Zakażenia na Śląsku. ,,Sytuacja jest bardzo poważna'' - zdjęcie
11.05.20, 11:30Screenshot Youtube - Kancelaria Premiera

Zakażenia na Śląsku. ,,Sytuacja jest bardzo poważna''

25

Chcemy jak najszybciej zlokalizować ogniska zakażeń na Śląsku i odizolować osoby chore” – powiedział dziś minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Jak dodał, w trzech kopalniach przebadane zostały już całe załogi i trwa oczekiwanie na wyniki W sobotę wykonano ponad 3 tys. wymazów, w niedzielę – 5 tysięcy. W poniedziałek i kolejne dni codziennie ma być robionych kolejnych 3 tys. badań aby znaleźć jak najszybciej ogniska zakażeń.

Podkreślił również:

To jest bardzo poważna sytuacja z punktu widzenia epidemicznego, na szczęście nie aż tak dramatyczna z punktu widzenia takiego medycznego i ludzkiego, bo te osoby nie chorują ciężko”.

Minister informował również, że jeśli chodzi o szczepionkę na koronawirusa, Polska przekazuje na ten cel wiele milionów złotych, jednak:

[…] i tak trzeba będzie ją kupić w takiej ilości, żeby była dostępna dla każdego Polaka”.

Odnosił się także do krytykowania działań podjętych przez rząd:

Cenię opinię pana Sośnierza, natomiast jak popatrzymy na ilość wirusa w Polsce na 1 mln mieszkańców, to z całym szacunkiem, ale decyzje, jakie podjęliśmy jako rząd, jakie rekomendowałem, są słuszne. Jesteśmy jednym z krajów, gdzie wirusa na 1 mln mieszkańców jest najmniej”.

dam/PAP,wpolityce.pl

Komentarze (25):

Jan Radziszewski 2020.05.20 8:16
+ 10.05.2020r. Godzina 16:49 + Jezus: Dzieci moje umiłowane. Dziś czasy ostatnie i wiedzcie, że dzień Mego ponownego przyjścia zbliża się a sąd Mój odbędzie się nad każdą duszą. Wiele jest dróg co prowadzi do Boga i każda dusza ma swoją drogę. Lecz na te czasy Bóg dał wam drogę przez Maryję i przez Maryję najpewniej dojdziecie przez Jej wstawiennictwo i dzięki Jej opiece. Dziś wiele dusz utraciło wiarę i na sobie się opiera, dlatego teraz wielu straciło sens życia bo życie ich opierało się na posiadaniu. To, że wybory prezydenckie zostały przesunięte jest zasługą wielu modlitw. Lecz wiedzcie, że w swoim czasie wszystko się wypełni a wynik wyborów jest przesądzony. ++ Tak drogie dzieci, módlcie się za Rząd Polski by wszystkie złe plany zostały zniweczone. ++ Tak Premierze Morawiecki wkrótce twe rządy zostaną zakończone, lecz czas działania klątwy jeszcze dotkliwie odczujesz. Zaś Ministrze Szumowski wiedz, że zło któremu służysz zemści się na Tobie bo taki jest wyrok Boży. + Każdy kto teraz jest u sercu władzy niech wie i niech pamięta, że jeśli swej przysięgi nie dochowa by służyć Polsce i narodowi Polskiemu dla jego dobra zostanie dotknięty ręką Bożą, ręką Sprawiedliwości. +++ A ci co wiary nie mają i co się zaprzedali niech wiedzą, że jawne staną się ich uczynki i nie unikną kompromitacji. / a więc marny los czeka znanych żydów i aktywistów Masonerii) Tak dzieci moje w czasie gdy siły zła wzmogły swe działanie i szatan uderza ze zdwojoną siłą w modlitwie nie ustawajcie, i zło siłą modlitwy zwyciężajcie. Czas już bliski i ważą się losy waszego kraju. Módlcie się o pokój, gdyż będą się szerzyć prowokacje podsycające bunt i złość. Nie pozwólcie się sprowokować, nie ma silniejszej broni niż Różaniec. Czyż ta modlitwa nie zwycięży każde zło?
Ja2020.05.12 6:01
Junta Medyczna skutecznie wprowadza Nowy Zielony Ład. Wyniszczanie kopalni przy pomocy masowego, dodatniego testowania górników Kowidem19. Następne do skowidowania niedorżnięte huty i elektrownie.
Abraham Lincolm2020.05.12 1:59
Potrafią podejść pod same drzwi i szfargotać ,że im Silesian Zaitung nie sprzedaje jak za okupacji Gorole!!!! do baseballi brońcie się przed Niemcami
anonim2020.05.11 23:04
Szumowski dorwał się do żłobu i we łbie mu się przewróciło, on teraz rządzi krajem! Gdzie jest to Prawo i Sprawiedliwość bo ja nie wiem! Tym razem na was nie zagłosuję ani moja rodzina, mam was dosyć!
Wqrwiony2020.05.11 22:10
A NAMORDNIK???? GDZIE JEST TWÓJ NAMORDNIK , BOSY CIULU????
Miss You promo2020.05.11 20:11
Zamknac tego swira. bo nas zrujnujie.w te bajki z koronawirusem to nawet dzieci nie wierza ...
Marek2020.05.11 19:59
nie obrażaj Boga bo cie czeka kara bardzo szybka
anonim2020.05.11 19:31
O nie, panie Szumowski, mnie pan nie zaszczepi! Nie mogę na pana patrzeć, nie zagłosuję na was na pewno!
Poznanianka2020.05.11 18:05
Panie Ministrze, przecież mówiąc o szczepionce, której jeszcze nie ma i nie wiadomo czy będzie i czy będzie "bezpieczna" działa Pan na szkodę RZĄDU, bo Polacy (logicznie myślący), ale nie tylko - bo inne NARODY też się "budzą" są w zdecydowanej większości przeciwko przymusowi szczepień!!!! Chyba, że zależy Panu na przegranej Prezydenta???
StopKoronaPierdolcowi2020.05.11 16:24
"Nyambura Moremi, szef państwowego laboratorium w Tanzanii, został zawieszony po tym, jak prezydent tego kraju John Magufuli publicznie skrytykował metody jego pracy. Przywódca państwa stwierdził, że laboratorium wykryło koronawirusa w próbkach, które miały pochodzić od zwierząt i owoców. Prezydent Tanzanii John Magufuli poinformował w wystąpieniu, że sprowadzone z zagranicy testy laboratoryjne mające wykrywać koronawirusa są wadliwe. Jak podaje Aljazeera.com, według prezydenta w narodowym laboratorium stwierdzono koronawirusa w próbkach z papai, przepiórki i kozy." Szumowski dlaczego zatem używasz tych wadliwych testów i na nie się powołujesz? Dlaczego zmuszasz nas do noszenia szmat na twarzy i niszczysz nasze przedsiebiorstwa?
katolicka kretynizacja polski2020.05.11 15:46
kopi nory mają za swoje!
ladychapel2020.05.11 14:59
Tylko patrzec, jak na katolickich portalach zacznie sie hejt na Slazakow
BekaŚmiechu2020.05.11 16:42
Będzie wrzask że to sa pogrobowcy SSmanów i śmierdzące putinowskie onuce :D. Zresztą może posuną się już krok dalej i nazwą ich wszystkich zaplutymi karłami reakcji. Obawiam się jednak, ze kilku górników z kilofami moze w końcu odnaleźć redakcję tych durnych artykułów. Oj bedzie się działo! Będzie zabawa xD
anonim2020.05.11 14:28
Adam Gawęda w marcu przekonywał publicznie, że w kopalniach jest bezpiecznie i że górnicy nie powinni się zakażać koronawirusem. – Dysponujemy opinią Głównego Instytutu Górnictwa, która wskazuje, że warunki dołowe, czyli temperatura i przewietrzanie wszystkich wyrobisk, sprawiają, że to środowisko nie pozwala na przenoszenie się wirusa i w związku z tym załogi zjeżdżające na dół są bezpieczne https://katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,25926390,koronawirus-w-kopalniach-minister-z-pis-zapewnial-ze-gornicy.html
StopKoronaPierdolcowi2020.05.11 16:31
To jak z namordnikami. miesiąc temu Szumek gęgał że namordniki sa nieskuteczne i ze nie wie dlaczego ludzie je noszą. Potem zagęgał, że działają tylkow jedną stronę, mianowicie chronią zarazaonego przed wydychanym powietrzem. Teraz gega #zostańwdomu , chroń życie, bo namordnik Szumowskiego jest gadżetem absolutnie koniecznym do pzetrwania w srodowisku pozadomowym.
Jerzy2020.05.11 13:22
ryży debil w akcji, tym razem po odebraniu telefonu od świętej angeli: "zlikwidować polskie górnictwo"... panie morawiecki, pan Braun przepowiedział panu przyszłość, i każdego dnia stara się pan, aby jego przepowiednia się spełniła....
Jerzy2020.05.11 13:51
ach, nie morawiecki tylko szuminski, nie mam głowy do hebrajskich nazwisk, zresztą oni na jednym wózku - Nosal i Skrob
ryszard2020.05.11 12:53
Nasilenie działań zmierzających do paraliżu władzy, paraliżu gospodarki i destrukcji państwa, muszą budzić obawy o przygotowywanie w Polsce faszystowskiego przewrotu przez ośrodki globalnej finansjery. która stoi za rozpętaniem w świecie pandemii.Świadczą o tym akcje bojówek pracodawców specjalizujących się w kopaniu kobiet w brzuch, grożenie śmiercią co mniej wygodnym politykom, uporczywe próby przechwycenia władzy sądowniczej. Nie można więc wykluczyć, że w zakażaniu górników (i zablokowaniu w ten sposób wydobycia węgla, też maczał ktoś palce.
StopKoronaPierdolcowi2020.05.11 16:28
Nie ma zadnych zakażeń, są gierki polityczne i wadliwe testy koroniarskie, które wskażą jako zarazonego kozę, papaję a nawet olej silnikowy. w w w.msn.com/pl-pl/wiadomosci/other/w%C5%82adze-tanzanii-zawiesi%C5%82y-szefa-pa%C5%84stwowego-laboratorium-prezydent-wykry%C5%82-koronawirusa-w-papai/ar-BB13CfAr
ja bym dał im 500% plus2020.05.11 11:51
„ilość wirusa w Polsce na 1 mln mieszkańców” Liczyliście partykuły wirusa w powietrzu?
Waingrow2020.05.11 11:51
Ukochani przez wielu Szwedzi nie dość, że mają klapę w obrotach i straty na poziomie tym samym co u sąsiadów to jeszcze umieralność powyżej średniej skandynawskiej. D o d a t k o w o połowa marca 2020 zmienili całkowicie podejście do testowania i NIE testują już całej populacji ile wlezie uważają bowiem, że wiedza o tych 97% którzy nie mają objawów nie jest w żaden sposób istotna dla podejmowania działań. Stosują zamiast tego metodę Sentinel która ma za podstawę wyselekcjonowaną stałą statystycznie marodajną i nieobciążoną próbę geograficzną na terytorium kraju którą sobie obserwują i badają. Stąd ich dzienne przyrosty to są przyrosty systemu Sentinel nie zaś jakieś masowe wszechogarniające testowanie populacji -które jest ich zdaniem jałowe i bezzasadne. https://www.wsj.com/articles/sweden-has-avoided-a-coronavirus-lockdown-its-economy-is-hurting-anyway-11588870062 Link do: straty w ekonomii nie mniejsze niż w krajach wokół a l e w ludziach nieporównywalne. https://www.aftonbladet.se/nyheter/samhalle/a/70GQRV/nya-strategin--slutar-rakna-exakta-antalet-coronafall Szwecja: link do: rezygnacja z testowania rutynowego populacji w ogóle populacji szwedzkiej w połowie marca 2020. Nie jest istotne ile w ogóle –ważniejsze ile osób trafia do szpitali.
BekaŚmiechu2020.05.11 16:46
"Nyambura Moremi, szef państwowego laboratorium w Tanzanii, został zawieszony po tym, jak prezydent tego kraju John Magufuli publicznie skrytykował metody jego pracy. Przywódca państwa stwierdził, że laboratorium wykryło koronawirusa w próbkach, które miały pochodzić od zwierząt i owoców. Prezydent Tanzanii John Magufuli poinformował w wystąpieniu, że sprowadzone z zagranicy testy laboratoryjne mające wykrywać koronawirusa są wadliwe. Jak podaje Aljazeera.com, według prezydenta w narodowym laboratorium stwierdzono koronawirusa w próbkach z papai, przepiórki i kozy. " To ilu to mamy zarazonych koronawirusem panie mądralo?Ilu zmarło na koronę i jakimi testami stwierdzono zarazenie ? xD
Waingrow2020.05.11 17:24
na jakiej podstawie światowej klasy ekspert Nyambura Moremi stwierdza n i e o b e c n o ś ć wirusa w próbkach zwierzęcych i owoców skoro nie dysponuje wiarygodnymi testami na obecność DNA Sars-cov2? I d i o t o... I rest my case, herewith.
BekaŚmiechu2020.05.12 7:16
Na takiej podstawie że ma testy jak wszyscy, chińskie, dokładnie takie same jakie ma Szumowski.. Prezydent Tanzanii powziął podejrzenia , ze on i cały naród walony jest w rogi, to przesłał próbki do laboratorium. Były to próbki pobrane od zwierząt , owoców a także wykonane na oleju silnikowym. wszystkie te testy wykazały, ze próbki zawierają korona wirus. Wychodzi na to ze prezydent Tanzanii ma wiecej oleju w głowie od naszego zbawiciela i zbawcy z podbitymi ślepiami. Przestań mnie obrażać, ty ł a c h u d r o w d u p ę k o p a n a.
America f*****g first yeah!2020.05.11 11:50
+210 Jest dobrze hehehe