takie wypady stracą sens. Teraz jestem na swoim, ale też wolę mieć o godzinę dłuższy dzień i posiedzieć dłużej w ogrodzie. Taka zmiana może też być kosztowna dla gospodarki, bo ludzie będą wcześniej zwijać się z miejsc turystycznych i mniej wydadzą dudków. Ja tam chyba jestem za pozostawieniem zmian, albo ewentualnie za pozostawieniem czasu letniego. Co też nie jest idealne, bo czas letni w zimie też boli, ale nie chce mi się już pisać dlaczego.
JR2019.03.17 13:07
Podobnego wpisu i ja dokonałem, zresztą nie pierwszy raz. Czy uda si ę nam przekonać decydentów?
Auferetur Inferunt Insaniam2019.03.16 9:13
No nie wiem.... Ale jakby co, to ja głosuję za letnim, ale boję się, że zostanie zimowy...
Tomasz 2019.03.16 8:15
Nareszcie!!!