Zarządzenie marszałek ws. wyborów opublikowane w Dzienniku Ustaw. Oficjalnie rusza kampania wyborcza - zdjęcie
03.06.20, 17:35Fot. via: Wikipedia CC 3.0

Zarządzenie marszałek ws. wyborów opublikowane w Dzienniku Ustaw. Oficjalnie rusza kampania wyborcza

10

Dziś popołudniu w Dzienniku Ustaw zostało opublikowane postanowienie marszałek Sejmu Elżbiety Witek ws. zarządzenia wyborów prezydenckich na 29. czerwca wraz z obowiązującym kalendarzem wyborczym. Oznacza to, że oficjalnie rusza kampania wyborcza.

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zarządziła wybory prezydenckie na niedzielę 28. czerwca. Zgodnie z opublikowanym właśnie przez PKW kalendarzem wyborczym, do 5. czerwca na rejestrację swoich komitetów wyborczych mają czas nowi kandydaci. Do tego dnia o swoim uczestnictwie w wyborach PKW muszą zawiadomić też komitety zarejestrowane przed wyborami, które miały odbyć się 10. maja. Natomiast do 10. czerwca nowi kandydaci muszą zebrać wymagane 100 tys. podpisów poparcia.

Wyborcy, chcący oddać głos w formie korespondencyjnej w kraju, muszę zgłosić to komisarzowi wyborczemu do 16. czerwca. Do 13. czerwca czas na zgłoszenie chęci korespondencyjnego oddania głosu konsulowi mają Polacy głosujący za granicą.

PKW ma też czas do 21. czerwca na wydanie uchwały o organizacji na terenie gminy lub jej części wyłącznie korespondencyjnego głosowania, jeżeli będzie tego wymagała sytuacja epidemiczna.

Zgodnie z kalendarzem wyborczym, kampania potrwa do 26. czerwca. Głosowanie odbędzie się 28. czerwca w godzinach 7:00 – 21:00.

kak/Dziennik Ustaw

Komentarze (10):

Foster2020.06.3 18:51
Razi mnie pisownia "21.czerwca". Kto go zrobił redaktorem ?
Pika2020.06.3 22:47
Foster? A gdzie tak pisze?
Zobacz co nowego2020.06.3 18:44
Zobacz co nowego leci w kinach poczytaj info o nowościach. Odetchnij już od od tego wirusa! https://filmvod.pl/
matis892020.06.3 17:57
Dziękuje PISowi i PO że jednak zmieniliście zdanie i pozwolicie Polakom na wybory tylko po co ten dodatek korespondencyjny do kantowania. Kto będzie bardziej zarażał, ci co pójdą do urny czy ci co wybiorą korespondencyjnie ?????? Kto POPIS ???????
Piotr Nowak2020.06.3 17:50
DRODZY WYBORCY ZP ! Mamy jeszcze trochę czasu do wyborów prezadenckich z przyczyn dobrze wszystkim znanych. Wykorzystajmy ten okres w celu powiększenia liczby, zwolenników dla naszego Pana Prezydenta Andrzeja Dudy. Policzmy najpierw ilu nas jest w oparciu o wybory parlamentarne 2019: Uprawnionych do głosowqnia w Polsce : 30 MLN osób. Głosujących w wyborach parlamentarnych 2019 : 61.74 % , tj. 18,5 MLN osób. Niegłosujących : 11,5 MLN osób. Przyjmując, że połowa z tych niegłosujących nie jest w stanie z różnych względów głosować, to 5 -6 MLN ludzi pozostała w domach. Naszym celem w uświadamianiu prawdy, wyjaśnieniu i naświetleniu sytuacji powinne być dwie grupy ludzi. Pierwszą z nich, to niezdecydowani. W niemal każdym sondażu, grupa ok. 10% ankietowanych to niezdecydowani, i właśnie tym ludziom należy pomóc gdzie szukać prawdy która jest przecież oczywista i namacalna, tłumaczyć różnice między dobrem a złem, i pokazać im jaka przyszłość ich czeka pod różnymi opcjami politycznymi. W przeciwnym razie, albo zrezygnują z głosowania, albo wybiorą fałszywą opcję ! Drugą grupą potancjalnych wyborców to około 5 MLN ludzi, którzy biorą udział w wyborach od czasu do czasu, lub wogóle nie brali dotąd udziału. Tutaj nie wystarczy powiedzieć: „Nie świrujcie – idźcie na wybory !” Wszystko w naszych rękach dla dobra naszej umiłowanej Ojczyzny i Pana Prezydenta Andrzeja Dudy .
Piotr Nowak2020.06.3 19:36
Co to jest ZP? Złodziejska Pseudoprawica?
Pika2020.06.3 22:44
Piotrze Nowak! A kto to jest N...P...? To jest taki Nepek, który głupio pyta i jeszcze głupiej sam sobie odpowiada! Widać że , byle co zjada i byle co pisze ! hahaha!
katolicka kretynizacja polski 2020.06.3 17:47
Przecież wszystkie dotychczasowe podpisy innych kandydatów były zebrane przed publikacją ogłoszenia. Na jakiej podstawie podpisy jednych które zostały zebrane wcześniej sa wazne a innych nie?
fdf2020.06.3 17:46
Trzaskowskiego powinni poprzeć: Lech Wałęsa , Rostkowski (tego od piniędzy nima), Tusk (nie wiadomo od czego) .
Bizon2020.06.3 17:44
Polacy to naród potrafiący i chcący pomagać innym. Pomagajmy finansowo i rzeczowo tam gdzie jest głód i niesprawiedliwość, ale przestańmy nastawiać nasze głowy, i poświęcać naszą krew i nasze życie ! Przestańmy pomagać tak, jak roboliśmy to w przeszłości: ratować Wiedeń przed islamistami, pomagać Szwedom rabować Polskę, zapraszać obcych do zaborów naszego Państwa, zdobywać Monte Casino, walczyć i ginąć za wolność Anglików, Francuzów, Norwegów, czy Holendrów. Przestańmy pomagać Niemcom w zbiorach szparagów i sprzątaniem ich kraju ! Przestańmy do cholery !!! Bo nadszedł już najwyższy czas byśmy wreszcie pomogli sobie !!! Nie wzywam was Polacy do osadzania kos na sztorc czy nasadzania bagnetów na broń, ale wzywam was do wzięcia udziału w wyborach, żeby za pomocą kart wyborczych, pomóc nam samym wybrać ludzi zaufanych, mądrych, uczciwych, prawdomównych i kompetentnych by nami rządzili !!! samym wybrać człowieka zaufanego, mądrego, uczciwego, prawdomównego i kompetentnego na głowę naszego Państwa !!!