Zamiast nawracania - dialog. Nowe dyrektorium Watykanu. Humanistyczni heretycy pokonali Jana Pawła II? - zdjęcie
29.06.20, 12:40Fot. via Pixabay

Zamiast nawracania - dialog. Nowe dyrektorium Watykanu. Humanistyczni heretycy pokonali Jana Pawła II?

26

„Tak jak w złych, starych czasach humanistycznej katechezy, która zaczęła się po Soborze Watykańskim II, nacisk niemal wyłącznie pada na ludzkie doświadczenie – świat cyfrowy, naukę, bioetykę, ekologię, imigrantów – bez wspominania cudu Trójcy Przenajświętszej i przy prawie braku wzmianki o Ewangelii naszego Pana czy nawet wzmianki Jego najświętszego imienia” – komentuje nowe watykańskie dyrektorium o katechizacji Nick Donnely, popularny w Wielkiej Brytanii katolicki komentator, a także katecheta.

Donnely stwierdził też, że „oficjalna prezentacja dyrektorium wydaje się ludzkie doświadczenie stanowić sędzią i ostatecznym arbitrem Bożego objawienia. Jeśli tak przedstawia się samo dyrektorium, jest to zaiste diabelskie”.

Nowe Dyrektorium ogólne o katechizacji zostało opublikowane przez Watykan w miniony czwartek. Na konferencji prasowej przedstawił je abp Rino Fisichella, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji. W komunikacie „Vatican News” zwraca uwagę podkreślenie, że „ekumenizm i dialog międzyreligijny z judaizmem i islamem są specjalnymi obszarami katechezy. Katecheza musi zachęcać do pragnienia jedności, aby stała się prawdziwym narzędziem ewangelizacji”.

Nowe dyrektorium także „Wzywa do dialogu, który zwalcza antysemityzm i promuje pokój i sprawiedliwość z judaizmem” oraz „nakłania wiernych do unikania powierzchownych generalizacji, aby rozwijać dialog z islamem”. Abp Fisichella stwierdził na konferencji, że katecheza jest blisko powiązana z ewangelizacją „i nie może być od niej oddzielona”. „Ale – jak pisze dziennikarz „Church Militant” – zamiast podkreślić pilną potrzebę nawrócenia niewierzących, dyrektorium uwypukla wezwanie papieża Franciszka do głębokiego nawrócenia ekologicznego”.

Donnelly, komentując prezentację dyrektorium, zastrzegł się, że dopiero pełna lektura pozowali ocenić faktyczną jego treść: „Jednak oficjalne oświadczenia wywołują u mnie wielki niepokój, że humanistyczni heretycy w końcu pokonali papieża Jana Pawła II”. Poza tym „nie wspominają one o skrusze, nie wspominają o osobistym nawróceniu. Mówią jedynie o nawróceniu ekologicznym”.

jjf/ChurchMilitant.com. vaticannews.va

Komentarze (26):

Anonim2020.06.29 19:15
Chyba tego właśnie należało się spodziewać, wszak Papież Franciszek wraz z Rabinem Skórką na przyjście Mesjasza dopiero czekają, są w trakcie przygotowywania terenu, jak sami twierdzą.
John2020.06.29 16:54
No to z allahem będzie czwórca święta.
Małgorzata2020.06.29 16:49
Jak wiadomo J.P.II UPARCIE głosił, że nie ma odwrotu od POSTANOWIEŃ II SOBORU WATYKAŃSKIEGO . Nadto należy domniemywać , że jako WIELKI FILOZOF , ROMANTYK i uczestnik tej REWOLUCJI w Kościele nie miał świadomości , że "każda rewolucja pożera swoje dzieci." Co każe ze zdziwieniem i smutkiem powątpiewać o ROZTROPNOŚCI i asystencji Ducha Świętego. Nadto, jak także wiadomo ci HUMANISTYCZNI HERETYCY BYLI W GRONIE BLISKICH RZYJACIÓŁ Kard, Wojtyły. Zaś jako już Papież przwracał im urzędy w Watykanie dokonując rehabilitacji.
Wojtek2020.06.30 9:42
Jan Paweł II wyrósł w tradycyjnej liturgii, składał przysięgę antymodernistyczną, a skończył zwalczaniem tradycji, całowaniem koranu, zapraszaniem niewiernych do Asyżu, głoszeniem ekumenizmu zamiast nawracania, wzywał do dialogu, pisał mądre encykliki. Tak był tym i podróżami zajęty, że nie dostrzegł pedofilii w Kościele (Dzięki ci kard. Dziwiszu), opustoszenia seminariów, upadku zakonów. Może z wielkim bólem musimy spojrzeć inaczej na "naszego papieża", może on na tą świętość nie całkiem zasłużył. Ale w porównaniu do obecnego papieża ma prawo być widziany jako wielki, bo jeszcze pilnował sakramentów. Mam do JPII wielki żal o arcybiskupa Lefebvre, bo to chyba on będzie kiedyś słusznie wyniesiony na ołtarze za obronę tradycji. Episkopat polski jest słaby, zdemoralizowany, bez wiary. Boże, daj nam to przetrwać, nasz Kościół jest w rękach złoczyńców.
Tomek2020.06.29 16:19
Na czym ma polegać dialog? Czy na tym, że ty mi dasz czerwone korale, a ja dam tobie w zamian niebieskie? Za dużo kombinowania, a za mało modlitw do Ducha Św. o roztropność.
N2020.06.29 18:19
Cóż, nie chcecie dialogu, to ludzie nie będą z wami dyskutowali.
Anonim2020.06.29 14:07
Zakaz nawracania rozumiem, ale czemu Dekalog? Przecież katolicyzm jak i współczesny świat stoją w jawnej sprzeczności z Dekalogiem. Katolicy nie świętują soboty, a wielu z nich w soboty pracuje nawet, Dekalog nakazuje świętowanie soboty. Katolicy czczą święte obrazy, rzeźby, wizerunki, noszą medaliki z wizerunkami świętych, a Dekalog tego zakazuje. Dekalog zakazuje pożądania rzeczy bliźniego swego, a współczesny konsumpcjonizm wymusza chęć posiadania takich samych albo lepszych dóbr niż ma na przykład sąsiad. Ten pęd za nowością i posiadaniem tego co inni jest obecnie motorem światowej gospodarki i technicznego rozwoju.
Jan Radziszewski2020.06.29 15:23
żydzie anonimie odpowiedz mi czy wiesz od kiedy Katolicy nie świętują żydowskich szabatów? od samego zarania dziejów KK bo KK zaczął się od Zesłania Ducha św . NIE w SZABAT tylko w ten sam dzień w Którym Pan i Bóg /J 20,28) "Słowo Wcielone" Jezus Mesjasz Pański tj Chrystus Zmartwychwstał jak Pierwszy z tych co pomarli. tzn żaden żydek jak zdechł raz to i odtąd umarły był tzn pogrzebany w grobie a Jego dusza albo w PIEKLE Na zawsze albo w tzw pokucie czasowej czyśćcu albo na tzw łonie Abrahama tj miejscu oczekiwanie na Odkupienie nie wprowadził do NIEBA czyli jak duraku parchu żydowski widzisz świętowanie szabatu nie jest zasługujące aby W NIEBIE Z BOGIEM Być Dlatego świętujące szabat żydy tzn podkreślam "zbawione" u bram Piekła pokutują do Końca świata - bo te inne w PIEKLE tj raju ich cezara /J 19,15 ) są i tam pewnie trafisz i ty mędrkujący żydzie aby wielbić Lucyfera /Iz 14,12-15 Sura ) żydowskiego cezara zw w ST Wężem /Rdz 3,1 nn) a w NT Apokalipsie Czerwonym Smokiem /Ap 12,3 nn)
Po 11 nie bądź OBOJĘTNY2020.06.29 13:32
Eeee tam. Miękkkkkie buły. Porządne kościoły nawracają mieczem, gwałtami i torturami.
Jan Radziszewski2020.06.29 15:28
a co ciebie tak jak piszesz Katolicy zgwałcili? ha ha jakby tak było Ha ha tobyś nie pisał na forum fronda swoich żydowskich mądrości Ha ha !!
Olej2020.06.29 13:30
Trwanie w Ewangelii i Panu Jezusie, trwanie w Dekalogu, jest ostateczną odpowiedzią na dylematy współczesności i ludzkie namiętności.
mariusz2020.06.29 13:12
Pan Jezus nie NAWRACAŁ, a NAUCZAŁ!!!
jery2020.06.29 13:20
(17): Odtąd począł Jezus nauczać i mówić: Nawracajcie się, albowiem bliskie jest królestwo niebieskie. [Biblia Tysiąclecia V, Mt 4]
mariusz2020.06.29 14:02
Korzystasz chyba z najgorszego tłumaczenia Biblii, a poza tym zainteresuj się czym jest prozelityzm.
Jan Radziszewski2020.06.29 15:31
kolejny parch swoje tzw żydowskie mądrości głosi " Co może Ewangelia nie jest wezwaniem do nawrócenia!?
mariusz2020.06.29 16:33
Parchu jeden odniosłem się do tytułu jakbyś nie zauważył.
Maria Błaszczyk2020.06.29 13:11
<<Nowe dyrektorium także „Wzywa do dialogu, który zwalcza antysemityzm i promuje pokój i sprawiedliwość z judaizmem” oraz „nakłania wiernych do unikania powierzchownych generalizacji, aby rozwijać dialog z islamem”>> No więc jaka jest alternatywa? Wiecie, zaprzyjaźniona jestem z dwiema uchodźczymi rodzinami z Iraku. Są to Ormianie, którzy wyjechali w związku z tym, że dominujący w Iraku muzułmanie postanowili nie prowadzić dialogu z chrześcijanami, tylko ich nawracać. Takimi dość tradycyjnymi metodami, np. dziecko w jednej z tych rodzin ma bardzo poważne blizny pooparzeniowe po tym, jak próbowano ich nawracać metodą podpalenia im domu w nocy. Tego chcecie, czy może jednak lepiej będziemy "humanistycznymi heretykami" i damy ludziom żyć, jak chcą? Bo te tradycyjne metody nie są fajne. Swoją drogą, znamienne wydaje mi się zobrazowanie tego tekstu tym posagiem Piotra Apostoła z mieczem. Bo nie wiem, czy pamiętacie, ale Chrystus wcale się nie ucieszył tą aktywnością Piotra, miecz kazał mu schować, a szkody naprawił. Może to jednak do czegoś zobowiązuje?
Felek2020.06.29 13:07
Zaraz, zaraz, a czy Jan Pawel II nie słynął przypadkiem z dialogu pomiędzy różnymi religiami i kulturami? To on rozpoczął przecież słynne pielgrzymki do synagog i meczetów aby starać się jednać a nie dzielić. Po za tym co to za idiotyzm starać się nawracać żyda czy muzułmanina na swoją wiarę? To tak jak by splunąć im w twarz im powiedzieć; "Wasz Bóg jest gorszy, nasz jest lepszy, wy bładzicie a my jesteśmy oświeceni."
Jan Radziszewski2020.06.29 15:36
felek kolejny żyd swoje tzw mądrości głosi - żydowskie nasienie wiesz gdzie idą w najlepszym razie żydzi i muzułmanie ? do czyśćca u bram piekła gdzie diabły ich piekielną lawą w mordę rzucaną na Prawdę Ewangelii nawracają
Felek2020.06.29 15:59
Jan Radziszewski, masz jakieś dowody na to? Zdjęcia filmy? Czy tylko swoje wodze wyobrazni?
Jan Radziszewski2020.06.29 16:20
+„nie odmawiaj. Moja córko, dziś pójdziesz że Mną w ciemną posiadłość Mojego wroga, aby zobaczyć, jak cierpią te dusze które Mnie odrzuciły. - Jezu, czy one są na zawsze zgubione?! - Te w piekle, tak. Inne, w czyśćcu, (bliskim – u bram piekła) są ocalone przeze Mnie i przez Moich umiłowanych, którzy wynagradzają i czynią pokutę. Nie bój się, ponieważ Moje Światło chroni cię i Ja jestem z tobą. Znalazłam się pod ziemią. To przypominało podziemną pieczarę, mroczną, oświetloną jedynie przez ogień. Było wilgotno, a ziemia lepiła się do stóp jak nieprzyjemne, czarne błoto. Widziałam wiele dusz w rzędzie. Były one przywiązane i jedynie ich głowy były widoczne: twarze w agonii. Panował ogłuszający hałas, jakby maszyn przy pracy, połączony z wieloma wrzaskami, biciem młotów i rozdzierającymi krzykami. Przed tymi głowami stał ktoś z ręką wyciągniętą i napełnioną lawą, chlapiąc nią twarze nabrzmiałe z powodu oparzeń. Zrozumiałam, że to był szatan. Nagle zauważył naszą obecność. Odwrócił się krzycząc: „Popatrzcie na nią” Splunął na ziemię z obrzydzeniem i wściekłością. „Nędzny robak. Popatrzcie na nią!” Za naszych dni mamy nawet robaki przychodzące wysysać nam krew. Idź i (…)” Rzucił przekleństwo. Powiedział mi: „Popatrz!” I rzucił jeszcze raz lawą w te twarze. Usłyszałam jak krzyczeli: „Pozwól nam umrzeć!” szatan, szatan który miał wygląd szaleńca błyskającego wściekłością, krzyknął: „Stworzenia ziemi, posłuchajcie mnie: do mnie przyjdziecie!” Pomyślałam, że pomimo tych gróźb, byłoby szaleństwem wyobrazić sobie, że na końcu on zwycięży. - (…) - Chodź, wyjdźmy z stąd. Chcę abyś zapisała to wszystko. Podyktuję ci. Bądź blisko Mnie, umiłowana Chcę, aby Moje dzieci zrozumiały, że dusze istnieją i że diabeł jest rzeczywistością. Nie jest mitem nic, co zostało napisane w Moich Świętych Pismach Szatan istnieje i dąży do tego, aby zgubić wasze dusze. Cierpię widząc was uśpionych i nieświadomych jego istnienia. Przychodzę dać wam ostrzeżenia, znaki, ale ilu z was będzie czytać Moje ostrzeżenia, jak czarodziejskie baśnie? Umiłowana, Ja jestem waszym Zbawicielem, nie zaprzeczajcie Mojemu Słowu. Powróćcie do Mnie i odczujcie niepokoje Miłości, jaką mam do was. Dlaczego, dlaczego tak się spieszycie, aby rzucić się do stóp szatana? O przyjdźcie! Wy, którzy już we Mnie nie wierzycie; przyjdźcie wy wszyscy, którzy Mnie opuściliście! Przyjdźcie i zobaczcie, ponieważ teraz jest czas słuchania. Wy wszyscy, którzy ranicie Moją Duszę, wstańcie, ożyjcie i zobaczcie Moje Światło. Nie bójcie się Mnie, Ja wam przebaczę, wezmę wasze grzechy i Moja Krew je obmyje. Usprawiedliwię wasze słabości i przebaczę wam. Przyjdźcie nasycić się Rosą Cnoty, która odnowi wasze dusze idące prosto na zatracenie. Przychodzę was szukać, przychodzę szukać Moich zagubionych owiec. Czyż ja Dobry Pasterz, będę obojętnie patrzył na wasze zagubienie
f232020.06.29 13:05
Bez przesady, JP2 ukrywał zbrodnie więc to żadem autorytet. To dobra zmiana.
Jan Radziszewski2020.06.29 15:46
wkrótce j 23 zobaczysz jak jakoby sprawiedliwy parch żydowski Sekielski ścigający występki KK i Jana Pawła II zdechnie 10.10.2020 + co może nie dobra data NA śMIERć dla żyda?
mariusz2020.06.29 16:32
Jaka chorobie ciebie toczy?
OLI2020.06.29 12:58
Co za dziadostwo...
Apel2020.06.29 12:56
Koniec świata.