12.07.19, 08:30(fot. flickr/PiS)

Zbigniew Kuźmiuk: PiS zapewnia spokój i rozwój. Opozycja proponuje skrajne emocje

1. W poprzednim tygodniu odbyła się 3-dniowa Konwencja programowa Zjednoczonej Prawicy w Katowicach, podczas której miało miejsce 16 paneli tematycznych na sali plenarnej i aż 70 paneli poświęconych problemom szczegółowym, w których głos zabrało blisko 500 panelistów i ekspertów, a słuchaczami było około 10 tysięcy uczestników. 

Teraz dorobek tej konferencji jest analizowany i na jego podstawie będzie budowany program wyborczy na następną kadencję, a jego publiczna prezentacja nastąpi na przełomie sierpnia i września. 

W warstwie ideowej program będzie oparty na tym, który powstał w 2014 roku i jest realizowany w tej kadencji, w warstwie praktycznej priorytetami o czym mówił w Katowicach premier Mateusz Morawiecki będą: ochrona zdrowia, edukacja, ochrona środowiska, restrukturyzacja energetyki, oraz realizacja wielkich inwestycji o charakterze wręcz cywilizacyjnym takich jak: CPK, przekop Mierzei Wiślanej, Baltic Pipe, tunel podmorski do Świnoujścia, czy Via Carpatia. 

Podsumowując ten Kongres prezes Jarosław Kaczyński mówił, „że na następną kadencję, oczywiście jeżeli wyborcy powierzą nam władzę ,Prawo i Sprawiedliwość, proponuje: spokój, stabilizację, rozwój oraz konsekwentne dzielenie się owocami wzrostu gospodarczego ze wszystkimi grupami społecznymi, z kolei opozycja, szczególnie tzw. totalna, brak programu i kreowanie skrajnych emocji w społeczeństwie. 

2. Rzeczywiście jeżeli przyjrzeć się działalności opozycji to jakiś czas temu ta spod znaku Koalicji Obywatelskiej ( już bez PSL-u), powołała sztab wyborczy na czele którego stanęli ludzie, którzy odnieśli sukcesy w wyborach do Parlamentu Europejskiego ( Brejza, Arłukowicz). 

Po jakimś czasie ogłoszono, że tym razem Koalicja Obywatelska stawia na kampanię bezpośrednią i jej liderzy zakasawszy rękawy (dosłownie), ruszyli w teren na spotkania z wyborcami.  

I prawie natychmiast nastąpiło twarde zderzenie z rzeczywistością, np. w Węgrowie sztab uznał ( po podpowiedziach lokalnych działaczy Platformy), że należy się udać do sklepu, który prowadzi człowiek od lat popierający Prawo i Sprawiedliwość i z nim rozmawiać, jednak okazało się, że pomylono człowieka i europoseł Arłukowicz „zaczepił” klienta wychodzącego ze sklepu. 

Zapytany o popieranie PiS-u, człowiek odpowiedział ,żeby pytający go nie denerwowali, na to cała ekipa Platformy towarzysząca Arłukowiczowi ,zaniosła się śmiechem, a film sztab umieścił w internecie. 

Chyba ku zaskoczeniu PR-owców Platformy, film spotkał się z miażdżącą reakcja internautów, powszechnie uznano, że strategią Platformy jest kpienie ze zwykłych ludzi i wprawdzie wieczorem pokazano filmik, w którym ten sam człowiek tłumaczy, że nie czuje się urażony porannym incydentem ale „mleko się rozlało”. 

3. W internecie jest co najmniej kilkanaście innych filmików pokazujących spotkania czołowych polityków Koalicji Obywatelskiej, na których widać, że nie radzą sobie w bezpośrednich kontaktach z wyborcami, ponieważ ci pytają o program ale tego programu nie ma. 

Wprawdzie w najbliższą niedzielę ma się odbyć Konwencja programowa KO ale trudno sobie wyobrazić wspólny program Platformy, Nowoczesnej, Inicjatywy dla Polski Barbary Nowackiej i partii Zielonych, ponieważ w wielu publicznych wypowiedziach czołowych działaczy tych ugrupowań, aż roi się od sprzeczności. 

Zjednoczona Prawica proponuje więc na następne 4 lata spokój, stabilizację , rozwój i sprawiedliwe dzielenie się owocami wzrostu gospodarczego ze wszystkimi grupami społecznymi, natomiast jak pokazują ostatnie dni, totalna opozycja stawia na brak programu i podkręcanie emocji.

Zbigniew Kuźmiuk/salon24.pl

Komentarze

lolek kremowka2019.07.12 16:25
socjotechnika
satan2019.07.12 11:00
Myślę że Kuźmiuk rano bierze kąpiel w wazelinie, a potem rusza z takimi wypocinami do Jarka. Dobry Towarzysz
wacula2019.07.12 10:44
Choć Prawo i Sprawiedliwość na każdym kroku chwali się zrealizowanymi obietnicami wyborczymi przedstawiając je jako argument przemawiający za ich wiarygodnością w kampanii wyborczej do samorządu, to jest jedna obietnica, która choć formalnie została spełniona, to faktycznie okazała się gigantyczną klapą. Co gorsza, gdy przeanalizować kluczowe programy rządowe, które PiS oznacza jako swoje “wielkie sukcesy”, to okazuje się, że udały się przede wszystkim te polegające na rozdawaniu publicznych pieniędzy,potworne zadłużenie które ciągle trwa i rośnie i o tym jest CISZA w tv itd .KTO TO ZAPŁACI .Wałęsa już nie ubłaga umożenia jak kiedyś.?
cyborg o2019.07.12 10:08
frondko nie pisz glupot ze to g jest prawica , wprowadza sanacje socjalistyczna odcieniu brunatnym
ciekawy2019.07.12 8:53
Kużmiuk reprezentuje jedno CAŁKOWITE TOTALNE CZOPKOSTWO!!!!! Czy trybut z diety europosła to nie wszystko ? Trzeba jeszcze raz w tygpdniu wysmażyćlaurkę wiernopoddańczą
Stanislaw2019.07.12 8:45
Opozycje w demokracji, które działają nie na zasadzie kontroli działań rządu, lecz tych, którzy wszystko zaprzeczają, są ZAKAŁĄ demokracji. Społeczeństwa wystawiane na nieustanne negacje, tracą rozeznanie i ulegają destrukcji! Bierzcie to pod uwagę, prawodawcy! Nie niszczcie narodu!
Sebastian Lorenc2019.07.12 8:59
Sugeruje Pan nie zatrudnianie opozycji? To może jeszcze zaświadczenie o popieraniu Partii przy przyjęciu na studia?
Sebastian Lorenc2019.07.12 9:01
Oj przepraszam. Przeczytałam "pracodawcy" mój błąd.
Tomek2019.07.12 8:40
Pytanie jakim kosztem ten spokój uzyskamy. Bo jeśli dzięki podpisaniu cyrografu szkockiemu rytowi Masonerii to ten spokój długo nie potrwa. PiS idzie tą samą drogą co Piłsudski - skumali się z rytem szkockim, aby walczyć z politykami zaprzedanymi rytowi francuskiemu. A oba ryty sa zarządzane z City of London. Apeluje o powołanie partii prawdziwie katolickiej i patriotycznej, dla której Panem będzie Jezus Chrystus a nie tacy czy inni sojusznicy.
cyborg o2019.07.12 10:12
masz racje ale korytko magdalenkowe nie chce zadnych zmian , ale i tak przyjda dni ze z kwikiem beda odrywani od zlobu jak ich wczesniejsza partia siostrzana , pis to spadkobierca sanacji siepacza pilsudskiego .
AgitaNasiuna2019.07.12 10:17
Proszę zażywać przepisane przez lekarza psychotropy bo znów się chłopcy z kaftanem pojawią u drzwi.
JONASIK2019.07.12 8:36
Departament Stanu USA uznaje Białoruś za jedno z najbezpieczniejszych dla amerykańskich turystów państw świata....