W czasie dzisiejszej audiencji ogólnej papież Franciszek zwrócił się do Polaków, zachęcają do dobrego przeżycia okresu Adwentu, który rozpocznie się już w najbliższą niedzielę.

Papież przypomniał, że w minioną niedzielę, na zakończenie roku liturgicznego była obchodzona uroczystość Chrystusa Króla. Franciszek wyraził pragnienie, aby uczyniła ona wierzących świadomymi, że właśnie Chrystus wyzwolił wszystkich spod władzy ciemności, aby włączyć ich do swojego Królestwa i uczynić wiarygodnymi świadkami zbawczej Prawdy.

Ojciec Święty życzył, aby Chrystus królujący z krzyża, umocnił nas w chwilach próby i cierpienia, otwierając serce każdego na nadzieję. Zwracając się do Polaków powiedział:

- „Pozdrawiam serdecznie wszystkich Polaków. Za kilka dni rozpocznie się okres Adwentu. Niech radosne oczekiwanie na przyjście Zbawiciela, który stał się człowiekiem podobnym do nas, napełni Wasze serca nadzieją i pokojem. Najświętsza Panna Maryja, Niepokalana, którą będziecie czcić w waszych kościołach, odprawiając Msze Święte Roratnie, niech Wam towarzyszy w drodze do Narodzenia Syna Bożego. Z serca Wam błogosławię.”

Krzysztof Ołdakowski SJ – Watykan/vaticannews.va