08.12.16, 15:59Fot. publicdomainpictures

Z Top-listy najbogatszych wprost do aresztu...

Policja dokonała aresztowania jednego z najbogatszych Polaków – znajdował się do niedawna na 84 miejscu listy tygodnika „Wprost”. Wszystko jednak wskazuje na to, że duża część majątku Romualda Ś. Pochodziła z nielegalnych źródeł.

Romuald Ś. miał dokonać oszustw na horrendalną kwotę 80 milionów złotych. Poza nim zatrzymanych zostało trzech innych członków kierownictwa Polskiego Centrum Zdrowia. Romuald Ś. ma postawione zarzuty udziału w przestępczości zorganizowanej, oszustwo na 80 milionów PLN, a także ogłoszenie upadłości ze szkodą dla wierzycieli.

Aż 600 osób może być poszkodowanych przez działania Romualda Ś. i reszty zatrzymanych. Chodzi o osoby, które posiadały obligacje Polskiego Centrum Zdrowia, które notowane było na NewConnect. PCZ należało z kolei do Polskiego Holdingu Medycznego PCZ. Było to 10 podmiotów, które prowadziły 17 przedsiębiorstw leczniczych, cztery szpitale, sanatoria, sześć przychodni, pogotowie ratunkowe, laboratorium diagnostyczne , 3 apteki i wreszcie hurtownię medyczną. W 2015 ogłoszono upadłość.

dam/telewizjarepublika.pl,Fronda.pl