Zakonnica porównuje miłość homoseksualną do sakramentu - zdjęcie
19.01.14, 18:07Teresa Forcades (fot.Archiwum Frondy)

Zakonnica porównuje miłość homoseksualną do sakramentu

47

S. Teresa Forcades OSB, katalońska benedyktynka, udzieliła wywiadu hiszpańskiemu Pikara Magazine. Odpowiadała między innymi na pytania dotyczące aborcji i homoseksualizmu.

„Myślę, że to ewidentne pogwałcenie prawa do samookreślenia kobiety, gdy państwo wymaga od niej, by stała się matką... Sądzę, że kobieta, która zaszła w ciążę, choć tego nie chciała, a nawet w wyniku użycia przemocy, nadal może doświadczyć tej ciąży jako czegoś pozytywnego. Popieram jednak legalizację aborcji, jeżeli płód jest w takim stadium rozwoju, w którym nie utrzymałby się jeszcze sam przy życiu”.

„Może istnieć matka, dla której ma sens urodzenie i wychowywanie dziecka z ciężkim upośledzeniem, o którym wiadomo, że niebawem umrze... Myślę, że każda istota jest obrazem Boga i chciałabym, by świat akceptował [takie dziecko]. Jednak to jest to, w co ja wierzę i nie mogę powiedzieć innej kobiecie: ‘chcę, by państwo zmusiło cię do tego, co ja uważam za słuszne’”.

Zakonnica nawiązała też do nauki, według której celem małżeństwa jest płodzenie dzieci.

„Myślę, że miłość homoseksualna jest całkowicie zrozumiała dla Kościoła, bo posiada to, co jest podstawowe: nie ma tu płodzenia dzieci, ale jest intymność otwarta na międzyludzki związek, która zawiera szacunek dla integralności drugiego człowieka. Dwoje ludzi, którzy kochają się nawzajem, pożądają się nawzajem i nawzajem się szanują – daje świadetwo. To jest sakrament, widzialny znak – tak jak chrzest – który mówi: ‘ta istota jest akceptowana w tej społeczności tak jak każda inna’. Teologia trynitarna uczy, że wszystkie sakramenty są wcieleniem Bożej miłości. Bóg Ojciec, Syn i Duch święty są różni, ale nie są komplementarni. Miłość nie jest koniecznością; nie zdarza się wówczas, gdy ja cię potrzebuję, bo czegoś mi brak. Nie może być utylitarystycznej miłości”.

Zakonnica, pomimo głoszenia tak sprzecznych z nauką Kościoła poglądów, wciąż cieszy się swobodą wypowiedzi. W 1997 roku wstąpiła do zakonu św. Benedykta w Montserrat. W 2009 otrzymała doktorat z teologii. Obecnie wykłada „teologię queer” w Berlinie.

Pac/protectthepope/iglesiadescalza

Komentarze (47):

anonim2014.01.19 18:23
"Apologeta" 2, wiesz Ty co to słowo "totalitaryzm"? Po Twojej wypowiedzi coś czuje, że niezbyt. Kobieta zgadzając się śluby wieczyste w zakonie tym samym ślubowała jedność z Kościołem, jeśli zaczyna zrywać tą jedność popierają/propagując dewiację, zaburzenia tożsamości, grzech etc. to musi ponieść określone konsekwencje. Ludzie....pycha i zapatrzenie naprawde prowadzi do slepoty. Więcej dobrej woli!
anonim2014.01.19 18:24
Okazuje się, że "będąc w pełnej łączności" można wygadywać koszmarne brednie, urągające nauce Kościoła, pod warunkiem, że prowadzi to do rozkładu wiary, "otwarcia na świat" i jego błędy oraz zmierza się w kierunku obłędnej protestantyzacji i judeizacji myślenia. Broń Boże tylko nie może nikt nawoływać do powrotu do Magisterium sprzed SWII i "pobożności trydenckiej", gdyż z całą surowością Watykan rozprawi się z takimi na wzór Franciszkanów Niepokalanej.
anonim2014.01.19 18:34
A jakiego zakonu jest zakonnicą ta pani?
anonim2014.01.19 18:44
Bardzo smutne ... Trzeba pamiętać o słowach z Listu do Hebrajczyków: "Baczcie, aby nikt nie pozbawił się łaski Bożej, aby jakiś korzeń gorzki, który rośnie w górę, nie spowodował zamieszania, a przez to nie skalali się inni" Hbr 12, 15
anonim2014.01.19 18:59
@GenesisX Ma obowiązek posłuszeństwa Kościołowi i nie tobie się wymądrzać.
anonim2014.01.19 19:03
Heretyczka!!!
anonim2014.01.19 19:05
Zgniłe owoce SVII.
anonim2014.01.19 19:16
@CredoVulgata Zdefiniuj określenie „ekstremista katolik”. Z całą pewnością, gówno wart jest taki katolik, który uważa, że „ta siostra poszła o wiele za daleko. Chyba, że powiedziała głośno co mówi się po cichu...” Jeśli mówi się o tym po cichu, to nie poszła za daleko? Mnie też bawią tacy katolcy jak ty, którzy wytykają brak posłuszeństwa papieżowi, a sami nie znają nauki Kościoła.
anonim2014.01.19 19:17
V kolumna...
anonim2014.01.19 19:23
Zakonnica ta znajduje się w pełnej łączności z niezmiennym magisterium kościoła szatana.
anonim2014.01.19 19:27
@GenesisX Jezus nie mówił również o pedofilii, zoofilii i kanibaliźmie. Czy to oznacza, że nie uznawał tego za grzech? „Lecz na początku stworzenia Bóg stworzył ich jako mężczyznę i kobietę: dlatego opuści człowiek ojca swego i matkę i złączy się ze swoją żoną, i będą oboje jednym ciałem. A tak już nie są dwoje, lecz jedno ciało. Co więc Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela!” (Mk 10,6-9) Więc jednak Jezus mówił tylko i wyłącznie o mężczyźnie i kobiecie. Po raz kolejny twierdzę, że nie jesteś partnerem do dyskusji.
anonim2014.01.19 19:41
Ta siostra zakonna to owoc posoborowej nauki kościoła Katolickiego, o wolności sumienia.
anonim2014.01.19 19:48
@GenesisX „Credo - Nadal z tego nie wynika, że mówił o homoseksualiźmie, a przecież ST o nim wyraźnie wspomina” I co z tego? Co w twoim rozumowaniu wynika z tego, że nie mówił o homoseksualiźmie? Wyjaśnijmy sobie, że nie jest to napisane w Ewangeliach. Jednak z cała pewnością o tym mówił skoro mówią o tym jego bezpośredni uczniowie. Logiczne?
anonim2014.01.19 20:07
@ Genesis biedaku: ,,W propagowaniu przykazania miłości w pełni popieram Jezusa Chrystusa, a wiem, że homosie mogą, często, stanowić, w tym, wzór dla heterowców." - Zapewne - zwłaszcza ,że według wszelkich statystyk w tym również tych pedalskich przeciętny homoseksualista zalicza w swoim życiu od kilkudziesięciu do kilkuset partnerów seksualnych. A co do siostry to winę za to zgorszenie ponoszą jej przełożeni którzy pozwalają jej wygłaszać bzdury w autorytecie zakonu. Ich za to osądzi Pan.
anonim2014.01.19 20:14
Czyją naukę ona głosi? Na pewno nie tę, którą głosił Jezus Chrystus. Może jest potrzebny egzorcyzm
anonim2014.01.19 20:21
@GenesisX Z przykrością muszę stwierdzić, że jeśli nie jest to z twojej strony zła wola, to pozostaje już tylko jedna możliwość: jesteś idiotą, co za tym idzie, dalsza polemika z tobą nie ma sensu. W przypadku, gdybyś nie był idiotą, tylko zwyczajnie miałbyś złą wolę, dalsza polemika również mija się z celem. Jesteś nudny.
anonim2014.01.19 20:37
siostra przełożona powinna zabłąkanej zakonnicy przypomnieć że homoseksualizm jest poważnym grzechem i na takie wypowiedzi nie można zezwalać bo to jest bluźnierstwo wobec Boga. Duże prawdopodobieństwo jest takie że owa zakonnica to lesbijka którą została z zamysłem przez niegodziwców liberalno- lewicowych posłana do klasztoru aby opowiadała się za zboczeńcami homoseksualnymi i mordowaniem nienarodzonych dzieci
anonim2014.01.19 20:52
Każdy mna swojego lemańskiego albo ....
anonim2014.01.19 21:39
A Bergoglio milczy...
anonim2014.01.19 21:47
Tzw."Miłość homoseksualna" jest obrazą Boga i grzechem wołającym o pomstę do nieba. Tak samo jak wstąpienie do loży masońskiej lub do antykatolickiej sekty "Swiadków Jehowy"
anonim2014.01.19 21:53
No to ciekawie....
anonim2014.01.19 21:53
Ta zbłąkana zakonnica jest jednym z wielu elementów rozkładających Kościół od wewnątrz, sprawiających, że stopniowo odchodzi od nauczania Chrystusa i upodabnia się do sekty protestanckiej, a właściwie dzieli się na wiele sekt, które łączy jedynie formalne zwierzchnictwo papieża. Gdyby owa zakonnica wykazywała taką gorliwość w wypełnianiu nauczania Kościoła w duchu Ewangelii i Tradycji, to zapewne zostałaby potraktowana jak Franciszkanie Niepokalanej, a tak może brylować w mediach i liczyć na zainteresowanie i wsparcie ze strony różnej maści wrogów Kościoła.
anonim2014.01.19 22:03
to się zdrada nazywa co ona mówi co na to jej mąż?
anonim2014.01.19 22:05
Odbiło tej babie kompletnie! Naczytała się genderowych ciotek i teraz jej odbiło.
anonim2014.01.19 22:06
apage, Satanas.
anonim2014.01.19 22:34
@GenesisX Przestań tu rzęzić hipokryto. Ta heretycka zakonnica jest dla ciebie autorytetem, bo jest doktorem teologii? A doktor teologii św. Tomasz z Akwinu to już nie? Zachowujesz się tutaj jak zwykła świnia. Za wszelką cenę próbujesz mącić i podkopywać autorytet Kościoła i dlatego nie zasługujesz na szacunek.
anonim2014.01.19 23:25
Ta pożal się Boże doktoryzowana zakonnica ma j problem. Nie słucha nauki Boga i nie zna pojęcia MIŁOŚCI, którą jest Bóg. Adwersarzom piejącym z zachwytu z powodu wypowiedzi wynaturzonej moralnie zakonnicy przypominam, że sodomici w historii zbawienia w Starym Testamencie doświadczyli zasłużonej kary: A wtedy Pan spuścił na Sodomę i Gomorę deszcz siarki i ognia od Pana z nieba. I tak zniszczył te miasta oraz całą okolicę wraz ze wszystkimi mieszkańcami miast, a także roślinność. Żona Lota, która szła za nim, obejrzała się i stała się słupem soli. Abraham, wstawszy rano, udał się na to miejsce, na którym przedtem stał przed Panem. I gdy spojrzał w stronę Sodomy i Gomory i na cały obszar dokoła, zobaczył unoszący się nad ziemią gęsty dym, jak gdyby z pieca, w którym topią metal. Tak więc Bóg, niszcząc okoliczne miasta, przez wzgląd na Abrahama ocalił Lota od zagłady, jakiej uległy te miasta, w których Lot przedtem mieszkał Ignorantom i adwokatom diabła przypominam że Bóg do czasu daje z siebie żartować. Biada tobie naszego Pana Jezusa Chrystusa niech będzie ostrzeżeniem dla tych , którzy są już indolentami w KK.
anonim2014.01.19 23:36
No to pokażmy ordynarną manipulację dokonywaną przez absolwenta WULM-u - GenesisaXa, który manipuluje wyrywając fragmenty Pisma św z kontekstu (a zapewne sam nawet nie rozumie tych co wyrywa - jak to nienawistny, ale ciemny lewak): Zgadza się cytowany 1 Ef 6, 5, ale lewy GenesisX pominął już ciąg dalszy zdania i kolejne no to uzupełniam słowa jakie następują po słowie "Chrystusowi" (1 Ef 6, 6-9): "...nie służąc tylko dla oka, by ludziom się podobać, lecz jako niewolnicy Chrystusa, który z duszy pełnią wolę Bożą z ochotą służcie, jak gdybyście [służyli] Panu, a nie ludziom, 8 świadomi tego, że każdy - jeśli uczyni co dobrego, otrzyma to z powrotem od Pana - czy to niewolnik, czy wolny. A wy, panowie, tak samo wobec nich postępujcie: zaniechajcie groźby, świadomi tego, że w niebie jest Pan zarówno ich, jak wasz, a u Niego nie ma względu na osoby. " (GenesisX nawet nie potrafi poprawnie zapisać skąd pochodzi cytat - no cóż ciemny jak to lewizna) Widać różnice przekazu i jak nieuk i nienawistny lewak GenesisX próbuje zmieniać kontekst i sens? W ten sposób można wykazywać lewemu GenesisowiX każdy cytat, ale nie warto,podałem powyższy przykład, a resztę każdy może sam może sobie sprawdzić. Natomiast GenesisowiX dedykuję (co skrzętnie pominął, a do niego pasuje jak ulał): 1 TM 6, 3-5 "Jeśli ktoś naucza inaczej i nie trzyma się zdrowych słów Pana naszego Jezusa Chrystusa oraz nauki zgodnej z pobożnością, jest nadęty, niczego nie pojmuje, lecz choruje na dociekania i słowne utarczki. Z nich rodzą się: zawiść, sprzeczka, bluźnierstwa, złośliwe podejrzenia, ciągłe spory ludzi o wypaczonym umyśle i którym brak prawdy - ludzi, którzy uważają, że pobożność jest źródłem zysku." GenesisieX - to dla ciebie ostrzeżenie - jak widzisz św. Paweł przewidział takich jak ty - radzę potraktować poważnie dla twojego dobra.
anonim2014.01.19 23:46
A co do rzeczonej zakonnicy - no cóż, nie każdy kto nosi habit jest zakonnicą (czy zakonnikiem). Biedna kobieta, sama spowodowała wobec siebie excommunicatio latae sententiae i tyle.
anonim2014.01.19 23:49
@ Smerfin karę ponieśli wszyscy PO-żyteczni idioci, do których grona domniemam ty również należysz? bez komentarza
anonim2014.01.20 0:57
Siostra zakonna jest koniem trojanskim jej wypowiedzi podwarzaja nauczanie Kosciola.
anonim2014.01.20 1:01
Albowiem gniew Boży ujawnia się z nieba na wszelką bezbożność i nieprawość tych ludzi, którzy przez nieprawość nakładają prawdzie pęta.l 1 rdz list do Rzymian
anonim2014.01.20 1:03
Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie.1 rdz list do Rzymian
anonim2014.01.20 1:53
"Dwoje ludzi, którzy kochają się nawzajem, pożądają się nawzajem i nawzajem się szanują – daje świadectwo." Zgrzeszyć można myślą, mową i uczynkiem. Skoro osoby nie będące tej samej płci nawet jedynie siebie "pożądają", to grzeszą myślą. Wyznanie tej zakonnicy jest zatem akceptacją jednej z form grzechu. A grzechu nie mamy akceptować w żadnej postaci. Oj! Tereso Forcades OSB, katalońsko benedyktynko... grzeszysz... akceptując grzech.
anonim2014.01.20 3:13
"Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami" (Mt 7,15)
anonim2014.01.20 6:51
Lewackie media wymyśliły sobie zakonnicę? Tak jak zmyślają słowa Franciszka. Tani marksistowski chwyt.
anonim2014.01.20 8:28
@GenesisX Juz dokonałeś samogwałtu aby stłumić swe niekontrolowane pożądanie. Jesteś bezmózgowcem .Nie kontrolujesz sie j!.
anonim2014.01.20 9:06
"gratulacje" dla flądry za wychwytywanie "perełek"
anonim2014.01.20 9:21
Myślę, że papież Franciszek nie zmniejszy jej swobody wypowiedzi.
anonim2014.01.20 10:33
CZY MUSICIE PUBLIKOWAĆ TAKIE SKANDALICZNE WYPOWIEDZI??!! PO CO?!
anonim2014.01.20 10:35
JEST OCZYWISTE , ŻE POWINNA ZOSTAĆ POZBAWIONA SWOBODY WYPOWIEDZI I WYDALONA Z ZAKONU
anonim2014.01.20 11:17
Biedna kobieta. Jedyny znak czasów (to do bzdur poniżej) to taki, że takie też żyją na tym świecie, bo mają do tego pełne prawo i w tym my katolicy jesteśmy zdecydowanie lepsi od zwolenników aborcji. Ludzie, od kiedy Wam się tak na głowę rzuca???
anonim2014.01.20 12:15
"Teologia queer"? A cóż to za cudak? Czegoś takiego nie ma. Ta pani stworzyła swoją własną przestrzeń na uprawianie teologii a la Teresa Forcades. Moim skromnym zdaniem ta pani nie jest już zakonnicą ani chrześcijanką, sądząc po poglądach.
anonim2014.01.20 12:54
Sam Lucyfer tej sprawy lepiej by nie ujął niż ta biedna kobieta. Myślę, że jest to świetny przykład do czego doprowadził "rozwój" teologii w ostatnim 50-leciu. Do wynaturzenia i odejścia od Ewangelii. Nawet polscy księża teolodzy notorycznie głoszą poglądy sprzeczne z PŚ, a potem jeszcze wykładają te kretynizmy w seminariach.
anonim2014.01.20 13:02
@GenesisX Aleś sie ropzpedałował!!!
anonim2014.01.20 13:52
Biedna zagubiona kobieta.
anonim2014.01.20 14:50
wychodzi na to ze tylko polski Kosciol nie jest jeszcze zgnily do szpiku kosci...