Zbigniew Ziobro o Falencie: To desperacja. Nie będzie ułaskawienia - zdjęcie
10.06.19, 11:30

Zbigniew Ziobro o Falencie: To desperacja. Nie będzie ułaskawienia

6

"To wyraz desperacji człowieka, który został skazany przez sąd prawomocnie. Prokuratura oskarżała pana Marka Falentę, kiedy byłem prokuratorem generalnym. Miał tysiąc okazji więcej, żeby powiedzieć, kto za nim stał" - mówi prokurator generalny Zbigniew Ziobro o sprawie Falenty.

Jak dodał minister sprawiedliwości, aresztowany "w desperacji wymyśla historie", bo łudzi się, że "uchroni to go przed odpowiedzialnością".

"Nie uchroni, dlatego że w Polsce prawo działa i będzie działać" - powiedział Ziobro.

Falenta wysłał niedawno trzeci wniosek o ułaskawienie. Zagroził, że jeżeli nie zostanie mu udzielone, powie, "kto za nim stał" w aferze podsłuchowej. Wymieniał tu nazwiska Jarosława Kaczyńskiego i Mariusza Kamińskiego oraz kilku dziennikarzy; twierdził też, że może doprowadzić do ujawnienia nowego nagrania, między innymi z udziałem Mateusza Morawieckiego.

"Jego wnioski kierowane do mnie wielokrotnie o to, by uruchomić proces ułaskawieniowy, zawsze traktowałem tak samo, czyli zostawiałem w szufladzie, dlatego że nie widziałem żadnych podstaw, żeby takie wnioski uwzględniać" - powiedział na to Ziobro.

Falencie nie wierzy nawet totalna opozycja. Bronisław Komorowski przyznał, że aresztowany "nie jest wiarygodny", choć jego zdaniem nie można też go "całkiem lekceważyć". Inni przedstawiciele opozycji, na przykład Andrzej Halicki i Tomasz Siemoniak, próbują rozgrywać sprawę politycznie. Halicki mówi o "związkach z Rosją", ale przyznaje, że Falenta chce "wymusić ułaskawienie".

Z kolei Tomasz Siemoniak stwierdził, że próba szantażu ze strony Falenty jest w istocie przestępstwem i prokuratura powinna wszcząć działania z urzędu. Stwierdził też, że minister Ziobro powinien "odnieść się do meritum sprawy".

bsw/onet.pl

Komentarze (6):

Polak Ateista Dumny Gej2019.06.10 11:55
Funkcjonariuszka TVPKorea, PiSowska szmata Holecka dostała małpiego rozumu na wizji. Zobaczcie jakie miny stroiła w wywiadzie z przedstawicielką opozycji. Kpina z widzów, kpina z pieniędzy podatników https://www.pudelek.pl/artykul/147687/danuta_holecka_kloci_sie_na_wizji_z_katarzyna_lubnauer_nie_jest_pani_wstyd_ze_pani_klamie/ # poważny program publicystyczny😂😂 # telewizja publiczna😂😂😂😂
Polak Wierzący Dumny Hetero2019.06.10 12:50
No jak ona mogła- przecież opozycję należy nosić na rękach, nie zadawać żadnych trudnych pytań, nie komentować, najlepiej w ogóle się nie odzywać i w pokorze wysłuchać jej światłych tez. A jeszcze "stroić miny"- to jest dopiero skandal. A ta pani Lubnauer tak pięknie min nie stroiła, że nic tylko do Nowoczesnej się zapisać.
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.10 11:55
ZERO, czy zrobiłeś już cokolwiek w sprawie obrońców kleropedofilów Jędraszewskiego i Głodzia? Kiedy prokuratura wkroczy do kurii i parafii?
krzysztof 54+2019.06.10 11:53
czemu ukrecilec sprawe igora Stachowiaka , zamordowanego na komeendzie we wroclawiu 2 lata temu .
Pan GO GO2019.06.10 11:53
Jeśli nie będzie ułaskawienia - to może sypnąć. Ale nie wie frajer, że to PiS-owi nie zaszkodzi - a nawet pomoże!!! Elektorat będzie bardzo dumny, dowiedziawszy się jak sprytnie PiS ograł platformę.
krzysztof 54+2019.06.10 11:55
beton ,pisowski kazga g uwierzy , sa juz zniewoleni