Zbigniew Ziobro: Premier Kopacz powinna stanąć przed Trybunałem Stanu! - zdjęcie
24.10.14, 13:04Zbigniew Ziobro (fot. archiwum)

Zbigniew Ziobro: Premier Kopacz powinna stanąć przed Trybunałem Stanu!

6

Zbigniew Ziobro, prezes Solidarnej Polski: Zgoda E. Kopacz na zmiany w pakiecie klimatyczno-energetycznym to nokaut dla polskiej gospodarki. Na decyzji pani premier stracą wszyscy Polacy, płacąc w przyszłości dwa razy wyższe rachunki za prąd. Straci polska gospodarka - gwałtowny wzrost kosztów produkcji spowoduje jej niekonkurencyjność (poprzeć wzrost cen energii). Stracą polscy pracownicy - eksperci szacują, że zaostrzenie pakietu klimatyczno-energetycznego spowoduje wzrost bezrobocia od 300 tysięcy do pół miliona osób.

Rzekome rekompensaty, jakimi chwali się premier Kopacz to przysłowiowe „ochłapy z pańskiego stołu”. Przy skromnych szacunkach Polska będzie musiała wydać na pakiet ok. 100 mld złotych, a pani premier chwali się rekompensatą 7,5 mld zł. Kto umie liczyć, niechaj liczy…

Najwięcej na zaostrzeniu pakietu skorzysta Gazprom i W. Putin, gdyż gwałtownie wzrośnie zapotrzebowanie na gaz. Zyskają też duże koncerny energetyczne, te, które postawiły na handel i produkcję energii z rosyjskiego gazu, jak np. niektóre koncerny niemieckie lub francuskie.

Premier E. Kopacz zawracała się niedawno do żon górników - „siadajcie dziewczyny” i zapewniała o obronie miejsc pracy na Śląsku. Tymczasem w Brukseli świadomie podjęła decyzję niszczącą perspektywy godnego życia tych kobiet i ich rodzin.

Kanclerz A. Merkel, nie mówiąc już o premier M. Thatcher, nigdy nie podjęłyby decyzji, które „uderzałaby” tak po kieszeni Niemców, czy Brytyjczyków. Tymczasem ta decyzja polskiej premier uderza w każdego Polaka i w tego biednego i bogatego, w biznesmena i rencistę. Dlatego jest tak skandaliczna. W polityce musi istnieć odpowiedzialność. Za fatalną w skutkach dla Polski decyzję, w przyszłej kadencji Parlamentu, Solidarna Polska będzie domagać się postawienia E. Kopacz przed Trybunałem Stanu.

MaR

Komentarze (6):

anonim2014.10.24 13:12
Cyt Dziś kochani zostaliście okradzeni z setek miliardów złotych. Ale ważniejsze są pierdoły, bo pani premier straciła by poparcie gdybyście za wiele o tym co się stało wiedzieli. Według NBP koszty pierwszego pakietu energetyczno-klimatycznego to 200 mld € czyli jakieś 850 mld złotych. Międzynarodowa Agencja Energii szacuje niemal identycznie -195 mld € czyli około 810 mld zł !!! Po 2030 dodatkowo koszty wytwarzania energii będą wyższe o 30 mld zł. rocznie. Czyli kolejne 600 mld zł do 2050 roku. I to jest tylko pierwszy pakiet energetyczno-klimatyczny. To co podpisała Kopacz to nawet 3 razy większe wydatki. Nasz rząd nawet tego nie policzył. Nigdzie się tymi danymi nie chwali. Po prostu gnojki nie wiedza co robią. Kopacz wywalczyła. 0,0002% rekompensaty. Cały ten pakiet to sposób aby zapewnić zbyt na niemieckie i francuskie technologie i zatrzymanie rozwoju gospodarczego w nowych krajów członkowskich UE. My wydamy SETKI MILIARDÓW na francuskie elektrownie atomowe, niemieckie turbiny wiatrowe i panele fotowoltaiczne! I koniecznie niemieckie-jak chińskie były tańsze to Niemcy wymusili wprowadzenie unijnych ceł na panele. Tak dbają o klimat. A najlepsze jest to, że w Niemczech Hans może sobie produkować 20% więcej CO2 niż Jan w Polsce. Tak nas chcą zatrzymać w rozwoju. Niech zejdą z emisją na osobę do poziomu Polski jak im tak na klimacie zależy. A najgorsze, że przez ten cały cyrk emisja CO2 praktycznie nie spadnie. Bo wystarczy przenieść produkcję do kraju gdzie nie ma limitów na emisję CO2 a gotowy produkt przywieść do UE. Ludzie tracą pracę, naród biednieje a do tego za WSZYSTKO musi płacić więcej. Czyli dzięki pakietowi mamy: -setki miliardów wydatków tylko pierwszy kosztować będzie 850 mld zł -wyższe koszty energii-a co za tym idzie wzrost cen wszystkich produktów - deindustrializację, przeniesienie produkcji za granicę, -wzrost bezrobocia-nie ma produkcji nie ma pracy - wszystko wyprodukowane w UE drożeje-staje się mniej konkurencyjne-maleje nasz eksport bo mamy ceny wyższe od konkurentów którzy się CO2 nie przejmują, -zyskuje stara 15 posiadająca nowoczesne technologie które i tak świat musi od nich kupić a dodatkowo wciska nam swoje OZE i atomówki za setki miliardów. Ten cały cyrk będzie nas kosztował więcej niż ochrona zdrowia, armia i budowa autostrad razem wzięte. Bez żaden debaty, bez myślenie pojechała i podpisała. Bo Merkel papier podsunęła. Tego się inaczej jak zdradą nazwać nie da!
anonim2014.10.24 13:17
Powinna odpowiedzieć, zadłużanie Polski na 500 mld zł, było PO mało, muszą jeszcze drenować przemysł i mieszkańców na wzroście cen za prąd i ogrzewanie.
anonim2014.10.24 14:21
@Existenz Doprawdy tylko Kaczyński? http://wyborcza.pl/1,76842,14195240,Kaczynski_i_Tusk_kloca_sie_o_pakiet_klimatyczny__Wyjasniamy_.html Ale to był początek i nie było do końca wiadomo jak to będzie wyglądać. Dzisiaj chyba nie było takich złudzeń i tym podpisem pani Premier zawiązała nam stryczek na szyji. Uważasz że to sukces?
anonim2014.10.24 15:06
ją na stosie spalić a nie przed skorumpowany sąd
anonim2014.10.24 15:16
@Existenz .."Krytycy Tuska przekonują, że już na etapie prac legislacyjnych konkretne przepisy pakietu można było znacznie lepiej przykroić pod potrzeby Polski i pod jej węglową specyfikę. Te zarzuty bywają grubo przesadzone, ale na pewno nie są zupełnie bezzasadne."... Zmuszasz mnie do przerzucania się cytatami.Skoro przychylna PO gazeta wyprowadza taką konkluzję to chyba Tusk nie był bez winy. Ale to historia.. GPW na doniesienia prasowe zareagowała dziś tak a jutro na wyliczenia ekonomistów zareaguje może odwrotnie. Ta instytucja działa raczej na krótkie dystanse, maksymalnie chyba na rok (od bilansu do bilansu). Czyli pozostał argument trzeci : jeżeli prawica uważa coś za sukces, to dla ciebie jest to klęska, a jeżeli za klęskę to uważasz to za nieomylny znak sukcesu. No cóż tym razem swój sukces odczujesz tak samo boleśnie w kieszeni jak ci co uważają to za klęskę :)
anonim2014.10.24 16:27
Powinna, choć żądanie zbędne, bo PIS i SP nie mają większości do skierowania premier Kopacz przed TS. Wyjątkowa postawa premier Kopacz mówić o "sukcesie", kiedy oszukała Polaków w niecały miesiąc mówiąc w ekspoze "nie będzie dodatkowych obciążeń dla Polaków", które wprowadziła, a jedynie je rozciągnęła w czasie z 6 lat (które chciał Tusk) na 16 lat. Rozłożone w czasie obciążenia są obciążeniami przypominam kłamczuszce Kopacz.