"Żaden człowiek nie jest nielegalny" - muzułmanie wyszli na polskie ulice - zdjęcie
29.11.15, 21:12fot. lepszypoznan.pl

"Żaden człowiek nie jest nielegalny" - muzułmanie wyszli na polskie ulice

26

Poznańscy muzułmanie wzięli udział w zorganizowanej w stolicy Wielkopolski manifestacji przeciwko terroryzmowi i rasizmowi. Protestujący wznosili hasła „precz z rasizmem i nacjonalizmem” oraz „bądźmy razem przeciw rasizmowi”. Mieli transparenty z napisami: "Obojętność zabija", "Żaden człowiek nie jest nielegalny" itp. W manifestacji "Muzułmanie przeciwko terroryzmowi i rasizmowi" wzięło udział około 300 osób. Uczestnicy trzymali transparenty z napisami: "Widzisz? Reaguj", "Solidarność naszą bronią", "Stop islamofobii. Zagrożenie to faszyści" czy "Rasizm stop". 

Jak podkreślali organizatorzy z Muzułmańskiego Centrum Kulturalno-Oświatowego w Poznaniu, społeczność muzułmańska sprzeciwia się wykorzystywaniu islamu do uzasadnienia przemocy przez "zbrodniarzy wzniecających wojny, chaos i cierpienie". 
- Potępiamy wszelkie formy terroryzmu i solidaryzujemy się z narodem francuskim, oraz wszystkimi ofiarami ataków terrorystycznych na świecie - powiedział poznański imam Youssef Chadid. Niektórzy ludzie myślą, że my jesteśmy odpowiedzialni za ataki terrorystyczne. Jesteśmy tutaj, żeby mówić, że wyznajemy islam, którego wartością jest pokój, oraz szacunek dla każdego człowieka, bez względu na jego religię czy kolor skóry. Islam jest religią pokoju. 

Protestujący podkreślali, że sprzeciwiają się także fali nienawiści, której ofiarami stają się osoby kojarzone z islamem, oraz inne mniejszości religijne, etniczne i narodowe. W ostatnim czasie w Poznaniu i w okolicach dochodziło do zdarzeń po charakterze rasistowskim, antyislamskim i antyimigracyjnym. Na początku listopada w centrum stolicy Wielkopolski został dotkliwie pobity Syryjczyk. Adresatem pogróżek był też wielokrotnie imam Youssef Chadid. 

Organizatorzy manifestacji zaapelowali do polskich władz o przeciwdziałanie rasizmowi i religijnej nietolerancji. Nasza wspólnota to przede wszystkim osoby wykształcone, pochodzące m.in. z Syrii, Maroka, Libii, Jemenu, Iraku, Afganistanu czy Pakistanu. Wśród nas są lekarze, wykładowcy akademiccy, przedsiębiorcy. Praktycznie w każdym szpitalu można znaleźć muzułmańskiego lekarza. Także oni, codziennie ratujący życie innych, słyszą wyzwiska, słyszą, że są terrorystami - powiedział imam Youssef Chadid. 

mm/rmf fm

Komentarze (26):

anonim2015.11.29 21:49
Różnica polega na tym, że ci lekarze, czy ktoś tam to są pionki. Żaden w randze naszego - już nie mówię papieża ale - kardynała, nie potępił zbrodni islamistów. Nie wiem w jaki sposób mam uwierzyć w ich zapewnienia skoro wielu muzułmańskich imamów wprost nawołuje do mordowania krzyżowców. Nasz papież kaja się bez przerwy przed całym światem, a oni mówią, iż niedługo dojdą do Rzymu.
anonim2015.11.29 22:03
To bardzo zły znak - ta manifestacja jest dowodem, że islamiści "biorą" się za nas...brak reakcji na tę "manifestację" zaskutkuje tym, że zaczną się pierwsze morderstwa na Polakach - kwestia niedługiego czasu. Należy reagować natychmiast - gdzie władze Poznania? gdzie policja ? Nie ma reakcji instytucji które zobowiązane są bronić obywteli przed bandytami? - zatem obywatele (począwszy od mieszkańców Poznania) natychmiast powinni zacząć się zbroić... Gdyby taka manifestacja wyszła w obronie życia i rodziny roiło by się od policji, a pewnie byli by i aresztowani wśród manifestantów - czy któryś islamista z Poznania został aresztowany za nazywanie Polaków faszystami i rasistami i islamofobami?!
anonim2015.11.29 22:06
Tak samo od manifestacji zaczynało się w Londyniw - aż doszło do zarżnięcia brytyjskiego żołnierza na ulicy, a w reakcji na to Cameron zaapelował, żeby żołnierze nie wychodzili na ulice w mundurach, żeby nie drażnić islamistów - chcecie tego w Polsce? To niech nikt nie reaguje nadal...
anonim2015.11.29 22:25
Wygląda na to że Polacy są z własnej ojczyzny wypędzani, bo dobrotliwi lewicowcy z liberałami miejsce przygotowują dla agresywnego imigranta nie wahającego się odebrać życia przechodniowi.
anonim2015.11.29 22:41
@Nabi - zgadzam się. Przecież teksty "precz z rasizmem" i "nacjonalizmem" są tożsame z rozmaitymi lewakami, którzy chcą nam na gwiazdkę dać w prezencie multi-kulti. Islam powinien być objęty - i na pewno jest - ścisłą kontrolą polskich tajnych służb. Każdy wyznawca Allaha powinien - zwłaszcza po wydarzeniach w Paryżu - na terytorium Rzeczypospolitej chodzić jak w zegarku. Ktoś powie: a to nie my! A co mnie to obchodzi, jesteście muzułmanami, więc miejcie pretensje do swoich imamów. Ja tu chcę mieć święty spokój. Niech tam sobie chodzą do 2 meczetów w Polsce, ale więcej nie. Ktoś zapyta: dlaczego więcej nie? Bo to i tak dużo biorąc pod uwagę ilość kościołów katolickich w Arabii Saudyjskiej. Arabia jest naszym - i amerykańskim - sojusznikiem. Wolnoć Tomku w swoim domku. W AS nie można nosić widocznego krzyżyka na szyi, w Polsce jest - powiedzmy - 2 meczety. To i tak jest dużo, bo ja ograniczyłbym go do 1.
anonim2015.11.29 22:45
@Nabi - "Gdyby taka manifestacja wyszła w obronie życia i rodziny roiło by się od policji" Świetnie napisane.
anonim2015.11.29 23:04
Bo to pokazuje, iż Polską nie rządzą Polacy, tylko antypolacy, bo jak w rzekomo wolnej Polsce trzeba robić marsze w obronie życia i rodziny? To znaczy, iż rząd jest przeciwko życia i polskiej rodziny. Życie polskiego narodu powinno być fundamentalną wartością, a tu mamy jakieś zboczenia jako egalitarną "normę". Jakie pokolenie nam wybaczy takie haniebne zabawy z naturą?
anonim2015.11.29 23:11
To prawda, że "żaden człowiek nie jest nielegalny" ale także "bliższa koszula ciału" więc nie może tak być, że przyjmujemy muzułamnów a dla polskich repatriantów nie ma miejca w Polsce i polskie dzieci głodują. Najpierw trzeba załatwić swoje sprawy a potem dopiero można myśleć o pomocy dla innych.
anonim2015.11.30 1:29
Ledwo 300 osób i już podskakują. To co będzie jak ich przyjedzie kilka tysięcy...
anonim2015.11.30 1:48
I jeszcze jedno - czy ludzie bez polskiego obywatelstwa na pewno powinni w Polsce korzystać z obywatelskiego prawa do manifestacji? To kwestia nad którą trzeba się zastanowić bo nawet zwykły rozsądek mówi, że prawa gościa nie mogą być takie same jak prawa gospodarza, który ich do siebie przyjmuje. Być może tym uczestnikom należałoby się też bliżej przyjrzeć i cofnąć np. prawo stałego/czasowego pobytu dopóki się nie rozzuchwalą jak ich ziomki na Zachodzie.
anonim2015.11.30 4:25
@nick_zastępczy - ojciec mojego śp. dziadzia przed wojną pojechał do USA. Tam ciężko tyrał w kopalni. Wtenczas nikomu do głowy by nie przyszło, by tam przyjechać i jeszcze narzekać, że rząd powinien im dać jeszcze kobiety. To co teraz się dzieje w Szwecji, Norwegi, czy Niemczech to jakieś szaleństwo. To robią ludzie chcący kompletnie zniszczyć naszą cywilizację i wywołać III wojnę światową, by zdziesiątkować ten kontynent - bo za dużo ludzi na matce Gei. Bo przecież wreszcie te tumany z zachodniej jewropy się obudzą.
anonim2015.11.30 4:56
@Jack_Holborn, pełna zgoda - szaleństwo jest ewidentne, ale też "w tym szaleństwie jest metoda" bo całość jest całkiem dobrze zorganizowana i skoordynowana poczynając od zaplecza finansowego i logistyki, a na osłonie propagandowej kończąc. I to nie tylko na Zachodzie bo "nasze" lewactwo śpiewa dokładnie z tego samego klucza. Mam wrażenie, że czerwoni pełną parą przystąpili do realizacji swojej kolejnej chorej i krwawej utopii. Być może dlatego tak ich rozwściecza opór państw Europy Środkowej i być może szczęśliwie udaremniona próba zamachu na Węgrzech nie jest tu bez związku.
anonim2015.11.30 5:21
"że wyznajemy islam, którego wartością jest pokój, oraz szacunek dla każdego człowieka, bez względu na jego religię czy kolor skóry. Islam jest religią pokoju. " - oni Boga w sercu nie mają, żeby pisać takie bzdury. Od czasów Saladyna widać jaka to religia pokoju!. Ten zasrany immam poznański nas obraża - myśli, że do szkół nie chodziliśmy. Wbij sobie w łeb kozi capie, że jedynymi porządnymi muzułmanami na świecie, to są polscy tatarzy z białostockiegi!
anonim2015.11.30 6:59
"Nasza wspólnota to przede wszystkim osoby wykształcone" - nawet w tym zdaniu pan imam ściemnia, więc jak można wierzyć, że islam to religia pokoju. W czerwcu rozmawialiśmy z jednym polskim imamem, który w ręku miał subhę (ich różaniec). Absolutnie nie chciał się przyznać do czego służy (służy do wymieniania imion Allaha) i twierdził, że to tylko ozdoba.
anonim2015.11.30 7:30
Wczoraj w Lublinie widziałem ciekawy baner na stacji obsługi samochodów... "Marysieńko - obudź króla Jana!"
anonim2015.11.30 8:38
Abul Kasem, były muzułmanin oraz autor setek artykułów i szeregu książek o islamie, a więc osoba którą trudno posądzić o nieznajomość tej krwiożerczej religii, wyróżnił kilka grup muzułmanów: 1) Pierwsza grupa – olbrzymia większość, prawdopodobnie około 90% muzułmanów całego świata, to tylko nominalni muzułmanie. Nie mają oni pojęcia o zawartości Koranu, hadysów i szariatu. Błędną nazwą jest zatem określać ich jako umiarkowanych muzułmanów. Mówiąc precyzyjnie, jeśli osądzamy ich według Koranu, ludzie ci wcale nie są muzułmanami. Gdyby zastosować szariat, ludzie ci mogliby nawet być skazani na śmierć za brak postępowania w zgodzie z islamem. 2) Drugą grupę nazywa „udawanymi” muzułmanami. Stanowią oni prawdopodobnie około 5% wszystkich „muzułmanów”. Ludzie ci chodzą czasami do meczetów w piątki i w trakcie Eid, czasami też modlą się i poszczą w domu. Ci muzułmani to hipokryci. Kiedy przedstawi się im ciemną stronę islamu, są zakłopotani, bronią sie, i usprawiedliwiają zło islamu odwołując się do historycznego kontekstu. To zwyczajny nonsens, gdyż wersety Koranu są ważne przez wieczność, a muzułmanie zawsze mają postępować zgodnie z nimi. 3) Trzecia grupa (dalsze 4% muzułmanów) to islamiści, którym brak odwagi, by samemu się wysadzić w powietrze, ale stosują dżihad intelektualny oraz akademicki i filozoficzny terroryzm. Są duchowym fundamentem prawdziwych terrorystów islamskich. Regularnie chodzą do meczetów, organizują islamskie seminaria, wysyłają e-maile do łatwowiernych niewiernych i projektują islamskie portale internetowe. Wielu z nich to imami w meczetach. To zatwardziali rytualiści – nigdy nie opuszczają modlitw, zawsze patronują jadłodajniom hahal (gdy mieszkają w krajach niewiernych), zdobywają fundusze i Zakat (islamską jałmużnę), by finansować dżihad w Afganistanie, Iraku, Czeczenii, Kaszmirze itd. Prowadzą do tego by inni nie-tak-dobrzy muzułmanie nienawidzili nie-muzułmanów. 4) Czwarta grupa ok. 1% to właśnie owi "islamiści", a więc "bojownicy dżihadu", terroryści, aktywni ideolodzy, bojówkarze i nieprzejednani wrogowie, określani również mianem "fundamentalistów muzułmańskich".
anonim2015.11.30 9:05
@Holborn "Żaden w randze naszego - już nie mówię papieża ale - kardynała" W islamie nie ma struktury takiej jak w Kościele Katolickim, więc i nikogo w randze papieża czy kardynała. Jeśli zaś chodzi o czołowych teologów islamskich to potępiali, nawet na Frondzie o tym było.
anonim2015.11.30 9:31
@ Anaja A to ci zaprzaniec...i to duchowny. Żeby przy tak błahej sprawie stosować takijję...? I potem wierz takiemu...
anonim2015.11.30 9:42
"Protestujący podkreślali, że sprzeciwiają się także fali nienawiści, której ofiarami stają się osoby kojarzone z islamem, oraz inne mniejszości religijne, etniczne i narodowe." Oczywiście, że kojarzone z islamem, bo praktycznie zawsze w trakcie krwawych zamachów - w imię Allacha, są popełniane masowe mordy. Więc mamy kojarzyć z chrześcijaństwem ? W dawnych czasach i chrześcijanie wykonywali egzekucje w imię Boga, ale to już dawna przeszłość. A co do innych mniejszości narodowych, etnicznych czy religijnych, to nie zauważyłem jakichkolwiek prześladowań. A indywidualne niechęci zawsze się zdarzą, bo ludzie są różni, ale tego nie można generalizować - stosować do ogółu. W jaki sposób są szanowani chrześcijanie w krajach islamskich ? Zapewne tam chrześcijanie darzeni są masową przyjaźnią - miłością, a rasizmu tam nie zaznasz nawet w 1%. Zasada - pokaż na co cię stać, a wówczas masz prawo oczekiwać tego od drugiego
anonim2015.11.30 10:05
"Majestic Lis 29, 2015, 11:25 Wygląda na to że Polacy są z własnej ojczyzny wypędzani, bo dobrotliwi lewicowcy z liberałami miejsce przygotowują dla agresywnego imigranta" - I tu z Tobą całkowicie się zgadzam. Te demonstracje są przygotowywane przez nasze PRLowsko/masońskie środowiska. Ciekawy jestem czy oni wiedzą co za napisy są na transparentach ? Może co niektórzy znają polski.
anonim2015.11.30 10:15
jeśli są pieniądze na emigrantów to muszą być na większe podwyżki dla emerytów i koniec! wiadomo że nasi muzułmanie są grzeczni bo jest ich tu bardzo mało.
anonim2015.11.30 10:51
Powiem krótko ..nie podoba się?: To wypierdalać!
anonim2015.11.30 10:54
Islamiści to dojrzała i w pełni wierząca warstwa muzułmanów w nich to przekształca się reszta, gdy mają przewagę ... muzułmanie to GREMLINY
anonim2015.11.30 11:22
@Polipid3 - Powiem krótko ..nie podoba się?: To wypierdalać! Mój ci on jest:-)
anonim2015.11.30 13:25
@nick_zastępczy - lewactwo trzeba tępić wszystkimi dostępnymi metodami.
anonim2015.11.30 13:53
Komu slużycie publikując takie info. Islam to zło i koniec, nie pasi im w Polsce to do siebie, tam ich nauczą moresu.