Żakowski mocno krytykuje PO i Komorowskiego - zdjęcie
25.05.15, 14:11

Żakowski mocno krytykuje PO i Komorowskiego

9

Dziennikach Jacek Żakowski nie może już wytrzymać i miażdży ludzi PO, Komorowskiego. Bronisław Komorowski i PO nie zmobilizowali swoich wyborców. - Przyrost frekwencji był za niski. Tam nie została wykonana robota pozytywna - komentował w Poranku Radia TOK FM. Według Żakowskiego Komorowski robił "histeryczne ruchy", natomiast Duda, "może składał nieodpowiedzialne obietnice, ale zobaczcie, co Komorowski wyprawiał". 

- Wymiana elity rządzącej jest fundamentem systemu demokratycznego. Ona się po prostu dokonuje - podkreślał publicysta. 
 
Na pytanie: Czy PO utraciła słuch społeczny?, Żakowski odpowiada: "Nie chodzi o słuch społeczny. Miesiąc temu pisałem o tym, jak daleko poszła alienacja władzy. Jak do nas ludzie władzy mówią z zewnątrz, jakby przylecieli z kosmosu. Hasło: "Bliżej ludzi" to doskonałe hasło dla kandydata Marsjan. Jak ludzie mówią "Bliżej ludzi", to znaczy, że im się w głowach pomieszało. Ta zewnętrzność władzy, że "władza dostarcza coś Polkom i Polakom", nie sobie. Nie "my musimy", nie "my się staramy".
 
A jeszcze nie tak dawno Żakowski posypywał lukrem politykę zgody, wolności i miłości Komorowskiego i PO. Czas zmian naprawdę nadszedł. Idzie nowe!
 
mm/TOK FM

Komentarze (9):

anonim2015.05.25 14:15
Morze ciemnoty to o mnie?
anonim2015.05.25 14:38
Niezwykle miło jest być ciemnotą, gdy się widzi, jak ta ciemnota jest skuteczna i zadufanych bałwanów zrzuca ze stołków :))
anonim2015.05.25 15:01
Jasne, ''idzie nowe'' bo się jakiś zydokomuch wkurzył że socjaliści to jeszcze nie neolewica. To pokolenie musi wymrzeć bo mówi językiem w którym nie da się powiedzieć prawdy. Nowe to przyjdzie jak zaczniecie mówić po ludzku, bez marksizmów, psychologizmów i socjologizmów.
anonim2015.05.25 17:02
następny szczur
anonim2015.05.25 17:07
Niegdyś PiS zostało odsunięte od władzy m. in. dzięki temu, że udało się narzucić retorykę "PiS to obciach". Teraz coraz częściej widzę, że wśród młodych ludzi "PO to obciach". I to może być gwóźdź do trumny PO, bo ta partia nie ma tak wiernego elektoratu jak PiS, który lojalnie wytrwa nawet mimo wielu porażek.
anonim2015.05.25 20:34
A gdzieś pan był, Żakowski, jak larum grali? Trzeba to było powiedzieć, ale nie miesiąc temu, jak już każdy widział, że PO idzie na dno, tylko dwa lata temu, cztery, gdy odbywały się festiwale nienawiści do PiS, wyborców, itd. To wtedy nastąpiło oddzielenie od normalnego człowieka, nie przez ostatnie 10 dni.
anonim2015.05.25 20:39
stary komuch już nie mogę się na jego zakazaną gębę patrzeć
anonim2015.05.25 22:07
Ja jak jadę rowerem, to przyjemnie jedzie się z wiatrem. Pod wietr, to nie jest przyjemna jazda. Widać, J Żakowski doświadczenie rowerowe umiejętnie przenosi na politykę. Ciekawe jak u nas przeżywają zimę kameleony? Muszę zapytać Pana Jacka. Zapewne doskonale wie i odpowie.
anonim2015.05.25 23:34
Proszę nie dziwić się, i nie wytykać zmienności poglądów Jackowi Żakowskiemu - z pewnością nic się nie zmieniło, i nadal wyznaje te same antypolskie poglądy co dawniej. Proszę zrozumieć dynamikę kampanii wyborczej - z całą pewnością, Żakowski bardzo, bardzo liczył na zwycięstwo prezydenta Komorowskiego. Więc w trakcie kampanii nie pisnął ani słówkiem krytyki, bo nie chciał osłabiać swojego kandydata. Z całą pewnością gdyby np. pan Terlikowski miał jakieś zastrzeżenia do działań Andrzeja Dudy (a może i ma, kto wie), to też wypowiadałby się na ten temat dopiero w sytuacji gdzie Andrzej Duda przegrał, a nie w trakcie kampanii. To chyba normalne.