Zatrzymano podejrzanego o profanację obrazów w Kalwarii Pacławskiej  - zdjęcie
04.01.14, 14:35Kalwaria Pacławska (fot. Fronda.pl)

Zatrzymano podejrzanego o profanację obrazów w Kalwarii Pacławskiej

9

O profanacji dwóch obrazów, które znajdowały się w kaplicach obok Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej pisaliśmy na Fronda.pl TUTAJ.

"Wczoraj wieczorem nastąpił przełom w powszechnie bulwersującej sprawie jaką była profanacja obrazu i kapliczek w Kalwarii Pacławskiej koło Przemyśla. Policjanci zatrzymali 19-letniego mężczyznę, mieszkańca jednej spod przemyskich miejscowości, który przyznał się iż kilka dni temu, że dokonał tejże profanacji. Mężczyzna nie był w stanie racjonalnie wytłumaczyć powodów swojego zachowania. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Policja przeszukała dom w którym mieszka. Były tam fragmenty rynny prawdopodobnie oderwanej z jednej z kapliczek. Sprawdzamy czy ten człowiek dopuścił się tego sam, czy miał wspólników" - mówił w rozmowie z Radiem Maryja kom. Paweł Międlar, rzecznik podkarpackiej policji.

19-latek usłyszał zarzut znieważenia obiektu kultu religijnego. Chłopak przyznał się do profanacji kapliczek i obrazów. Nie podał jednak motywów swojego działania. Grozi mu kara dwóch lat więzienia.

W niedzielę, jak poinformował o. Piotr Reizner, gwardian klasztoru Franciszkanów i kustosz sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej, po wszystkich Mszach św. w sanktuarium odprawiane będą nabożeństwa przebłagalne przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.

MBW/Radio Maryja

Komentarze (9):

anonim2014.01.4 16:05
Opublikować nazwisko i wizerunek tego lewaka.
anonim2014.01.4 16:07
Poprzez profanowanie cudownego obrazu poswięconego Matce Boskiej ubliża się samek MB i jej wyznawcom. Czy tak trudno to zrozumieć.
anonim2014.01.4 16:29
@Lewy_buc "Jestem przeciwny niszczeniu dzieł sztuki. Wszystkich bez wyjątku. Ale z drugiej strony nie rozumiem na czym polega sens tych "nabożeństw przebłagalnych". Aby zrozumiec nalezy zasiegnac o troche wiedzy-msza ekspiacyjncie ale widze że cię to i tak nie obchodzi.Wiedza nie boli.
anonim2014.01.4 17:08
Gówniarz nasaczony jadem nienawiści Palikotowej iwytwórn!i
anonim2014.01.4 18:00
Jak szum medialny opadnie prokuratura umorzy postępowanie jak w przypadku podpalaczy zabytkowego, drewnianego kościółka w Ptaszkowej k. Nowego Sącza.Łatwiejsi do namierzenia ci co oblewają farbą pomniki chwały oręża Armii Czerwonej. A może tylko nie mają możnych obrońców?
anonim2014.01.4 18:06
@Domejko "Ondraszek1 to tak jak ty," Świetny twój komentarz!Jestem dumny z ciebiue.
anonim2014.01.4 18:30
@Domejko "Nie gniewaj się". Ja nienawidze nienawidzić!Gniew to zdrowy ludzki odruch.Bóg też był często zagniewany na ludzkie głupoty . Tak że nie pisz prędzej jak myślisz!
anonim2014.01.4 20:15
Ciekawi mnie czy były odprawiane nabożeństwa przebłagalne po wykonaniu pokazu mody w warszawskim kościele. Tam oprócz profanacji doszło do zgorszenia ponieważ maczali w tym palce sami duchowni.
anonim2014.01.4 20:22
@oscylator "Ciekawi mnie czy były odprawiane..." Leniu !Zatelefonuj tam!