Zapraszamy na premierę książki ks. prof. Jerzego Szymika - zdjęcie
20.11.18, 12:50

Zapraszamy na premierę książki ks. prof. Jerzego Szymika

Premiera książki ks. prof. Jerzego Szymika

„Zachwyt i inne skutki wiary” – pod takim tytułem ukazała się nowa książka ks. prof. Jerzego Szymika – wybitnego teologa i dogmatyka, a zarazem znakomitego poety. Zapraszamy na spotkanie z Autorem, które odbędzie się 26 listopada na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Ksi. Prof. Jerzy Szymik to nie tylko niezwykle ceniony wykładowca akademicki – profesor Uniwersytetu Śląskiego. To także dobrze znany i wielokrotnie nagradzany autor ponad 60 książek naukowych, poetyckich i eseistycznych. – Książki i tomiki poetyckie księdza Jerzego Szymika od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem i z miejsca stają się wydarzeniem intelektualnym. Dlatego, tym bardziej cieszymy się, że autor swoją najnowszą publikację zechciał wydać w Teologii Politycznej – mówi Krzysztof Wojciechowski z redakcji Teologii Politycznej.

Na najnowszą książkę ks. Szymika, zatytułowaną „Zachwyt i inne skutki wiary”, składają różne formy literackie. Czytelnik znajdzie w niej zarówno przenikliwe eseje na temat współczesnej kultury i duchowości, wywiady przeprowadzone z autorem, jego nowe wiersze, jak również rozważania modlitewne. – Duchowny nie wzbrania się też przed dzieleniem się z odbiorcą swoimi przemyśleniami na temat spraw społecznych i politycznych – zawsze jednak starając się odczytywać je w kluczu katolickiej ortodoksji – mówi Mikołaj Marczak, redaktor książki ks. prof. Jerzego Szymika.

Katowickiej premierze książki towarzyszyć będzie debata. W dyskusji udział wezmą:

➤ ks. dr Tomasz Jaklewicz (Gość Niedzielny);
➤ red. Alina Petrowa-Wasilewicz (Katolicka Agencja Informacyjna);
➤ ks. prof. Jerzy Szymik (autor książki, Uniwersytet Śląski);
➤ ks. prof. Arkadiusz Wuwer (Uniwersytet Śląski) – prowadzenie.

Spotkanie odbędzie się w najbliższy poniedziałek – 26 listopada – na Uniwersytecie Śląskim w auli Wydziału Teologicznego przy ul. Jordana 18. Początek o godzinie 18.00.

Wydarzenie na Facebooku: https://bit.ly/2Q5LIA4