04.10.19, 10:07

Wzruszenie na Jasnej Górze. ,,W czasie zamętu wracajmy do Jasnogórskiego Prymasa''

Wiadomość o bliskiej już beatyfikacji ze szczególnym wzruszeniem przyjęto na Jasnej Górze. Przeor klasztoru przypomina, że Prymas Tysiąclecia nazywany jest także Prymasem Jasnogórskim, bo całe swoje życie związał z Czarną Madonną.

„Jesteśmy wdzięczni Bogu, że ten wielki człowiek wpisał się w historię Jasnej Góry i był jej protektorem - podkreśla o. Marian Waligóra.

- Pierwsze słowo, które pojawia się w sercu to wdzięczność Panu Bogu za to, że dał nam świętego, który przez swoje związki z Matką Bożą pokazywał nam jak mamy iść do Tej, która tu na Jasnej Górze króluje - dodawał

Kard. Wyszyński trzydzieści trzy lata swego prymasowskiego posługiwania nazwał służbą u Jasnogórskiej Pani. Z Jasnej Góry uczynił parafię całej Polski, swoją główną placówkę duszpasterską. Przekształcił ją w duchową stolicę Narodu, wyznaczając jej w polskim Kościele rolę twierdzy, mającej zatrzymać zaprogramowaną przez komunistów ateizację.

Udokumentowanych jest aż 603. dni pobytu Prymasa na Jasnej Górze. Wygłosił tu setki przemówień. W tej „jasnogórskiej kuźni” wypracowywał projekty, plany, akcje duszpasterskie, znane jako: Śluby Narodu, Wielka Nowenna, Milenijny Akt Oddania Polski w Macierzyńską Niewolę Miłości, nawiedzenie parafii przez kopię Cudownego Obrazu, czuwania soborowe.

„Jego beatyfikacja jest nam bardzo potrzebna - podkreśla jasnogórski przeor. - W tym czasie zamętu, zmagań, które przeżywa Kościół nie tylko w Polsce, ale i w świecie, trzeba wracać do tych wielkich przewodników, filarów Kościoła, którzy prowadzą nas do Chrystusa przez Maryję”.

„Cokolwiek bym powiedział o moim życiu, jakkolwiek bym zestawił moje pomyłki, to na jednym odcinku się nie pomyliłem: na drodze duchowej na Jasną Górę”- mówił kard. Stefan Wyszyński.

Izabela Tyras – Jasna Góra

vaticannews.va

Komentarze

anonim2019.10.5 5:08
Jemu to prawdziwie się udało przeprowadzić nas przez Morze Czerwone.
andrzejhahn32019.10.4 20:33
SRAM NA CIEBIE wyszynski
Jan Radziszewski2019.10.5 6:02
co bidoczku cię wkrótce czeka !!! ha tam dopiero zesrasz "W czasie modlitwy za Kościół święty, ojczyznę i cały świat, zobaczyłam nagle poszczególne części globu ziemskiego, rozdzieranego błyskawicami gromów, ognia i wylewu wód. Ogień i woda szalały od południa aż po zachód (Czechy, Niemcy, Paryż..) przerażeni ludzie biegli do kościołów, które nie mogły pomieścić tłumów, Dlatego wokół murów kościoła gromadziły się rzesze ludzi, którzy w strachu wielkim zgodnie wołali do Boga o ratunek. Wielu spowiadało się na głos Bogu samemu, żebrząc o przebaczenie grzechów. Z powodu siły rozszalałych żywiołów, oślepiających błyskawic i zapadających na przemian głębokich ciemności, nie było możliwości udzielania pomocy. Ludzie ginęli w wielkiej liczbie… Jakieś koszmarne twory „ni to ludzie, ni zwierzęta) plując wciąż nienawistnie cuchnącą cieczą, uganiały się za uciekającymi przed nimi. i broniącymi się rozpaczliwie ludźmi, („niektórzy z nich byli bardzo młodzi, prawie dzieci). Te potwory porywały ich i siłą unosiły z ziemi strącając w przepaść kłębiącego się ognia. Ogarnęło minie przerażenie wielkie, bo rozpoznałam otwarte, stalowe, ciężkie i żarzące się bramy piekła (zapamiętałam je z pobytu w piekle). Wypełzały stamtąd koszmarne istoty z nienawistnym wzrokiem, rzucające się na ludzi.
andrzejhahn32019.10.4 16:21
nie ma nic bardziej idiotyczniejszego i kiczowatego od poganskiej sekty katolickiej
Jan2019.10.4 18:00
"Żyję w świecie, który jeszcze karmi się systemami, ideami, doktrynami, ale symptomy niestrawności są coraz wyraźniejsze, pacjent już dostał czkawki." Witold Gombrowicz – Dziennik
zych.. 2019.10.4 12:30
Im więcej świętych,tym mniej świętego spokoju w Polsce.
Jan Radziszewski2019.10.5 5:55
głupiś - widzę że do raju Mahometa się wybierasz gdzie dziewicze hurysy piekielne diabły umilają wieczność potępionym tzn Im więcej świętych - wówczas więcej ludzi się zbawi a mniej ludzi do piekła wpadnie "W czasie modlitwy za Kościół święty, ojczyznę i cały świat, zobaczyłam nagle poszczególne części globu ziemskiego, rozdzieranego błyskawicami gromów, ognia i wylewu wód. Ogień i woda szalały od południa aż po zachód (Czechy, Niemcy, Paryż..) przerażeni ludzie biegli do kościołów, które nie mogły pomieścić tłumów, Dlatego wokół murów kościoła gromadziły się rzesze ludzi, którzy w strachu wielkim zgodnie wołali do Boga o ratunek. Wielu spowiadało się na głos Bogu samemu, żebrząc o przebaczenie grzechów. Z powodu siły rozszalałych żywiołów, oślepiających błyskawic i zapadających na przemian głębokich ciemności, nie było możliwości udzielania pomocy. Ludzie ginęli w wielkiej liczbie… Jakieś koszmarne twory „ni to ludzie, ni zwierzęta) plując wciąż nienawistnie cuchnącą cieczą, uganiały się za uciekającymi przed nimi. i broniącymi się rozpaczliwie ludźmi, („niektórzy z nich byli bardzo młodzi, prawie dzieci). Te potwory porywały ich i siłą unosiły z ziemi strącając w przepaść kłębiącego się ognia. Ogarnęło minie przerażenie wielkie, bo rozpoznałam otwarte, stalowe, ciężkie i żarzące się bramy piekła (zapamiętałam je z pobytu w piekle). Wypełzały stamtąd koszmarne istoty z nienawistnym wzrokiem, rzucające się na ludzi.
anonim2019.10.4 10:57
Gdy 14 sierpnia w Stoczni Gdańskiej rozpoczął się strajk to na drugi dzień Wyszyński podczas mszy na Jasnej Górze nawoływał do przerwania strajku!
Jan Radziszewski2019.10.5 5:48
i miał rację bo strajk był tajną operacją SB por Bolek - Lech Wałęsa) i innych tajnych służb z nadania żydowskiego którym się marzyła totalna władza nad społeczeństwem Polskim oraz także przeciwko " I sekretarzowi PZPR Edwardowi Gierkowi który jakoby zasiedział się już na stołku I sekretarza PZPR tzn za długo rządzi. -tzn że najwyższy czas na zmianę
Wies2019.10.4 10:24
Wszyscy księża katecheci i katecheci świeccy powinni cały rok poświęcić na zapoznanie młodych ludzi z nauczaniem Kardynał Wyszyńskiego. Niech się młodzież dowie coś więcej o nowym świętym.
BiegunkaProrocza2019.10.4 13:05
A jego podobizna powinna wisieć w każdym klozecie. Nad każdą muszlą i pisuarem.
teolog2019.10.4 15:21
Polska mlodziez katolicka, dorosli i seniorzy w wiekszosci przypadkow NIGDY Pisma nie przeczytali i nie czytaja go na codzien, za to teksty roznych tzw. swietych maja czytasc?
anonim2019.10.4 22:58
tzw. teologu nie martw się czytają ,sałkiem sporo katolików czyta Pismo Święte na co dzień ,a teksty świętych umacniają w wierze. Tobie radzę zamiat głupoty tu pisaćposzerzyć swoją wiedzę teologiczną ,bo tego nigdy za wiele .