Zbigniew Kuźmiuk: Tusk wydał instrukcje opozycji- kłamać, podważać zaufanie do państwa, grać epidemią - zdjęcie
25.03.20, 08:05Fot. European People's Party via Flickr, CC BY 2.0

Zbigniew Kuźmiuk: Tusk wydał instrukcje opozycji- kłamać, podważać zaufanie do państwa, grać epidemią

130

1. W bardzo trudnych dla opozycji (w tym w szczególności dla Platformy) chwilach, wspierająca ją telewizja TVN, która sięga ciągle po pomoc wprawdzie już mocno zgranej persony (ale skoro nie ma lepszej) byłego premiera i przewodniczącego RE- Donalda Tuska.

Wywiady z nim od dawna przeprowadza ta sama dziennikarka Katarzyna Kolenda- Zalewska, która prawie dosłownie „spija z ust” mądrości wygłaszane przez Tuska, co jakiś czas przypominając jak są one cenne (wczoraj po kilkudziesięcio sekundowej przerwie w połączeniu internetowym, była uprzejma zauważyć, że już „stęskniliśmy za jego głosem”).

Nie ma więc w tych wywiadach trudnych pytań, ba nie ma nawet zwracania uwagi gdy kolejne odpowiedzi na pytania dobitnie pokazują, że mamy do czynienia z logicznymi sprzecznościami pomiędzy nimi, ba dziennikarka wręcz podprowadza rozmówcę ,żeby jeszcze mocniej „dowalił” obecnemu rządowi.

2. Tak było w poniedziałkowej „Kropce nad i” w TVN 24, program został wydłużony do pół godziny (z reguły trwa około 20 min), Tusk wygłaszał parominutowe tyrady tak naprawdę wydawał instrukcje opozycji: kłamać, podważać wiarygodność rządu i twardo się mu sprzeciwiać, grać pandemią koronawirusa na wszystkie możliwe sposoby.

On sam wypowiadał się według tego schematu, zaczął od kłamstwa, dopytywał dlaczego w Polsce nie ma masowych testów na koronawirusa, bo jego zdaniem w zachodniej Europie, wszędzie są.

Wprawdzie jego przykład przeczy tej tezie, Tusk odbywa bowiem w Brukseli 14 dniową kwarantannę ale ponieważ nie miał gorączki tylko inne symptomy choroby, odesłano go to domu bez robienia testu na koronawirusa (sam przyznaje że czeka w długiej kolejce, a mija już 11 dzień kwarantanny).

W Polsce do tej pory wykonano ponad 20 tys. testów, z tego ponad 800 dodatnich blisko 100 tys. testów znajduje się w szpitalach, testy są robione wszystkim tym, którzy mieli kontakt z osobą zakażoną i zgłaszają objawy choroby, a także osobom z grup ryzyka, a więc dokładnie tak jak zaleca Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).

3. Później było kilka wypowiedzi, których celem było podważanie zaufania do instytucji państwa, ze szczególnie mocnym sugestiami, że rząd niechybnie coś ukrywa przed obywatelami w sprawie pandemii koronawirusa.

Na konkretne pytanie czy tak rzeczywiście jest „bohater” Tusk jednak ucieka od odpowiedzi i mówi „kluczowe jest, żeby ludzie nie mieli takiego wrażenia” i dalej brnie w żądanie masowych testów.

Choć fachowcy w tej dziedzinie i w kraju i zagranicą dawno to żądanie zdyskredytowali do tego stopnia, że nawet kandydatka na prezydenta z Platformy, Małgorzata Kidawa-Błońska z niego się wycofała, a co sprawniejsi medialnie politycy tej partii pytani o to, gorąco zaprzeczają, że kiedykolwiek żądali masowych testów.

Później były sugestie jak to rządy w Budapeszcie i Warszawie idą w stronę pełzającej dyktatury, a społeczeństwa tych krajów dziwnie im ulegają, i wybierają te partie do samodzielnego rządzenia na kolejne kadencje.

To ostatnie spostrzeżenie jest szczególnie dziwne w przypadku Węgier, bo przecież Tusk to aktualny przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej, więc tolerowanie przez niego w jej szeregach, dążącego do dyktatury węgierskiego Fideszu, jest co najmniej zastanawiające.

4. Dalej Tusk snuje rozważania jak to opozycja w tym w szczególności Platforma jest jak to ujął „wyjątkowo lojalna wobec władzy PiS-u, mimo ,że ma o tej władzy jak najgorszą opinię”.

Jego zdaniem opozycja ma być twarda, sprzeciwiać się rządom PiS-u, domagać jak to ujął „razem naukowcami, lekarzami i ludźmi mediów”, przesunięcia terminu wyborów w związku z pandemią koronawirusa.

To ma być jego zdaniem nieustanna presja, różnych środowisk na władzę, przy użyciu wszystkich możliwych sposobów, nawet wywołania w kraju paniki, chaosu i podważania zaufania do rządzących.

Wprawdzie nie można zamykać szkół, galerii handlowych, restauracji, kin teatrów do maja, bo przecież „nie wiadomo jak będzie” ale wybory z 10 maja trzeba odłożyć, bo już teraz wiadomo, że nie można ich będzie przeprowadzić.

5. I to jest główny cel instrukcji przekazanej opozycji w tym w szczególności Platformie przez Donalda Tuska, kłamstwami, podważaniem zaufania do instytucji państwa, grą pandemią koronawirusa, wszelkimi możliwymi sposobami, doprowadzić do przełożenia terminu wyborów prezydenckich.

A gdyby się tak stało w wyniku wprowadzenia któregoś ze stanów nadzwyczajnych przewidzianych w Konstytucji RP, to zaczynamy od nowa, zgłaszając nowych kandydatów, bo przecież jest jasne jak słońce, że Małgorzata Kidawa-Błońska, to totalna porażka (być może takim kandydatem byłby teraz już sam Donald Tusk, który jak widać bardzo cierpi w wyniku widocznego zmarginalizowania).

Dla rządzących to powinien być jasny sygnał ,że na Platformę w najbliższych tygodniach nie ma co liczyć, będzie przeszkadzać, jątrzyć, buntować całą opozycję, bez względu na konsekwencje (na razie Lewica i PSL zachowują się jednak inaczej), trzeba działać bez nich, ratować zdrowie i życie Polaków, a także wspierać gospodarkę uchwalając i wprowadzając w życie „Tarczę antykryzysową”.

Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze (130):

konrad2020.04.21 1:30
Poprzednio PO cały czas bazowała na Tusku, lepszych tam nie mają. Ba, cała reszta to jedna wielka katastrofa. Oni są tego świadomi, dlatego stworzyli sobie koło ratunkowe w postaci Hołowni, który z ewangelizatora młodzieży nagle stał się wojującym antyklerykałem. Dobrze go podsumował red. Terlikowski.
magda2020.04.18 21:11
folksdojcze zawsze aktywni za pieniadze a co
Czes\\\\202aw2020.04.1 11:44
Na jaki adres przesłać tej funkcjonariuszce Kolendzie wiadro wazeliny?...
baron von kursk2020.04.1 15:23
Raczej Holeckiej
Mira2020.03.27 18:23
dla mnie to moralna szmata, od kiedy go zobaczyłam
darek 2020.03.26 8:11
myslę ze w koncu nalezalo by wprowadzic najlepiej stan wyjatkowy .zawiesic sejm senat i wsadzac do wiezienia takich cwaniakow z sianie defetyzmu i wszelakiej antypolskiej propagandy Mielibysci panstwo PIS w tym temacie napewno poparcie zwłaszcza ze w twkich chwiach polacy garną do tych co się nimi opiekują a nie wszczynaja zawieruche
Jolanta2020.03.25 23:49
Ten facet stacza się po równi pochyłej. Na własne życzenie i z własnego wyboru.
polacke2020.03.25 21:59
To jest zwykły niemiecki lokaj. Taka prawdziwa gnida dworska.
anonim2020.03.25 20:52
NATYCHMIAST CELA Z LITERKA N DLA TEGO TYPA
enK2020.03.25 20:16
Tyle pisania, co Tusk powiedział i ani jednego cytatu. Brawo!
Sylwester2020.03.25 19:34
Ludzie rozgarnięci wiedzą, że PIS doprowadził Polskę do ruiny. Wydali za poparcie wszystkie pieniądze, nie zostawiając NIC na czarną godzinę. A ta własnie nadeszła, padną firmy, ludzie nie będą mieli pracy. Państwo nie pomoże bo kasa jest pusta. Zastrzyki z UE nie pozwolą umrzeć z głodu. I to wszystko, poza tym będzie nędza jak za komuny.. Podziękujecie WSZYSCY wkrótce za to PISowi. Oni to wiedzą, dlatego chcą wyborów szybciutko, zanim otumanieni propagandą ludzie nie otworzą oczu.
Walter2020.03.25 19:02
Jeśli Łukasz Szumowski musi przekonywać Jarosława Kaczyńskiego, że wybory w maju oznaczają masowe zarażanie koronawirusem, to świadczy o szaleństwie chorego na władzę Prezesa PiS-u. Firmy zaczynają bankrutować, a na jesieni będą takich bankructw tysiące. Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński wiedzą, że w takiej sytuacji trudno będzie wygrać wybory prezydenckie. Dlatego chcą, żeby wybory odbyły się w terminach 10 i 24 maja, nawet kosztem masowych zarażeń. Jarosław Kaczyński jest zwykłym posłem i nie ponosi żadnej odpowiedzialności w związku z decyzjami dotyczącymi organizowania wyborów w maju. Rozsądek nakazywałby wyborcom, aby takie sytuacje nigdy więcej się nie zdarzały, dlatego nie powinni głosować na aktualnie rządzących. Władzę powinny przejąć osoby, dla których troska o zdrowie obywateli jest ważniejsza niż chęć utrzymania władzy. W najbliższych wyborach, niezależnie od tego, kiedy one zostaną przeprowadzone.
anonim2020.03.25 18:31
CELA Z LITRKA N DLA YEGO OSOBNIKA CALKOWICJE
polka2020.03.25 18:00
Podlosc tego typa rudego nie zna granic.a totalna i tak w koncu szlag trafi. sami sie zezra ze zlosci i niemocy!
PO to samo zło !2020.03.25 17:28
Czytajmy "Niebezpieczne związki Donalda Tuska" autorstwa Sumlińskiego .
ue2020.03.25 17:07
Oby tego szkopa dopadł koronaswirus
GIZD2020.03.25 15:43
DO ROBACZEK 2.0 Ten artykuł polecam wykuć na pamięć dziadziu ,dziadziu.
heinrich2020.03.25 15:38
Nie znam tej osobliwości, nie wiem kim jest i kogo reprezentuje.Taki ,taki nijaki.a szkoda. Miał swoje 5 minut i co wyszło wielkie....???
oliwa2020.03.25 15:30
a dowody klamliwe katopedofile maja? klamac, gwalcic i krasc, to sa zasady nazistow pedala k. i katopedofilskiej organizacji polskiej kk.
ads2020.03.25 15:04
W obłudzie i kłamaniu komuchy i potomkowie Targowicy pokroju Piotrowicza, Kryże, Aumillera czy Kaczyńskiego nie mają sobie równych. Głupcy to kupują.
Weichsel2020.03.25 15:03
Akurat w kłamstwie i hejtowaniu PiS nie ma sobie równych... pozatym idealnie niszczą gospodarkę i łupią Polaków. Afery, rekordowe nagrody, podczas gdy ubóstwo wg GUS rośnie a fabryki upadają jedna po drugiej.
eF2020.03.25 14:49
Propaganda... prawda jest taka, żenawet w tej sprawie rząd się skompromitował brakiem leków i środków higienicznych, zamykanie szpitali czy żenująca "tarcza antykryzysowa" obśmiana przez ekspertów - jak pomóc ludziom pokazały Węgry i Czechy.
Pat2020.03.25 14:38
Tusk wykonuje zlecenia BND i Berlina
anonim2020.03.25 14:27
Celne słowa Pana Tuska... rozsądni widzą, że PiS doprowadził ten kraj do ruiny,
realistka2020.03.25 14:21
Najgorszą i najniebezpieczniejszą zarazą jest i zawsze była PO Polskojęzyczni Obywatele ! Zawsze rujnowali Polskę , ludzie dlaczego wybraliście taką zarazę !!!!!!!!!!!!!!!!!!
eF2020.03.25 14:55
Prymitywni ludzie wszystko kupią...dobitnie widać to na twoim przykładzie.
realistka2020.03.25 22:33
Nie wszystko - na pewno nie kupią kłamstwa , obłudy , tchórzostwa , podłości i jeszcze mogłabym wymieniać . I pan Kuźmiuk nie musi mi tego mówić , to po prostu widać !!!!!!!!!!!!!
Bewq2020.03.25 14:21
Kuźmiuk znowu opowiada bajki... prawda jest aż tak bolesna?
Sonia2020.03.25 14:11
Nie życzę Tuskowi źle, mam tylko jedno pragnienie aby nie wtrącał się w sprawy Polski.Jako premier był nieudacznikiem i leniem.Nie ma pojęcia o rządzeniu państwem.On dobrze o tym wie .Niech sobie zarabia w tej Brukseli i nie wraca do Polski.
eF2020.03.25 15:00
Najwięksi nieudacznicy są w rządzie PiS... to ich (nie)rządy doprowadziły ten kraj do ruiny.
Sonia2020.03.25 17:15
Do jakiej ruiny ? ty się dobrze czujesz ?
wyborca2020.03.25 13:50
Piekło nie zamarzło, czeka na byłego PDT. i wywiadowczynię KK-Z
22020.03.25 13:21
Myślałem, że parlamentarzyści powinni umieć słuchać ze zrozumieniem.
STOPnaciągania Niemców,Polaków dziadka z Wermachtu2020.03.25 12:50
njuwz blues: w Brukseli aresztowano Bossa (pseudo Bąk z Zoppot) na wydany Europejski Nakaz aresztowania przez GERMANY
poPO=kurw... i zlodzieje=tusku2020.03.25 12:28
tusk spojrzyj w lustro!!! czy zastanawiałes sie RUDY WYLENIAŁY dlaczego masz parszywy ryj i usmiech debilissimusa?!!!
Bianka2020.03.25 11:47
Czytam te wasze komentarze i widzę ile jest nienawiści w wypowiedziach pisowców. Ale to pisowcy zarzucają opozycji nienawiść. To ciekawe. Wzięli przykład z góry czy ktoś ich poinstruował, że mają pluć jadem non stop, siać nienawiść, obrażać przeciwników. Są katolikami, wprawdzie teoretycznymi, ale jednak katolikami. Widać jaka to religia, po owocach ją poznajemy.
Grizzly2020.03.25 13:31
... od was mistrzów nienawiści bandyckiej wręcz - nauczyliśmy się - przypomnij sobie bydlaków pod krzyżem na Krakowskim Przedmieściu w 2010r., nie zapomnimy sk., chamy bolszewickie!
Sonia2020.03.25 14:01
Tu nie ma żadnych katolików,katolicy nie zajmują się hejterką.To wysyp gimbazy na forum, z uwagi na zamknięte szkoły.
Marek 2020.03.25 11:41
pewien pies ..ktory sprzedał sie rosji. w czasie walki pod przywodztwem Kosciuszki . lezał pod płotem nikt z rodziny go nie pochował taki był wstyd.
to koniec PO-przepraszam naród2020.03.25 11:36
boję się o Bąka z Zoppot - zielony chop z blokowiska, tygrysek dogania POwolną klempę
Marek2020.03.25 11:11
Kuźmiuk z ZSL nie spoczywa.
Randki kamerki pokazy skype!2020.03.25 10:04
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - www.lexlale.com.pl i wyszukaj mnie po niku: Kamka napisz do mnie i spotkajmy sie!
Glaudiusman2020.03.25 10:01
Te żałosne ale i zdradzieckie lewackie typki, nie trzymające ani poziomu ani pionu są pokazywane w zdradzieckich i gadzinowych mediach jako "autorytety" od wszystkiego. Tymczasem mają wielkie szczęście, że nie są przykuci łańcuchem za sprzeniewierzenia i kanty. I zamiast cieszyć się z darowanej wolności i trzymać głowę między kolanami, to oni plują jadem i zasmradzają atmosferę.
JR2020.03.25 9:37
Ja mam nadzieję, że prokuratura weźmie się za tego rudego łotra. Nie może ryży cham i zdrajca narodu polskiego być bezkarny! Tyle afer za jego zgodą miało miejsce w Polsce! Nie ma kary za to? Ja rozumiem, że sytuacja w Polsce i na świecie jest bardzo trudna, ale to nie oznacza, że przestępcy mogą być bezkarni. Życzę temu łotrowi aby natura go jak najszybciej wyeliminowała raz na zawsze. Tak aby Polacy nie musieli na tego drania i jego ryja patrzeć.
4\205cych2020.03.25 9:59
Nie zersaj sie. Co byś bez tej nienawiści począł, jakim byłbyś katolikiem? Tusk leje na ciebie.
tere2020.03.25 9:32
Kandydaci na prezydenta Krzysztof Bosak (38 l.) i Szymon Hołownia (44 l.) tłumaczą się w Fakcie ze swoich braków w wykształceniu. Obaj nie skończyli studiów
Mgorzata K.2020.03.25 9:26
Korona wirus,wirus korona cała PO wirusem nienawiści zarażona.
anonim2020.03.25 15:01
Widzę, że nie opanowałaś nawet prostej sztuki czytania... cóż, typowe dla wyborców PiS są mierne możliwości intelektualne.
Mirek2020.03.25 9:24
Tusk jest politykiem niemieckim . Zasada jest taka że jeżeli Niemiec mówi że w Polsce jest źle to znaczy ......że w Polsce jest dobrze !!! . Dlatego nie należy sobie tym typem zaprzątać głowy bo żaden Niemiec jeszcze Polsce dobrze nie życzył .
turkuć podjadek2020.03.25 9:22
jak widać POpier...onych , POj....nych lachociągów volkSSdojcza tfuSSka nie brakuje .....
emerytka2020.03.25 9:21
miziolek kolejny raz pokazala jak jest NIEWIRYGODNA,mowi o slowach ktorych nie wypowiedziano,UWAZAM ZE TO DYSKWLIFIKACJA KOMPLETNA jej jako dziennikarza!!jest dziennikarzem wspisujacym sie w opozycje ALE wszystko ma swoje granice,zebym ja byla wiarygodna polecam minela 8 rozmowa prowadzacego dziennikarza z kozinskim i z miziolek,OBEJRZYJCIE!!po koronawirusie NALEZY BEZWZGLEDNIE przejrzec zasoby prasy mediow elektronicznych NIE MOZE BYC TAK JAK BYLOw czasie pandemii!!ponadto wzorem niemieckim ZMNIEJSZYC PRASE ZAGRANICZNA a wspomoc NASZA POLSKA z ewentualnymi kilkoma 5 lacznie zzagranicy wiarygodnymi zroznicowanymi pogladami,lewackie bzdety niech produkuja u siebie niemcy ruskie,francuzi czy hiszpanie
Polak2020.03.25 9:21
Czy nie prawdopodobne jest myślenie, że gdyby teraz Polską rządzili Tusk wraz z kumplami to na polskich wysypiskach śmieci nie byłoby już miejsca na zmarłych w pandemii Polaków?
Polak2020.03.25 10:48
Bardziej prawdopodobnym jest myslenie że gdybysmy po 2015 mieli polski rząd to kraj nie byłby rozkradziony przez pisowską mafię, za to znacznie lepiej przygotowany do kryzysu.
Japa2020.03.26 13:03
To zalez kto myśli . Jak Tusk z Budka to o ho ho ho .
wyłupiaste oczy z maski gazowej z I wojny2020.03.25 9:18
widać wyrażnie że ten typek z Zoppot (ja, ja, Jawohl, Volkswagen GUT, Kartofeln mit Wurst) filtrów węglowych jak sprechen nie stosuje
do Was mówię kałchożnicy, lemingi,marksiści2020.03.25 9:12
świat się zmienił. Kiedyś to było Radio Erewań i nadawało z Moskwy. W dobie 8internetu ma filie: jedną w Brukseli z folksdojczem Bąkiem; drugie we Francji w Bretanii z nadającą starą polką Holland
anonim2020.03.25 11:40
I nic dla "prawdziwych Polaków". Oj biedni oni, nikt ich nie lubi.
Jack2020.03.25 9:10
Przeszedl szkołę u Put..na i przekazuje ją dalej!!!
Polak2020.03.25 9:08
Kuźmiuk jak zwykle odlatuje - teraz wydaje mu się że Tusk wydaje instrukcje dla PiS.
Sonia2020.03.25 13:49
Nikomu nic się nie wydaje.Tusk jak się nie wtrąci w sprawy obecnego rządu to jest chory.
Grizzly2020.03.25 9:08
Sztywny Pal Azji to lekarstwo na te gnidę szwabską!
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.03.25 9:03
Na szczęście każdy nie idiota widzi, że: - nie ma kampanii wyborczej - nie ma wieców - spotkań z wyborcami - debat wyborczych w mediach - plakatów/bilbordów/ulotek itp, itd Są jedynie wizyty, orędzia i wystąpienia i "działania" prezydenta Dudy. Każdy normalny widzi też co się obecnie dzieje i będzie działo w Polsce. Każdy interesuje się zupełnie czymś innym niż kandydaci na urząd prezydencki. Każdy normalny więc rozumie, że upieranie przed wprowadzeniem stanu wyjątkowego i przesunięciem wyborów to polityczna zbrodnia. Nie piszę nawet o aspekcie epidemiologicznym. PiS jak zawsze idzie po trupach do władzy. PRECZ Z DYKTATURA!!!
Precz z 🌈 zarazą!2020.03.25 9:27
Drobne uściślenie: I NIE BĘDZIE PARAD ZBOCZEŃCÓW = PEDAŁÓW!!! (Smutno ci, co?...)
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.03.25 18:39
Nikt nawet nie myśli o paradach równości w czasie epidemii. W przeciwieństwie do zboczeńców i pedałów z KK, którzy ciągle kombinują jak tu urządzić jakieś święta, pielgrzymki albo inne mysze, myszanki.
Tomasz Kopertnik Powiatowy2020.03.25 9:27
Jełop jesteś i tyle albo schozofrenik wtedy przepraszam.
Precz z 🌈 zarazą!2020.03.25 9:29
Drobne uściślenie do tej lewackiej tyrady: I NIE BĘDZIE TEŻ PARAD ZBOCZEŃCÓW!!! Może już na zawsze. (Smutno Ci, co?)
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.03.25 18:40
Nikt nawet nie myśli o paradach równości w czasie epidemii. W przeciwieństwie do zboczeńców i pedałów z KK, którzy ciągle kombinują jak tu urządzić jakieś święta, pielgrzymki albo inne mysze, myszanki, myszaneczki.
Sonik2020.03.25 9:46
Po jakich trupach ty bydlaku sowiecki
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.03.25 18:33
Po trupach Smoleńskich. Po samobójczych trupach dzieci LGBT Po trupach ofiar koronawirusa, poprzez nieinwestowanie a służbę zdrowia tylko +500m itp Po trupach wyborców, poprzez upieranie się przy wyborach w czasie epidemii.
Malgosia 2020.03.25 9:03
cały Donek :) zawsze nienawidził Polaków, nic się nie zmienia, brawo
anonim2020.03.25 11:37
Brawo, ze nienawidzil Polaków i nic sie nie zmienia? Też nienawidzę Polaków. Oczekuję braw.
Zygfryd2020.03.25 9:02
Mam nadzieje że trafi za kraty ta Niemiecka świnia a Trybunał Stanu który juz ma zasądzony( złodziejstwa w podatku Vat) bedzie zrealizowany , straszny człowiek zwykła niemiecka gnida i szkodnik Polski
empower2020.03.25 8:59
kuźmiuk to stary komuch psl-owski, kasztan i tyle. Masowe testy nie oznaczają testów dla każdego, tylko większości zgłaszających się do lek. A teraz porównaj dziadu fotki z Chin i Polski i zwróć uwagę na kombinezony. Tyle w temacie przygotowania szpitali.
AAAtomek2020.03.25 8:59
Ojej, Kuzmiuk się boi, że Państwo teoretyczne-klerykalne się rozsypie pod rządami komuchow z prwicy. Najlepiej zwalić wszystko na Tuska. Jesteście debilami komuchy z prawicy!
lex2020.03.25 10:45
Tusk to kanalia
jestem Szłapka i WUJ do tego2020.03.25 8:49
GHrete Korona trafiła - a ten zgrywus niemiecki; znowu kazał odkurzyć stary garnitur ze "ślubu kościelnego" , plackiem leży na posadzce, modli się po szwabsku i nadaje : tylko stan wojenny lub nadzwyczajny; znowu zgłoszenie kandydatów np. Michał Bą zgłasza Donalda Tuska i na Kuniu Mcenasie siwym wjazd do Wielkiego Pałacu
pistoleto2020.03.25 8:40
ten pies lokaj starej enerdówy angeli kesner powinien już dawno wisieć tusk to złodziej voksdojcz obrzydliwa kanalia antypolska
Bogo2020.03.25 8:39
Żadnych wyborów nie przesuwać bo i po co. Czy wyobrażacie sobie, że Prezydentem RP będzie " słodka idiotka" lub "tytygrysek" lub "pedałek" lub "niby katolik z TVN" bo ja sobie nie wyobrażam.
Wojciec2020.03.25 9:28
Jasne lepszy długopis który przyjmuje ślubowanie od PRL owskiego prokuratora i królowej etykiety Pawłowicz
Sonia2020.03.25 13:44
Oczywiście ,że lepszy.
Marcel2020.03.25 9:52
Pedałek jest w rowerze. Miłość i szacunek jest wiarą, nie pogarda i obrażanie.
anonim2020.03.25 11:36
Budyń mi się juz przejadł. Tygrysek jest spoko.
Sylwester2020.03.25 19:20
Tygrysek jest ok., lepszy na pewno od notariusza.
za rude włosy łonowe i do celi+2020.03.25 8:38
ABW lub TWorki
Saki Faki2020.03.25 8:53
Szumowskiego? Zgadza się.
anonim2020.03.25 11:35
Szumowskiego to nie choc on rudy, ale kwaczora i kłamczewskiego to jak nabardziej.
wolny kraj, wolny naród-WIARA i Ro0matyczność2020.03.25 8:36
dla Iwana , Heintza Bąka nie ma miejsca w Polsce
Izydor2020.03.25 8:28
1 Zaopatrzenie szpitali w maski I kombinezony jest tragiczne. Rząd na dodatek przespał wspólny unijny przetarg. Teraz jedyny nadzieja że UE wysłucha próśb Tuska. 2 Nie wykonujemy wystarczającej ilości testów bo procent testów z wynikiem dodatnim rośnie każdego dnia. 3 Jest coraz więcej doniesień o osobach zmarłych nie uwzględnionych w statystykach. 4 Socjopata z Żoliborza chce organizować wybory.
LUKA2020.03.25 8:52
masz chyba gładkie półkule mózgowe
anonim2020.03.25 8:54
Przecież to wszystko prawda. Tępy pisowski czopie. Myśl
Izydor2020.03.25 8:56
Wujaszku ależ Ty dowcipny. Ciotunia mówi że rosołek już gotowy. Idź się najedz a nie w internetach siedzisz
anonim2020.03.25 11:33
W który momencie napisał nieprawdę, pisowski smierdzielu.
Nemo2020.03.25 12:53
1. TVN wyprał ci mózg i kłamiesz. Z przetargów unijnych zrezygnowała oficjalnie Kopaczowa jako premier rządu POpaprańców ponad 5 lat temu. A uczestniczyły w nim państwa sygnatariusze ówczesnego porozumienia. 2. Znowu TVN i kłamstwa. Pozytywne wyniki testów rosną proporcjonalnie do do ilości osób przebywających na kwarantannie. 3. Jak ktoś wcześniej chorował na inne ciężkie choroby np. rak i niestety miał koronawirusa to jak zakwalifikować jago śmierć? 4. Socjopatami są Budka, Arłukowicz czy Kopacz którzy narażają posłów do przebywania w sejmie i i zbiorowych głosowań. A o przesunięciu wyborów pierniczą Ci, którzy w kolejkach i w ścisku masowo wykupują papier toaletowy w marketach.
Dam2020.03.25 13:48
Przez 5 lat PIS nie potrafił do znowu podejść do tych przetargów. Niekompetencja Kopacz nie usprawiedliwia niekompetencji PISu. A bronienie organizowania wyborów (do których pójdzie ogromna ilość starszych, schorowanych lub osłabionych ludzi) w czasie zaraz po przewidywanym przez modele apogeum zarażeń jest czynem tak haniebnym, że nie jestem w stanie go nazwać nez używania słów niecenzuralnych. Ale przynajmniej ZUS odsapnie, jak kilkadziesiąt % emerytów kopnie w kalendarz. Może taki jest plan Kaczyńskiego na naprawę systemu emerytalnego.
Izydor2020.03.25 15:36
1 Kłamiesz. Jest mowa o przetargach które zaczęły się w 2016 roku. Wtedy pisownia też olała przetarg na szczepionki. 2 Kłamiesz. Z każdym dniem odsetek pozytywnych wyników rośnie. 3 Bez koronawirusa by żyli. Wszystkie kraje takie zgony zaliczają do statystyk 4 Znowu kłamiesz. Na cztery wypowiedzi. Trzy kłamstwa i jedna bzdura. Jak na pisowczyka to i tak nieźle bo większość ma cztery na cztery.
jozef2020.03.25 8:27
Po tytule myślałem że Bodakowski, a to jednak Kuźmiuk.
stop idiotom2020.03.25 17:29
Jak zwykle , zle myślałeś .
Lotem po koronowiry2020.03.25 8:21
Mam pytanie do frondelków. Czy w ramach akcji Lotem do Domu samoloty wystartowały już po kolejna dostawę koronowirusów ze zmywaków z Europy Zachodniej ? Macie może jakieś informacje o świeżej dostawie ?
Bolek sikał do kropielnicy (a mógł nasrać).2020.03.25 8:48
Jesteś typowa menda lewacka. To za Tuska emigrowali do tych zachodnich zmywaków. Gdyby teraz Rząd nie wysyłał samolotów po Polaków, to byś jęczał, że ich olał. Tak źle i tak niedobrze. A gdyby "rządził" PO + PSL = ex PZPR, to by mieli wszystko w nosie i wzorem Zachody byłyby setki zmarłych. Zresztą co tu durniowi tłumaczyć.
Lotem po koronowirusy2020.03.25 9:17
Toczenie piany, która z wciekłości kapie ci na buty rozumiem, że jednak będzie swieża dostawa koronowirusów w ramach akcji Lot do Domu ? Aaaaa teraz wszytko jasne dlaczego Szumowski przewiduje 10 tys. zakażonych.
Bolek sikał do kropielnicy (a mógł nasrać).2020.03.25 9:23
"swieża dostawa koronowirusów". Jasne: zaraz po wylądowaniu wypuszczają ich swobodnie na miasto. Nawet temperatury nie zmierzą, bo wszystkie termometry ukradł kot prezesa. Tak przynajmniej ujawniło dziennikarskie śledztwo TVN + Wyborcza.
Lotem po koronowirusy2020.03.25 9:42
Wypuszczą na miasto ? Nie no sąkże znowu. Oni przecież zgodnie z deklarcjami rządu udadzą się na kwarantannę, czyli po prostu wsiądą po wyladowaniu w Polsce do komunikacji publicznej: autobusów, pociagów i pojadą w Polskę kichając i prychając po drodze do domów na tą udaczną kwarantannę. Częśc może nawet umrze w domu. Wówczas dowiemy się z bełkotu pseudomedycznego, tak jak w ostatnim takim przypadku, że u trupa nie stwierdzono przesłanek epidemiologicznych więc nie potrzebna jest sekcja i ustalenie czy kobieta w udacznej kwarantannie zmarła z powodu zakażenia koronowirusem. No tak, ale najważniejsze, że będą mieli zmierzoną temperaturke na lotnisku, na którym wylegną dziesiątkami tysiący. Lot do Domu to niewątpliwie sukces. Tak trzymać, a zaoszczędzicie na 13 i 14 emeryturze. Może nawet o to chodzi.
Lotem po koronowirusy2020.03.25 10:01
I co rządowy włazidupcu nie masz już nic do powiedzenia o zwózce koronowirusów w ramach akcji Lot do Domu
dudacz musi wygrać2020.03.25 11:27
14 emeryturę odwołano, odwołaja też 13, oczywiście nie w tym roku choc kto wie. Nie będzie podniesienia najniższej pensji i pensji w ogóle. To dopiero początek oszczędzania. Dobierają sie też do funduszu gwarantowanych świadczeń pracowniczych. Jeszcze 3 lata temu bylo w tym funduszu 4 mld, teraz jest zaledwie kilkaset milionów. PiS wydał te pieniądze na jakieś plusy. Następne będzie pincet plus. I dlatego tak PiS walczy o wybory 10 maja. Po wygranych wyborach, zabiora ludziom to co dali. Ale bedzie fajnie. Dlatego chcę aby Duda wygrał. Zobaczymy jak sobie poradzą z gospodarka po koronawirusie. heheheheh
Japa2020.03.25 14:29
A Ty ,,furgaczu do wirusa " zrozumiałeś o czym ,,Bolek sikał (.....) " pisze ?
Precz z 🌈 zarazą!2020.03.25 8:21
Dziwi kogoś taka "instrukcja"? Gdyby powiedział coś uczciwego i rzetelnego, to byłaby sensacja! A tak w swoim znanym stylu. Niereformowalny, przegrany pseudopolityk. Pogubił się. Zarządzanie partią, która dostał jako nagrodę pocieszenia do Merkelowej, już go nudzi? Po się tu wtrąca?
BÓG JEST - JS2020.03.25 8:17
To jest AGENT ! AGENT ! AGENT ! Kolaborant naszych fałszywych przyjaciół. Nie można mu po raz drugi zaufać ani jego byłej partii bo Polska ZNIKNIE ! Pozdrawiam
Nina2020.03.25 9:31
Tusk to TW Oscar państwa niemieckiego.Współpracował by Polskę zniszczyc i dac za długi jako kolonię niemcom.
BÓG JEST - JS2020.03.25 9:42
Tak ! To taki Gniewosz z Dalewic. Pozdrawiam
anonim2020.03.25 11:18
Żyło by nam sie lepiej gdybyśmy należeli do Niemiec, a tak to bieda w Polsce i złodziejskie rządy pislamu.
BÓG JEST - JS2020.03.25 11:43
I ty myślisz, że to jest mądre ? Niemcy NIGDY nie były naszym przyjacielem i nie myśl, że teraz jest inaczej. Pozdr.
MaxFiend2020.03.25 8:16
Widać pisowski zarząd, PAD'a i Kaczyńskiego obleciał strach, że przez własną nieudolność nie dadzą sobie rady z epidemią i zaczynają pluć na innych i obarczać ich swoimi niepowodzeniami :-D
Przejechany na pasach przez Biedronia ciężarny gej2020.03.25 8:24
Aleś błysnął intelektem! Jeśli opozycja ma w odwodzie takich głupków, to PIS i PAD mogą się skutecznie zająć prawdziwymi problemami Polaków.
anonim2020.03.25 11:16
PiSdzielcy to rzeczywiście tytani intelektu. hehehehe Taki Suski to powinien nagrodę Nobla dostać ze znajomości matematyki i historii. PAD powinien mu buty czyścić, hehehe bo gada duzo i o niczym, a Suski jak cos powie to choc pośmiać sie można.
zdumiony głupotą śmiecia2020.03.25 8:49
kto takie głupawe gów.a jak ty płodzi?
empower2020.03.25 9:03
twoja matka
LUKA2020.03.25 8:50
ty niedouczony palancie
xxxxxxxxxx2020.03.25 8:53
W d upie byłeś ....
batiuszka s matuszkoj2020.03.25 13:38
Biedulko, tyle obelg na ciebie spada. O, mój ty biedny bojowniku , nawet Róża Luxemburg, ba! sama Nadjeżda Krupska do pięt ci nie dorasta. Na barykady, walcz , walcz Maxie na frondzie, bo i co innego mógłbyś robić. Jest fronda, a nie front. Tam byś się wykazał, co?
Polak2020.03.25 8:15
Widać Polacy wola rządy faszystów niż złodziei, oszustów, zdrajców i konfidentów hitlerowsko-brukselskich!!!!!
Polak2020.03.25 9:09
Przecież w tej chwili masz rządy złodziei, oszustów, zdrajców i konfidentów moskiewskich.
.....2020.03.25 9:24
koronawirus ci padł na łeb
Nina2020.03.25 9:27
To Tusk ściskał się z Putinem i żółwiki przebijał, PIS nie ma nic wspólnego z Rosją. Posłowie N,która jest w partii KO Budki to są rusccy pachołki. Ich założyciel był wychowywany w wojskowym tajnym ośrodku pod Moskwą gdzie pracowali jego rodzice. Zacznij się uczyć, a nie pisać kłamstwa. Chyba,że robisz to celowo bo jesteś wrogiem Polski i prawdziwych Polaków, ale wówczas zmień nick.
anonim2020.03.25 11:13
Kłamiesz, wciąz kłamiesz coraz bardziej.
Japa2020.03.25 14:17
Jestem z Tobą . Nie bo nie , A o co chodzi?
w2020.03.25 12:19
te ruskie trolle są coraz bezczelniejsze, powinny podpisywać się po prostu i bez udawania - Rusek
Alojzy Cedzidło2020.03.25 14:14
No i mamy dwóch ,,Polaków " Jeden biedroniowaty , widzi w Polsce faszyzm . Drugi rzady złodziei , oszóstów zdrajcow i konfidentów moskiewskich.I badz tu madry Z tym ,,biedroniowatym" to mam wątpliwości do mojego odbioru tego wpisu . Wygląda mi to również jak ocena idioctwa tego ,,rowerowego " zera .
Olej2020.03.25 8:09
Łotr !!!!!!!!!!!!!
anonim2020.03.25 9:50
Ten kaszubsko-pruski wypłodek to wyjątkowo obskurna figura. Kiedy wreszcie dosięgnie go Cela+?
tomasz2020.03.25 14:51
Olej twój komentarz a właściwie jego brak świadczy o tym że nie masz nic do powiedzenia . Gdybyś był mądrzejszy a nie głupi to byś skomentował tą tragedię . Poza tym świadczy to jeszcze o tym że pochodzisz z PO czyli partii niemieckiej a ta zrobi wszystko żeby zniszczyć Polaków i podporządkować Niemcom i Rosji pod względem gospodarczym. Ale na twoje nieszczęście twoich idoli z Niemiec spotkała dużo gorsza kara . To pokłosie sprowadzania arabów i innej zarazy. I ta sprowadziła na nas tę chorobę i przy okazji na Niemców . Ta lekcja może nauczy tych niemieckich tępaków rozumu że nie sprowadza się tych arabskich brudasów . Którzy oprócz chorób sprowadzają zarazę bowiem się nie myją - śmierdzą . Mam nadzieję że przeczytasz ty i inni . I pójdziecie po rozum do głowy nie będziecie popierać niemieckiego zła PO i Tuska .